شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۸
معاون شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خبر داد
 نیاز به بارش ۲۰۰ میلی‌متری در حوزه زاینده‌رود/ رودخانه اواسط خرداد بسته می‌شود   

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: در حال حاضر باید حداقل ۲۰۰ میلی‌متر در حوزه زاینده‌رود بارش داشته باشیم تا میزان آب به حد متوسط خود برسد.

به گزارش ندای اصفهان ، علی بصیرپور امروز اظهار داشت: در روزهای اخیر میزان بارندگی به نسبت خوبی داشتیم، این بارش‌ها وضعیت ذخیره آب استان را مقداری افزایش داد اما نسبت به آمار متوسط آب منطقه‌ای استان اصفهان هنوز مقدار زیادی نیاز به بارش وجود دارد تا نسبت به حد متوسط نزدیک شود.

وی در خصوص اعلام بیشترین مقدار بارش در استان اصفهان افزود: بیشترین بارش‌ها مربوط به غرب استان در حوزه سد زاینده‌رود است؛ در طول این بارش‌ها ذخیره سد زاینده‌رود از ۲۶۴ به ۲۸۵ میلیون مترمکعب آب افزایش یافت که این افزایش ۲۰ میلیونی نشانگر بارش‌های بسیار خوب در آن منطقه بوده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان اضافه کرد: در حال حاضر باید حداقل ۲۰۰ میلی‌متر در حوزه زاینده‌رود بارش داشته باشیم تا میزان آب به حد متوسط خود برسد.

وی در پایان در خصوص زمان بسته شدن آب زاینده‌رود در محدوده اصفهان خاطرنشان کرد: از اواسط خرداد شهروندان جاری نبودن آب زاینده‌رود در اصفهان را به دلیل کم‌آبی بازهم مشاهده خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق