پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
 عارف کارآمد است/ اصلاح‌طلبان دلیلی برای مخالفت با ریاست او بر مجلس دهم ندارند   

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه عارف کارآمد است، گفت: اصلاح‌طلبان دلیلی برای مخالفت با ریاست عارف بر مجلس دهم ندارند.

به گزارش ندای اصفهان، محمدصادق جوادی حصار عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در خصوص ارزیابی خود از ریاست مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: به‌دلایل و عوامل زیادی با قاطعیت نمی‌توان از ریاست مجلس دهم سخن گفت؛ یکی از دلایل این است که در مرحله دوم انتخابات باید ببینیم که رویکرد مردم در کل کشور و حوزه‌های انتخابیه چه خواهد بود و آیا همچنان که در تهران و بسیاری از شهرهای کشور در مرحله اول به اصلاح‌طلبان و حامیان دولت (لیست امید) رأی دادند، باز هم به این لیست رأی را خواهند داد.

وی ادامه داد: اگر مردم به لیست امید رأی دهند و از ۶۹ نفر کرسی مجلس در دور دوم انتخابات، ۴۰ تا ۴۵ نفر از لیست حامیان دولت و اصلاح‌طلبان انتخاب شوند، به‌صورت آشکاری معنایش این است که جامعه تحولی را طلب می‌کند و دنبال مطالبه‌ای است که آن مطالبه به سطح آمدن مطالبات اصلاح‌طلبانه و تحول‌خواهانه است. اگر این اتفاق کاملاً به‌صورت منسجم در مجلس دهم دنبال شود، فراکسیون قوی که از حامیان دولت و اصلاح‌طلبان در مجلس شکل خواهد گرفت، قطعاً یکی از مطالباتش تغییر در سطح ریاست هیئت رئیسه مجلس است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی افزود: تا این تغییر صورت نگیرد، ممکن است در اذهان عمومی این اتفاق رخ دهد که تحول‌خواهان، حامیان دولت و اصلاح‌طلبان علی‌رغم پیروزی که در عرصه انتخابات به دست آوردند، شخصیت همه‌جانبه‌ای را که بتواند مجلس را اداره کند و در دستگاه‌های حاکمیتی مورد توجه باشد و بتواند نظام با او ارتباط منطقی برقرار کنند، ندارند و این نقطه ضعف برای مجموعه حامیان دولت، اصلاح‌طلبان و تحول‌خواهان خواهد بود؛ بنابراین اقتضا می‌کند شخصیتی غیر از آقای لاریجانی که او نیز مورد توجه است و به همین دلیل اصلاح‌طلبان و حامیان دولت تلاش کردند وی به مجلس بازگردد و او را در لیست حامیان دولت و اصلاح‌طلبان قرار دادند، انتخاب شود.

جوادی حصار یادآور شد: بهترین و ضروری‌ترین گزینه برای ریاست مجلس دهم آقای عارف است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پاسخ به این پرسش “با توجه به اینکه برخی اصلاح طلبان معتقدند آقای عارف در مدیریت سیاسی ضعیف است و برخی دیگر می‌گویند اصلاح‌طلبان در صورت ریاست آقای لاریجانی به اهداف‌شان می‌رسند، نظر شما در مورد این موضع‌گیری‌ها چیست؟” افزود: به‌نظر من این اظهارنظرها سلیقه‌ای است؛ چراکه طیف اصلاح‌طلبان نیز سلایقی را دنبال می‌کنند که آن سلایق ضمن اینکه قابل احترام است ولی بیشتر از یک سلیقه نیست.

جوادی حصار افزود: طیفی که با حضور آقای لاریجانی می‌توانند مطالبات خود را در حوزه اصلاح‌طلبی و دولت محقق بدانند، همه آدم‌هایی نیستند که در اردوگاه اصلاح‌طلبان هستند؛ لذا با آمدن آقای عارف در جایگاه ریاست مجلس، اصلاح‌طلبان، تحول‌خواهان و حامیان دولت و مجموعه افرادی که تغییر و تحول و مبارزه سیاسی را از طریق صندوق رأی دنبال می‌کنند، بسیار امیدوار خواهند شد که می‌توان در رده‌های عالی هم حضور داشت.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره موضع تشکل متبوعش در خصوص ریاست عارف بر مجلس دهم خاطرنشان کرد: رفتار عمومی اعضای شورای مرکزی حزب، همراهی و همگامی در انتخابات ریاست جمهوری و ائتلاف فراگیر حامیان دولت و اصلاح‌طلبان بوده است و همه‌جا کنار آقای عارف بودیم و از وی حمایت کردیم، البته ما در این زمینه مصوبه‌ای نداشتیم.

جوادی حصار تأکید کرد: در وضعیت کنونی یکی از گزینه‌های حوزه اصلاح‌طلبی که ما کارآمد می‌دانیم، آقای عارف است؛ بنابراین دلیلی نداریم با ریاست وی در مجلس دهم مخالفت کنیم. جزو مطالبات مسلم اردوگاه اصلاح‌طلبان این است که آقای عارف به‌عنوان رئیس مجلس دهم مطرح شود.

 

تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز