دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۶

رصد رسانه های بیگانه؛

«لذت عشق» در صدای آمریکا/ همجنس‌بازی و تحریف معنوی سخنان پاپ

در حالی که پاپ فرانسیس، تاکید کرده که وجدان شخصی باید معیار رهبری در موضوع پیچیده روابط جنسی و زندگی خانوادگی باشد و تغییری در نظریه کلیسای کاتولیک داده نشده، تنها بخش کوچکی از این سند که پاپ خواهان احترام به همجنسگرایان شده تیتر اصلی رسانه‌های ضدفرهنگی می‌شود

ندای اصفهان- سبحان رضایی (کارشناسی ارشد مدیریت رسانه)

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان اخیراً سند ۲۵۶ صفحه‌ای با عنوان “لذت عشق” منتشر کرده است که نظرات وی درباره ازدواج، تشکیل خانواده و مواجهه با منتقدان کلیسا را تشریح می‌کند. شبکه صدای آمریکا در اقدامی معنادار در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی خود، این خبر را با برجسته کردن بخش کوچک مرتبط با همجنس‌بازان (که همجنسگرا خوانده می‌شود) منتشر کرد.

در حالی که پاپ فرانسیس، در این جزوه تاکید کرده که وجدان شخصی باید معیار رهبری در موضوع پیچیده روابط جنسی، ازدواج و زندگی خانوادگی باشد و در اکثر موارد، تغییری در نظریه کلیسای کاتولیک داده نشده، تنها بخش کوچکی از این سند که پاپ خواهان احترام به همجنسگرایان شده تیتر اصلی این رسانه‌ی ضدفرهنگی می‌شود.پاپ فرانسیس

به گزارش این رسانه، پاپ فرانسیس با وجود عدم تغییر در نظریه کلیسای کاتولیک در بعضی موارد نظرات خود را نیز ارائه کرده و روشن ساخته که کلیسا نباید از این به بعد علیه کسانی که اعمال و نظرات‌شان با ایده‌آل‌های کلیسا برای ازدواج و تشکیل خانواده مطابقت نمی‌کند، دست به قضاوت بزند.

پاپ فرانسیس در بخشی از این سند یادآور شده است که من کسانی را که خواهان یک چارچوب قطعی هستند و نمی‌خواهند جایی برای سردرگمی و شک وجود داشته باشد درک می‌کنم؛ اما صمیمانه معتقدم که مسیح خواهان کلیسایی بود که خوبی و روح‌القدس را در قبال ضعف‌های انسانی رواج دهد.

رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین می‌گوید همجنسگرایان باید محترم شمرده شوند؛ اما در عین حال بر موضع کلیسا تأکید کرده که مطلقاً هیچ زمینه‌ای برای برابری ازدواج همجنسگرایان با دگرجنس‌خواهان وجود ندارد. نکته جالب اینکه بر خلاف صدای آمریکا که گزاره‌ای مثبت را نسبت به همجنس‌بازی از این سند برجسته کرده است رسانه‌ی افراطی آمریکا یعنی فاکس‌نیوز گزاره اخیر را با جزئیات بیشتری‌ منتشر کرده است. این رسانه توییت کرده است که پاپ معتقد است که مطلقاً هیچ زمینه‌ای برای برابری ازدواج همجنسگرایان و حتی نزدیکی به نظر خداوند در مورد خانواده و ازدواج وجود ندارد. این اختلاف را باید در تعریف نقش‌های هر رسانه در سپهر رسانه‌ای سلطه توصیف کرد. به عنوان مثال صدای آمریکا مأمور به ترویج و عادی‌سازی همجنس‌بازی و به انحراف کشیدن مخاطبان مسلمان ایرانی و حتی ترویج مسیحیت است و فاکس نیوز ارگان افراطی صهیونیست‌ها در ترویج بی‌خدایی است.

کلیسای کاتولیک

در صحبت پایانی باید گفت که ترفند ژورنالیستی صدای آمریکا در همنشینی عنوان «لذت عشق» با گزاره مثبت این سند نسبت به همجنس‌بازی، مخاطب را به این نتیجه می‌رساند که نظر پاپ و کلیسا نسبت به همجنس‌بازی مثبت است. همچنین ایجاد و ترویج دو قطبی همجنسگرایی و دگرجنس‌خواهی نقش مهمی در جعل اصالت به همجنس‌بازی در ذهن مخاطب خواهد داشت و مخاطب در سیطره انبوه پیام‌هایی قرار می‌گیرد که همجنس‌بازی در جهان عادی، اصیل و گسترده گردیده است! با وجود این پیام‌های سمی، همجنس‌بازی حتی در بین مخاطبان صدای آمریکا، قریب به اتفاق نظراتی که در مورد این مطلب گذاشته شده است، به یک عمل حیوانی تشبیه و تقبیح شده است که نشان از اثر کم رسانه‌های سلطه بر مخاطب ایرانی در مورد این عمل دور از شأن و کمال است.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715