سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۶
مشاور ارشد رئیس جمهور روسیه در ديدار با شهردار اصفهان:
 فصل جدیدی از روابط تنگاتنگ ایران و روسیه در پیش است/ اصفهان قلب تپنده ایران است   

مشاور ارشد رئیس جمهور روسیه گفت: اصفهان با توجه به ظرفيت‌هاي گسترده‌اي كه در مسائل اقتصادي، فرهنگي، گردشگري و علمي دارد قلب تپنده ايران به حساب مي‌آيد و از همين رو مي‌تواند در آينده نقش مهم‌تري را در منطقه بازي كند.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، “الکساندر دوگین”، فیلسوف و مشاور ارشد پوتین، رئیس جمهور روسیه در دیدار با شهردار اصفهان با بیان اینکه کتاب‌های مختلفی درباره ایران و هویت ایرانی نوشته است، اظهار کرد:‌ من به مکتب اصفهان و میرداماد علاقه خاصی دارم و از همین رو اصفهان برای من یک شهر شناخته شده است.
وی ادامه داد: اصفهان با توجه به ظرفیت‌های گسترده‌ای که در مسائل اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی دارد قلب تپنده ایران به حساب می‌آید و از همین رو می‌تواند در آینده نقش مهم‌تری را در منطقه بازی کند.
مشاور ارشد رئیس جمهور روسیه بیان کرد: روابط ایران و روسیه با توجه به اشتراکات بسیاری که بین دو کشور وجود دارد باید در عرصه‌های مختلف گسترش یافته و در زمینه‌هایی مثل اقتصاد، فرهنگ و مسائل بازرگانی و دانشگاهی ارتباط فعال‌تری داشته باشیم.
وی افزود: در حال حاضر فرصت‌های خوبی از لحاظ گردشگری برای ایران وجود دارد و از همین رو روسیه می‌تواند در زمینه فعالیت‌های گردشگری به ایران کمک کند و بسترهای درآمدزایی از طریق گردشگری را برای این کشور ایجاد کند.
دوگین تأکید کرد: ارتباطات فرهنگی و اجتماعی میان نخبگان و نوابغ دو کشور یکی از زمینه‌های مناسبی است که در بهبود ارتباط میان ایران و روسیه موثر است و خوشبختانه با توجه به زمینه‌های مناسبی که در اصفهان وجود دارد، این موضوع می‌تواند کمک شایانی به روابط بین شهرهای مختلف روسیه و اصفهان انجام دهد.

وی گفت: با توجه به شرایط فعلی پیش‌بینی می‌شود روابط اصفهان با سایر کشورها از جمله روسیه افزایش یافته و شرایط مناسبی در آینده این شهر پدید آورد.
مشاور ارشد پوتین درباره شیوه افزایش حضور گردشگران روسی در اصفهان عنوان کرد:‌ اصفهان ظرفیت‌های مناسب گردشگری دارد و از همین رو فضای مناسبی برای حضور جهانگردان در اصفهان وجود دارد اما نکته قابل توجه این است که باید تصویری که از اصفهان و ایران به نمایش گذاشته می‌شود، مطابق با نیازهای جهانگردان باشد از همین رو ایجاد کمپین‌های گردشگری و پوشش‌های مختلف رسانه‌ای می‌تواند در بهبود جذب گردشگر کمک کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق