پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۶
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان مطرح کرد:
 ایجاد فضای عادلانه پارک خودرو با اجرای طرح “پارکومتر”   

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: یکی از معضلات ترافیکی اصفهان، پارک دوبل در حاشیه خیابان ها است که با اجرای طرح پارکومتر فضای پارک حاشیه خیابان ها به صورت عادلانه در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

به گزارش ندای اصفهان،علیرضا صلواتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایمنا، افزود: بیشتر رانندگان تمایل دارند در نزدیکترین مقصد، خودرو خود را پارک کنند و این باعث به وجود آمدن پارک های دوبله می شود و مسیر خیابان از چرخه عبور و مرور خارج می گردد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حاشیه خیابان ها برای پارک خودرو آزاد است، تصریح کرد: برای پارک خودرو هزینه ای از شهروندان دریافت نمی شود اما پارک دوگانه در معابرکم عرض غیرقابل قبول است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان ادامه داد: پارک دوبل مشکلات بسیاری را ایجاد می کند چرا که هر خیابان سه خط آزاد برای عبور خودرو دارد و با پارک دوبل، خط دوم خیابان نیز گرفته می شود و تنها یک خط عبوری به تردد خودروها اختصاص می یابد.
وی تصریح کرد: وقتی یک خط  آزاد برای عبور در اختیار خوردروها قرار می گیرد رانندگان باید انحراف به چپ داشته باشند و این موضوع منجر به بروز ترافیک و راهبندان می شود.
صلواتی تاکید کرد: اگر تصادفی در اثر پارک دوبل رخ دهد، افرادی که پارک دوبل انجام داده اند در وقوع آن سهیم هستند.
وی ادامه داد: طی سالهای اخیر طرح های زیادی برای پارک خودرو در کنار خیابان ها اجرا شد که از جمله آنها می توان به اجرای طرح پارکومتر لکه ای، طرح پارکبان، موبایل پارک و استفاده از پیامک اشاره کرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان بر استفاده از پارکینگ های لکه ای در خیابان های اصفهان تاکید و اظهارکرد: تحقق این مهم اتفاقی بزرگ در شهر است زیرا به جای اینکه در طول یک خیابان، یک خط عبوری به پارک خودروها اختصاص یابد، در مکان های مشخصی پارک های لکه ای برقرار می شود.
صلواتی با اشاره به اینکه با همکاری پلیس راهور، ۱۴ خیابان شهر اصفهان مجهز به پارکومترهای هوشمند می شود، گفت: ایجاد پارکومترها و توسعه آن در سطح شهر اصفهان می تواند مدیریت عادلانه فضای پارک در حاشیه خیابان ها را محقق کند.
وی افزود: عده ای از شهروندان پس از پارک دوبل برای جریمه نشدن توسط پلیس در خودرو خود می مانند، اما ماندن رانندگان در خودرویی که دوبل پارک شده، به هیچ عنوان دلیلی بر جریمه نشدن نیست و پلیس راهور خودروهایی که پارک دوبل باشند را حتی در صورت حضور راننده جریمه می کند.

انتهای پیام/

منبع: ایمنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز