سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۸
اقتصاد اسلامی؛
 تاکید آیت الله مکارم به گسترش فرهنگ قرض الحسنه   

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: قرض‌الحسنه از مواردی است که در قرآن به صورت مکرر مورد توجه قرار گرفته است، لذا شایسته است این سنت حسنه در جامعه رواج یابد.

به گزارش ندای اصفهان ، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم‌ شیرازی در دیدار مسئولان صندوق قرض‌الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به اهمیت و پاداش قرض الحسنه در اسلام گفت: قرض‌الحسنه از مواردی است که در قرآن به صورت مکرر مورد توجه قرار گرفته است و برای این امر نزد خدای متعال نیز پاداش زیادی در نظر گرفته شده است و شایسته است این سنت حسنه در جامعه رواج یابد.

وی ادامه داد: اینکه وامی بدون هیچ سودی پرداخت شود، کمتر بانک یا موسسه مالی به این امر اهتمام دارد، بنابراین تشکیل چنین صندوقی را می‌توان از فعالیت‌های مفید دفتر تبلیغات اسلامی نام برد.

استاد برجسته حوزه، وجود صندوق قرض‌الحسنه را یکی از اقدامات موثر دفتر تبلیغات اسلامی ذکر کرد و گفت: زمانی که افراد برای دریافت وام یک میلیون تومانی در نوبت هستند، نشان می‌دهد به این مبلغ نیاز دارند، این وام‌ها غیر از آن وام‌های کلانی است که معلوم نیست چه فعالیت‌هایی با آن‌ها انجام می‌شود و درچه راه‌هایی صرف می‌شود.

وی افزود: اینکه این وام‌ها در موارد نیاز مصرف می‌شود، ارزش کار را افزایش می‌دهد، بنابراین باید با تلاش و کوشش بیشتر سعی شود در این راستا خدمات بیشتر و کارهای بزرگتری انجام داد.

آیت الله مکارم شیرازی خطاب به مسئولان صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: سعی کنید وام ازدواج و وام‌های دیگر ارائه شود و سطح وام‌ها بالا‌تر و تنوع بیشتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه ارائه گزارش‌های مفید به دفا‌تر مراجع و جاهای دیگر فایده‌های زیادی دارد، ابراز داشت: ‌ باید فعالیت‌ها و کارکردهای این صندوق را به دفا‌تر مراجع و مراکز ارسال کنید، اینکه چه تعداد وام به افراد داده شده، سبب می‌شود بدانیم چه کار مهمی انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع:حوزه نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز