جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۸
مدیر جهاد کشاورزی چادگان:
 بارندگی ۱۲ میلیارد تومان به باغات چادگان خسارت زد   

مدیر جهاد کشاورزی چادگان گفت: در شهرستان چادگان بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ میوه وجود دارد که در بارندگی‌های اخیر به ۲ هکتار خسارت صددرصدی وارد شد که ارزش ریالی آن بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان است.

به گزارش ندای اصفهان ، بختیار حاجتی امروز در چادگان، اظهار کرد: بارندگی‌های چند روز پیش در شهرستان چادگان به بیش از ۲ هکتار از باغات این شهرستان خسارت وارد کرده است.

وی افزود: در شهرستان چادگان بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ میوه وجود دارد که در بارندگی‌های اخیر به ۲ هکتار خسارت صددرصدی وارد شد که ارزش ریالی آن بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان است.

مدیر جهاد کشاورزی چادگان تصریح کرد: خسارت وارده شده به یک هزار اصله درخت ۱۰ سال به بالاست که یا ریشه‌کن شده یا شاخه بریده که دیگر قابل استفاده برای باغدار نیست.

وی گفت: بیشترین خسارت به باغداران روستاهای حجت‌آباد، انالوجه، قرقر، معروف آباد، ده کلبعلی و علی عرب وارد شده که در بین این باغداران، بیشترین خسارت به باغداران روستای حجت‌آباد وارد شده است چون بیشترین باغات میوه در  این روستا قرار دارد.

%image_alt%

به گزارش خبرنگار فارس، معیشت مردم روستای حجت‌آباد از درآمد محصولات باغی است که با وارد شدن خسارت سنگین به باغات این روستا نیاز به توجه ویژه مسئولان به اهالی این منطقه ضروری به نظر می‌رسد.

بر اساس اعلام مردم روستای حجت‌آباد به خبرنگار فارس در چادگان مردم این روستا تقاضا داشتند مسئولان شهرستان و استانی از نزدیک باغات منطقه را بازدید و تمهیداتی در خصوص جبران خسارات بیندیشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق