چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۷
 ۱۳۶ شهر و روستای ایران در مدار سیل   

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، جزئیات امدادرسانی به ۱۳۶ شهر و روستای سیل‌زده کشور را تشریح کرد.

به گزارش ندای اصفهان ، ناصر چرخساز – رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام گزارش سیل و آبگرفتگی طی ۷۲ ساعت گذشته، گفت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در استان‌های متاثر از سیل و آبگرفتگی به ۲ هزار و ۵۰۰ تن از هموطنان خدمات اسکان اضطراری با برپایی ۵۴۸  دستگاه چادر امدادی ارائه کردند و آب از ۳۲۵ واحد مسکونی تخلیه شد؛ تاکنون ۱۳۶ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین نیز از سوی امدادگران هلال احمر امدادرسانی شده است.

چرخساز با بیان اینکه به اینکه به‌دنبال بارش‌های ۳ روز گذشته، امدادگران خدمات لازم را به پنج هزار و ۶۰۰ تن از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی در ۱۲ استان کشور ارائه کردند، اظهارداشت: استان های لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال، همدان، اصفهان، خراسان شمالی و رضوی، کردستان و آذربایجان شرقی طی بارش‌های اخیر متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند.

وی ادامه داد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در استان های متاثر از سیل و آبگرفتگی به ۲ هزار و ۵۰۰ تن از هموطنان خدمات اسکان اضطراری با برپایی ۵۴۸ دستگاه چادر امدادی ارائه کردند و آب از ۳۲۵ واحد مسکونی تخلیه شد؛ ۱۳۶شهر، روستا و مناطق عشایرنشین نیز از سوی امدادگران هلال احمر امدادرسانی شد.

چرخساز به نجات و انتقال به مناطق امن ۱۱ نفر اشاره کرد و افزود: ۵ تن از این افراد طی ۳ سورتی پرواز نجات یافتند و به مناطق امن منتقل شدند؛ به علاوه ۶ تن از آسیب دیدگان نیز به مراکز درمانی منتقل که از این تعداد ۳ نفر به وسیله بالگرد طی ۳ سورتی پرواز، انتقال داده شدند.

به گزارش هلال احمر، به گفته رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر، امدادرسانی در استان‌های  خوزستان، لرستان، کرمانشاه، ایلام، چهارمحال و اصفهان همچنان ادامه دارد.

چرخساز با اشاره به انجام عملیات برف و کولاک طی ۷۲ ساعت گذشته، افزود: سه استان استان لرستان، اصفهان و گیلان متاثر از برف و کولاک بوده است که امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در ۹ محور اقدام به امدادرسانی به متاثران از برف و کولاک کردند.

وی با بیان اینکه با تلاش امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر به ۳۱۷ تن از متاثران از برف و کولاک امدادرسانی شده است، تاکید کرد: به ۸۵ نفر از متاثران به صورت اضطراری اسکان داده شد.

چرخساز در خصوص توزیع اقلام غذایی در میان در راه ماندگان و متاثران از برف و کولاک، خاطرنشان کرد: بسته‌های غذایی، قرص نان، خرما، بسته بیسکوییت و پتو در میان متاثران توزیع شده است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق