جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۶
امام‌جمعه موقت اصفهان
 تخریب جوانان، توطئه قدیمی دشمن/ نهادهای دولتی و مراکز فرهنگی برای ترویج فرهنگ فاطمی تلاش کنند   

امام‌جمعه موقت اصفهان تلاش دشمنان برای تخریب جوانان را یک توطئه قدیمی دانست و گفت: دستگاه‌های دولتی، مراکز فرهنگی و همه مراجع ذی‌ربط برای ترویج فرهنگ فاطمی و مبارزه با تهاجم فرهنگی تلاش کنند.

به گزارش ندای اصفهان ، حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در حاشیه برگزاری مراسم نکوداشت بانو علویه همایونی با اشاره به ضرورت برگزاری مراسم نکوداشت برای بزرگان و نخبگان اظهار داشت: تخریب خانواده، تخریب جوانان به‌ویژه سوء استفاده از وجود بانوان و نشر مفاسدی که از این طریق ممکن است اتفاق بیفتد یکی از توطئه‌های قدیمی دشمن در تهاجم فرهنگی است.

وی با هشدار نسبت به تداوم این نقشه شوم افزود: در چنین شرایطی که دشمنان ما در تلاش هستند از هر روشی در حوزه فرهنگی خانواده، جوانان و به‌ویژه بانوان را تخریب کنند وظیفه همه نهادهای فرهنگی، رسانه‌ها، وزارتخانه‌ها، علما و خطبا است که جایگاه واقعی انسانی همه افراد به‌ویژه بانوان را نمایش دهد و معرفی کنند، مردم باید آگاه شوند که یک انسان چگونه می‌تواند به‌خوبی زندگی کند و به حیات طیبه دست یابد و هدف از خلقت او چیست و او به چه مقاماتی می‌تواند دست‌ یابد.

امام‌جمعه موقت اصفهان بیان کرد: آگاه‌سازی مردم نسبت به استعدادها، توانایی‌ها و ظرفیت‌های انسانی در دست‌یابی به سعادت نه‌فقط در گفتار بلکه در بعد عملی باید صورت بپذیرد، برای مثال لازم است تا به‌صورت عملی کسانی که به اخلاق و یا حجاب پایبند هستند تشویق شوند.

وی با ابراز ضرورت همکاری گسترده همه دستگاه‌ها برای نشر فرهنگ فاطمی گفت: فضای دانشگاه‌ها لازم است اسلامی باشد و دانشجویان در چهارچوب اسلام در دانشگاه زندگی کنند و نباید از فرهنگ غربی و تبلیغات گسترده رسانه‌های خارجی تأثیر پذیرفت.

حجت‌الاسلام رهبر تصریح کرد: برگزاری مراسم نکوداشت برای بزرگان علمی و چهره‌های نخبه در شهر اصفهان همچون مراسم امروز که برای نکوداشت مقام بانو علویه همایونی برگزار شد، می‌تواند موجی در راستای ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه به‌ویژه در بخش بانوان ایجاد کند و الگوهای مؤثر و موفق را در دسترس جوانان قرار دهد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق