پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵

فرمانده انتظامی استان اصفهان:

طرح ویژه پلیس برای مقابله با قلیان اجرایی خواهد شد

فرمانده انتظامی استان بدون اشاره به جزئیات از طرح ویژه پلیس برای مقابله با فروش قلیان در سطح پارک ها و اماکن عمومی به ویژه در مجاورت مراکز آموزشی خبر داد.

به گزارش خبر نگار ندای اصفهان، سردار عبدالرضا آقاخانی ۲۵ فروردین ماه در جمع خبرنگاران گفت: امسال به جز گاز گرفتگی در یکی از کمپ های مسافران نوروزی که منجر به فوت دو نفر شد، مورد خاص دیگری وجود نداشت و هماهنگی و همراهی خوبی بین دستگاهها در سطح استان وجود داشت.

وی ادامه داد: در نوروز سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش دو درصدی سرقت، کاهش ۱۷درصدی سرقت های مهم، کاهش ۴۳درصدی نزاع های فردی، کاهش ۸۴ درصدی نزاع های دسته جمعی مواجه بودیم و این کاهش نشان از روحیه شاداب وهمدلی مردم در ایام نوروز داشت.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: در ایام نوروز امسال نسبت مدت مشابه سال گذشته جرم قتل ۴۰درصد کاهش، کشف مواد مخدر ۹درصد افزایش، تصادفات درون شهری ۷۷درصد و برون شهری ۲۰درصد کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: امسال تا کنون هفت باند سرقت منهدم شده است و کشفیات سرقت تا کنون ۹۰درصد افزایش داشته است.

سردار آقاخانی اولویت های ۱۵ گانه سال جاری را به ترتیب، شدت مبارزه با مواد مخدر، مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز، توجه به گلوگاههای استانف پاکسازی محلات، توجه به امور ترافیکی، کاهش جرایم خشن، توجه بر اماکن عمومی، برخورد با باغ تالارهای بدون مجوز، مقابله همه جانبه با سارقین، توجه به عفاف و حجاب، بهره گیری از پلیس افتخاری، پاسخگویی به مردم، حضور بی سر و صدا در فضای مجازی، پیگیری جدی درخواست های مردم از ۱۹۷ و سرعت دادن به انعکاس اخبار فرماندهی انتظامی اصفهان برشمرد.

وی با اشاره به شهادت شهید قضاوی در مقابله با سوداگران مرگ، گفت: در این عملیات یک باند مسلح مواد مخدر به کلی منهدم شد و دستگاه قضایی استان بر پیگیری ویژه  و سریع این پرونده تاکید کرده است و درهمین راستا این پرونده در مرکز استان در حال رسیدگی است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از جدیت نظارت پلیس در اماکن عمومی در سال جاری خبر داد و افزود: هیچ فروشگاهی حتی فروشگاههای بزرگ و سیتی سنترها نمی توانند خارج از نظارت پلیس فعالیت کنند و در همین راستا تذکراتی به فروشگاههایی که به نحوی بر مسائل اخلاقی نظارت ندارد، داده شده است و این مراکز باید به تعهدات خود پایبند باشند.

وی از دایر کردن ایستگاههای عفاف و حجاب در سطح شهر خبر داد و افزود: متاسفانه دستگاههایی که باید در این زمینه ورود پیدا می کردند، جدیت نداشته اند و پلیس خود وارد عمل می شود.

وی از کاهش ۸۰ درصدی جرایم خشن در سال ۹۴ خبر داد و افزود: امسال نیز کاهش ۹۰درصدی این جرایم نقطه هدف نیروی انتظامی است و براین مساله تصمیم جدی دارد.

رییس پلیس فتای استان نیز در این نشست از کشف ۹۳درصدی جرایم سایبری در سال گذشته و کشف رصدی ۸۵درصدی در فضای مجازی خبر دادو افزود: بیش از ۱۷۰ هزار فقره جرم در فضای مجازی شناسایی و به پلیس های تخصصی ارائه شده است.

همچنین رییس پلیس راهور گفت: در ایام نوروز سال گذشته ۱۳ نفر در حوادث جاده ای درون شهری فوت کردند که امسال به سه نفر کاهش یافت که یکی از این فوتی ها؛ کودک پنج ساله ای بوده است که به واسطه بیرون کردن سر خود از خود و برخورد آن با خودروی کناری جان خود را از دست داده است.

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق