سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
صندوق بین المللی پول:
 بیکاری در ایران بیشتر شد/ ایران در رتبه ۲۴ بیکاری جهان   

صندوق بین المللی پول از افزایش نرخ بیکاری در ایران طی سال گذشته خبر داد و اعلام کرد ایران در رده بندی جهانی رتبه ۲۴ را از این نظر به خود اختصاص داده است.

به گزارش ندای اصفهان ، آماری که صندوق بین المللی پول در پایگاه داده های گزارش چشم انداز اقتصادی جهان منتشر کرده است نشان می دهد نرخ بیکاری در ایران طی سال گذشته افزایش داشته است.

نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۰٫۶ درصد اعلام شده بود که بر اساس برآوردهای صندوق بین المللی پول این رقم در سال ۲۰۱۵ به ۱۰٫۸ درصد افزایش داشته است.

با وجود افزایش نرخ بیکاری ایران در سال گذشته، جایگاه ایران در رده بندی جهانی از این نظر بهبود داشته است. ایران در بین ۱۰۶ کشور جهان از نظر نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۵ رتبه ۲۴ را بدست آورده است.

ایران در سال ۲۰۱۴ با نرخ بیکاری ۱۰٫۶ درصدی در رتبه ۳۱ جهان قرار گرفته بود که بر این اساس رتبه ایران از نظر نرخ بیکاری در سال گذشته(۲۰۱۵) ۷ پله بهبود داشته است.

بوسنی و هرزگوین با نرخ بیکاری ۲۷٫۷ درصدی بالاترین نرخ بیکاری را در بین کشورهای جهان طی سال گذشته داشته است. مقدونیه با بیکاری ۲۷٫۲ درصدی و آفریقای جنوبی با بیکاری ۲۵٫۳ درصدی به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

بر اساس این گزارش برخی کشورهای صنعتی و اروپایی نرخ بیکاری بیشتری نسبت به ایران در سال ۲۰۱۵ داشته اند. از جمله این کشورها عبارتند از اسپانیا با نرخ بیکاری ۲۲ درصدی، یونان با نرخ بیکاری ۲۵ درصدی و ایتالیا با نرخ بیکاری ۱۱٫۸ درصدی.

فرانسه نیز با نرخ بیکاری ۱۰٫۳ درصدی تنها یک پله پایین تر از ایران قرار داشته و رتبه ۲۵ را در بین کشورهای جهان از نظر نرخ بیکاری قرار داده است.

نرخ بیکاری برخی کشورهای دیگر عبارت است از: ترکیه ۱۰٫۲ درصد، فنلاند ۹٫۳ درصد، سوئد ۷٫۴ درصد، اندونزی ۶٫۱ درصد، روسیه ۵٫۵ درصد، آمریکا ۵٫۲ درصد، آلمان ۴٫۶ درصد، مصر ۱۲٫۸ درصد، الجزایر ۱۱٫۲ درصد، فبرس ۱۵٫۳ درصد.

کمترین نرخ بیکاری نیز مربوط به تایلند گزارش شده است. نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۰٫۸۷۷ درصد اعلام شده است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز