پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۶
مشاور ارشد رئیس جمهور روسیه در ديدار با شهردار اصفهان:
 فصل جدیدی از روابط تنگاتنگ ایران و روسیه در پیش است/ اصفهان قلب تپنده ایران است   

مشاور ارشد رئیس جمهور روسیه گفت: اصفهان با توجه به ظرفيت‌هاي گسترده‌اي كه در مسائل اقتصادي، فرهنگي، گردشگري و علمي دارد قلب تپنده ايران به حساب مي‌آيد و از همين رو مي‌تواند در آينده نقش مهم‌تري را در منطقه بازي كند.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، “الکساندر دوگین”، فیلسوف و مشاور ارشد پوتین، رئیس جمهور روسیه در دیدار با شهردار اصفهان با بیان اینکه کتاب‌های مختلفی درباره ایران و هویت ایرانی نوشته است، اظهار کرد:‌ من به مکتب اصفهان و میرداماد علاقه خاصی دارم و از همین رو اصفهان برای من یک شهر شناخته شده است.
وی ادامه داد: اصفهان با توجه به ظرفیت‌های گسترده‌ای که در مسائل اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی دارد قلب تپنده ایران به حساب می‌آید و از همین رو می‌تواند در آینده نقش مهم‌تری را در منطقه بازی کند.
مشاور ارشد رئیس جمهور روسیه بیان کرد: روابط ایران و روسیه با توجه به اشتراکات بسیاری که بین دو کشور وجود دارد باید در عرصه‌های مختلف گسترش یافته و در زمینه‌هایی مثل اقتصاد، فرهنگ و مسائل بازرگانی و دانشگاهی ارتباط فعال‌تری داشته باشیم.
وی افزود: در حال حاضر فرصت‌های خوبی از لحاظ گردشگری برای ایران وجود دارد و از همین رو روسیه می‌تواند در زمینه فعالیت‌های گردشگری به ایران کمک کند و بسترهای درآمدزایی از طریق گردشگری را برای این کشور ایجاد کند.
دوگین تأکید کرد: ارتباطات فرهنگی و اجتماعی میان نخبگان و نوابغ دو کشور یکی از زمینه‌های مناسبی است که در بهبود ارتباط میان ایران و روسیه موثر است و خوشبختانه با توجه به زمینه‌های مناسبی که در اصفهان وجود دارد، این موضوع می‌تواند کمک شایانی به روابط بین شهرهای مختلف روسیه و اصفهان انجام دهد.

وی گفت: با توجه به شرایط فعلی پیش‌بینی می‌شود روابط اصفهان با سایر کشورها از جمله روسیه افزایش یافته و شرایط مناسبی در آینده این شهر پدید آورد.
مشاور ارشد پوتین درباره شیوه افزایش حضور گردشگران روسی در اصفهان عنوان کرد:‌ اصفهان ظرفیت‌های مناسب گردشگری دارد و از همین رو فضای مناسبی برای حضور جهانگردان در اصفهان وجود دارد اما نکته قابل توجه این است که باید تصویری که از اصفهان و ایران به نمایش گذاشته می‌شود، مطابق با نیازهای جهانگردان باشد از همین رو ایجاد کمپین‌های گردشگری و پوشش‌های مختلف رسانه‌ای می‌تواند در بهبود جذب گردشگر کمک کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز