سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۸
استاد دانشگاه هنر اصفهان خبر داد
 برگزاری نخستین همایش بین‌المللی هنر و صناعات در اصفهان   

عضو هیأت علمی گروه اقتصاد هنر دانشگاه هنر اصفهان گفت: نخستین همایش بین‌المللی «هنر و صناعات در فرهنگ تمدن ایران اسلامی» در اردیبهشت‌ ماه به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ،رسول بیدرام اظهار کرد: همایش هنر و صناعات در فرهنگ تمدن ایران اسلامی با سه محور اقتصاد و هنر کارآفرینی، آموزش و ارزش‌های دینی و هویتی برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش با چهار فعالیت جانبی جشنواره ملی فیلم و عکس، تکریم از چهره‌های ماندگار هنری، برپا کردن کارگاه‌های هنرمندان ماندگار و نوشتن مقالات باهدف هنرهای رو به فراموشی است که در ۱۸ اردیبهشت‌ ماه با جشنواره ملی فیلم و عکس افتتاح و روز ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت‌ ماه به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

عضو هیات علمی گروه اقتصاد هنر دانشگاه هنر اصفهان و دبیر اجرایی همایش هنر و صناعات در فرهنگ تمدن ایران اسلامی اضافه کرد: علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، رئیس سیاست‌گذاری این همایش است؛ از وزیران رفاه و تأمین اجتماعی، علوم، تحقیقات و فناوری و نیز فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این همایش دعوت شده است.

وی در پایان ابراز داشت: مهم‌ترین رویکرد این همایش حفظ، احیا و اطلاع از هنر و صناعات رو به فراموشی است که امیدواریم با تقدیر به نحو احسن از تعداد زیادی هنرمندان برجسته کشور، هنرمندان به‌عنوان یک سرمایه نمادین مانند بقیه سرمایه‌ها به رشد و اقتصاد کشور کمک ویژه‌ای کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق