پنج شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۶
سردار دهقان:
 هر ماه یک دستاورد بزرگ دفاعی ارائه می‌کنیم/ تلاش عربستان برای مقابله با ایران   

وزیر دفاع و پشتیبانی گفت: امسال هر ماه یک کار بزرگ که شایسته و مورد علاقه مقام معظم رهبری و ملت ایران است را ارائه می‌کنیم.

به گزارش ندای اصفهان، سردار حسین دهقان دقایقی پیش در جمع خبرنگاران با اشاره به اقتدار نیروهای مسلح، اظهار کرد: ملت بزرگ و عزیز و نیروهای مسلح مقتدر ایران برای تأمین امنیت ملی همواره در راستای اقتدار خود اقدام کرده است.

 

وی با بیان اینکه امروز شرایط منطقه و دنیا دوران‌ گذار را طی می‌کند، افزود: مناسبات جهانی متاثر از این موضوع است.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: قدرت‌های بزرگ به دنبال جابه‌جایی مرزهای ژئوپلیتیکی در جهان هستند و در این زمینه قدرت‌هایی موفقیت دارند که بتوانند از خود دفاع کنند.

 

وی یادآور شد: قدرت‌هایی موفق هستند که بتوانند به مناسبات حوزه دفاعی با الهام‌گیری از شعار اقتصاد مقاومتی نیازهای خود را تأمین کنند.

 

دهقان با بیان اینکه تلاش‌ها در عرصه‌های زمینی، دریایی، هوایی و هوافضا در حال انجام است، خاطرنشان کرد: امسال در ماه یک کار بزرگ که شایسته و مورد علاقه مقام معظم رهبری و ملت ایران است را ارائه می‌کنیم.

 

وی با تصریح بر اینکه سیاست دفاعی ما متکی بر دکترین دفاعی است، یادآور شد: طمع و تهاجمی به سرزمین دیگران نداریم اما تجربه نشان داده کشورهای منطقه تلاش می‌کنند علیه نظام اسلامی انجام دهند و در رأس آن عربستان سعی دارد علیه ما اقدام کند.

 

دهقان با اشاره به اینکه برای دستیابی و حفظ صلح تلاش و اقتدار خود را حفظ می‌کنیم، خاطرنشان کرد: این مسیر پایدار است و تلاش می‌کنیم اقتدار خود را در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و نظامی به نقطه‌ای برسانیم که هیچ کشوری به خود اجازه ندهد علیه ما اقدامی انجام دهد.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به حفظ سواحل ایران اشاره کرد و یادآور شد: پنج هزار کیلومتر ساحل داریم و نیروی دریایی در این زمینه مسئولیت سنگینی به‌عهده دارد.

 

وی با بیان اینکه امروز شاهد ظهور اقتدار نیروی دریایی در آب‌های بین‌المللی هستیم، یادآور شد: این امر نشان‌دهنده توانمندی بالاست.

 

دهقان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران را ایجادکننده دیپلماسی دفاعی قوی عنوان کرد.

 

دانشجو

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق