شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۶
نایب رئيس دانشگاه ملبورن استراليا در دیدار با شهردار اصفهان:
 معماری اصفهان همواره مورد توجه دانشجویان دانشگاه ملبورن است/ شهرها بهترین آزمایشگاه برای پژوهش‌های دانشگاهی هستند   

نایب رئيس دانشگاه ملبورن استراليا گفت: امروزه تنها مكان تاثيرگذار در حل چالش‌هاي جدي شهرها، دانشگاه‌ها هستند و شهري مانند اصفهان كه در ابتداي راه تبديل شدن به دانش محوري است بايد به اين امر توجه داشته باشد.

به گزارش ندای اصفهان ، پروفسور «کی‌ون» در دیدار با شهردار اصفهان ضمن تشکر از مهمان‌نوازی شهردار این شهر تاریخی – فرهنگی و اینکه اجازه‌ داده‌اند این هیات به اصفهان سفر کند، با اشاره به اینکه معماری اصفهان همواره مورد توجه دانشجویان معماری دانشگاه ملبورن قرار می‌گیرد، اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم که کشور استرالیا نیز تاریخی بوده اما به دلیل تغییر برخی از بافت‌های شهری بافت جدید به بافت تاریخی غلبه کرده است.
وی قدمت ۱۶۳ ساله دانشگاه ملبورن را دلیل بر تاریخی بودن شهر ملبورن دانست و افزود: همه می‌دانیم که دلیل ایجاد شهر ملبورن پیدایش طلا در این منطقه بوده که متاسفانه برخی از ساکنان این شهر پس از اتمام منابع طلایی موجود این شهر را ترک کرده و برخی دیگر به سختی این شهر را تا شکل‌گیری کامل مدیریت کرده‌اند.
نایب رئیس دانشگاه ملبورن استرالیا با اشاره به اینکه همه شهرهای جهان در برخی از مقاطع زمانی با چالش‌هایی روبرو می‌شوند، گفت: از این رو باید توجه داشت که شهر ملبورن از ۳۰ سال گذشته و به دلیل مشکلاتی که صنعت برای این شهر ایجاد کرده بود رویکرد دانش‌محوری به خود گرفته و دانشگاه به عنوان یکی از المان‌های حساس این شهر تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه در شهر ملبورن بر این اعتقادیم که در شهرک‌های جدیدی که برای شهروندان ایجاد می‌شود باید امکاناتی فراهم شود که برای شهروندان کیفیت زندگی خوبی را به همراه بیاورد، اضافه کرد: همچنین سعی شده معماری‌هایی که در این شهر انجام می‌شود با فرهنگ مردم همخوانی داشته باشد تا مردم به مناطق جدید نیز حس تعلق پیدا کنند.
کی‌ون ارتقای کیفیت زندگی شهروندان را از نخستین اولویت‌های‌ برنامه‌ شهرهای کشور استرالیا عنوان کرد و ادامه داد: بر این اساس در این شهرها دانشگاه‌ها نقش بسیار تاثیرگذاری دارند و از شهر به عنوان بستری برای پیاده‌سازی‌ ایده‌هایشان استفاده می‌کنند.
وی که معتقد است شهرها بهترین آزمایشگاه برای اجرای آخرین پژوهش‌های دانشگاهی هستند، افزود: باید توجه داشت که امروزه تنها مکان تاثیرگذار در حل چالش‌های جدی شهرها، دانشگاه‌ها هستند و شهری مانند اصفهان که در ابتدای راه تبدیل شدن به دانش‌محوری است باید به این امر توجه داشته باشد.
نایب رئیس دانشگاه ملبورن استرالیا در ادامه نزدیک بودن محل اشتغال و محل زندگی را یکی از مولفه‌های بالا بردن کیفیت زندگی برای شهروندان دانست و ابراز کرد: از این رو برنامه‌ریزی در این باره در شهرهای دانش‌محور باید در راستای راه‌اندازی مشاغلی باشد که سازگاری با محیط زندگی شهروندان نیز داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه شهر ملبورن به مدت ۱۴ سال در خشکسالی به سر برده و امسال سومین سال آبی این شهر است، افزود: ما در دوران خشکسالی سختی‌های زیادی را متحمل شدیم اما با استفاده از ظرفیت‌های علمی به گونه‌ای فضای سبز را افزایش دادیم که شهر را با استفاده از این فضا خنک کرده و کمترین مصرف آب را نیز داشتیم.

کی‌ون اضافه کرد: در حال حاضر ملبورن سرسبزترین شهر و نگین سبز استرالیا است و از این رو از جایگاه ویژه‌ای در این کشور برخوردار است.
گفتنی است در این دیدار پروفسور رجبی‌فرد (رئیس دانشکده فنی دانشگاه ملبورن)، پروفسور اشوک (رئیس دانشکده شیمی دانشگاه ملبورن) و پروفسور اوین (رئیس ارتباطات بین‌الملل دانشگاه ملبورن) کی‌ون را همراهی می‌کردند.

انتهای پیام/

منبع:ایمنا

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز