چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
گامی بلند در جهت تقویت بازدارندگی؛
 انعکاس جهانی رونمایی از اس ۳۰۰ در ایران   

«این سامانه، یکی از پیشرفته ترین ها در نوع خود می باشد که قادر است هواپیماها و موشک های بالستیک متعدد دشمن را در فاصله ...»

به گزارش ندای اصفهان، رونمایی بخش هایی از سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ در ایران توجه رسانه های جهان را به خود جلب کرده و به عنوان گامی مهم در جهت تقویت توان نظامی و بازدارندگی کشور تلقی شده است.

خبرگزاری رویترز (Reuters)، فاکس نیوز (Fox News)، تایم (TIME)، بی بی سی انگلیسی (BBC)، دیلی تلگراف (Telegraph)، خبرگزاری ترند آذربایجان (Trend News)، راشاتودی (RT)، جروزالم پست (JPost) و … از جمله رسانه هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.

رسانه های جهان عموما گزارش های خود در این باره را زیر عنوان “ایران در روز ارتش سامانه دفاعی روسی موسوم به اس ۳۰۰ را به نمایش گذاشت” تنظیم و منتشر کرده اند.

در این گزارش ها آمده است: ایران، یکشنبه و در روز ملی ارتش این کشور، بخش هایی از موشک های اس ۳۰۰ روسی را رونمایی کرد. حسن روحانی، رئیس جمهور، با حضور در این مراسم تاکید کرده که نیروهای نظامی ایران تهدیدی برای کشورهای همسایه نیستند.

این رسانه ها می افزایند: نیروهای نظامی ایران هرساله روز ارتش را در سراسر این کشور برگزار می کنند. در مراسم روز ارتش تهران که به صورت زنده از تلویزیون این کشور پخش شد، کامیون ها بخش هایی از موشک اس ۳۰۰ را مقابل جایگاهی حمل کردند که روحانی و فرماندهان نظامی ایستاده بودند.

سربازان مقابل این جایگاه رژه رفتند و جت های جنگی و بمب افکن ها نیز در این نمایش توان هوایی ایران شرکت داشتند.

حسن روحانی در این مراسم تاکید کرد: قدرت نیروهای نظامی ما هیچیک از همسایگان را هدف نگرفته است بلکه هدف ما، دفاع از ایران اسلامی و بازدارندگی است.

روسیه، نخستین بخش سیستم دفاع موشکی اس ۳۰۰ را هفته گذشته به ایران تحویل داد. این سامانه، یکی از پیشرفته ترین ها در نوع خود می باشد که قادر است هواپیماها و موشک های بالستیک متعدد دشمن را در فاصله ۱۵۰ کیلومتری (۹۰ مایلی) هدف قرار دهد.

آمریکا و متحدانش تلاش زیادی کردند تا ایران نتواند اس ۳۰۰ را به دست آورد و در این راستا به مقامات روسیه فشار آوردند اما این اقدامات نتیجه بخش نبود و مسکو در نهایت این سامانه پیشرفته را در اختیار تهران گذاشت.

تحویل اس ۳۰۰ به جمهوری اسلامی علیرغم فشارها و مخالفت های غرب، نشانه ای از قوت و عمق روابط بین ایران و روسیه است.

جام

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز