چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
فرمانده انتظامی استان اصفهان:
 افزایش ۷ درصدی کشفیات مواد مخدر در اصفهان / ۲ مجرم خمینی‌شهر فراری هستند   

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: تاکنون در سرعت مواد مخدر افزایش نزدیک ۷ درصدی کشفیات را شاهد هستیم به‌ویژه محموله‌های حساس مانند کشف هروئین که رویکرد و برخوردی جدید در این راستا برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش ندای اصفهان ، سردار عبدالرضا آقاخانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری فرماندهی انتظامی اصفهان اظهار داشت: در ایام نوروز شاهد همدلی همه مسئولان به‌ویژه دستگاه‌های خدمات‌رسانی بوده‌ایم و پلیس در روزهای نوروز روزهای خوبی را پشت سر گذاشت و در نظرسنجی‌ها نشان از عملکرد خوب پلیس در عید داشت.

وی افزود: در ایام نوروز به جز حادثه گازگرفتگی ۲ نفر از هم‌وطنان حادثه خاصی در سطح استان نداشته‌ایم و در گزارش جرائم استان با کاهش ۲ درصد، سرقت‌های مهم ۱۷ درصد، در نزاع‌های فردی ۴۲ درصد، در نزاع‌های دسته‌جمعی با ۸۴ درصد کاهش، در جرائم مهم ۴۰ درصد کاهش، در مفاسد اجتماعی ۷۰ درصد کاهش، کشف مواد مخدر با ۹ درصد افزایش، در جمع تصادفات با ۳۸ درصد کاهش تصادفات فوتی ایام نوروز خوبی را سپری کردیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ۷ باند سرقت در یک ماه نخست سال منهدم شدند، خاطرنشان کرد: شاخص کشفیات در استان ۹۰ درصد است اما باید دانست خونی تازه بر بدنه ناجا اصفهان تزریق شد و امسال را با امضای شهید آغاز کردیم و بر این مسئله مصمم هستیم تا امسال در بحث مبارزه مواد مخدر در اولویت استان قرار گیرد و بتوانیم نسبت به سال گذشته تلاش و برنامه عمیق‌تری در سطح کلان و خرد داشته باشیم.

وی تصریح کرد: تاکنون در سرعت مواد مخدر افزایش نزدیک ۷ درصدی کشفیات را شاهد هستیم به‌ویژه محموله‌های حساس مانند کشف هروئین که رویکرد و برخوردی جدید در این راستا برنامه‌ریزی شده و اولویت امسال استان شدت عمل دادن در مبارزه مواد مخدر است.

سردار آقاخانی با بیان اینکه مبارزه با کالای قاچاق دومین اولویت در استان است، گفت: نقش گلوگاه‌های ابتدای استان بسیار مهم است و در این راستا سومین مأموریت ما گلوگاه‌ها هستند که می‌توانند در قاچاق و مواد مخدر بسیار مؤثر واقع شوند و بنا به خواسته همه مسئولان گلوگاه‌ها تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه پاک‌سازی مجرمین محلات چهارمین اولویت است، گفت: موضوع پنجم استان بحث ترافیک استان است و امیدواریم با همکاری برخی از دستگاه‌های مرتبط ساماندهی خوبی بر راه‌ها داشته باشیم و در ششمین اولویت سعی در خشکاندن جرائم خشن داشته باشیم و تا الآن شاخص ما به ۹۰ درصد رسیده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه نظارت بر اماکن یکی دیگر از اولویت‌هاست، اظهار داشت: برخی از اماکن در استان غیرقانونی فعالیت می‌کنند که برخی از اماکن از افراد و محصولات غیرقانونی استفاده می‌کنند و در اولویت بعد نیز سعی بر کنترل باغ تالارهایی داریم که تبدیل به پایگاه‌های مفاسد تبدیل شده‌اند و در سال جدید با کسانی که مجوز ندارند و غیرقانونی فعالیت می‌کنند به شدت برخورد می‌کنیم.

وی افزود: مقابله همه جانبه با سارقین و پیگیری هوشمندانه از سرقت و سارقین است و امسال ظرفیت مقابله ما با سرقت ۲ برابر می‌شود و توجه به موضوع عفاف و حجاب از دیگر اولویت‌های امسال است که در پیرو اجرای امنیت اجتماعی در این مسئله برخورد می‌کنیم و تاکنون منتظر عمل از سوی برخی از ارگان‌ها بوده‌ایم که مجبور به ورود خودمان در این مسئله شده‌ایم.

سردار آقاخانی با اشاره به توان پلیس افتخاری خاطرنشان کرد: حضور در مساجد و در سطح محلات و پاسخگویی به سؤالات مردمی تحت عنوان تعامل با مردم در سال ۹۵ صورت می‌گیرد، تهدید بدون صدا در فضای مجازی دیگر اولویتی است که پلیس فتا بتواند تهدیدات در فضای مجازی و سایبری را به نقطه مطلوب مردم برسانیم و سال گذشته پلیس فتا اصفهان در رتبه نخست کشور قرار گرفت اما این برای ما قانع کننده نیست.

وی تصریح کرد: در بحث سرعت دادن در اخبار به شبکه قوی رسانه‌ای جهت اشراف بر فضای جامعه، هدایت صحیح صورت گیرد و در سال ۹۴ آن جایی که اطلاع‌رسانی وجود داشت موفقیت در عملیات بیشتر بود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پاسخ به سؤالی درباره خودکشی یکی از مغازه‌داران اصفهان بیان کرد: جسد این جوان ۲۰ ساله در طبقه دوم مغازه پدرشان پیدا شد که دلیل این خودکشی مشکلات خانوادگی مطرح شده است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره درگیری خمینی‌شهر گفت: در این درگیری یک نفر کشته شد و درگیری میان ۲ خانواده بوده که ابتدا با قمه بوده و در نهایت به سلاح شکاری یکی از افراد می‌شود و پیگیری‌ها صورت گرفت و در حال حاضر این ۲ مجرم متواری هستند.

سردار آقاخانی درباره کشفیات مشروبات الکی در استان اصفهان اظهار داشت: در کشفیات مشروبات الکی ۳۴ درصد افزایش یافته و دستگیری‌ها ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی درباره آمار فوت‌شدگان درون‌شهری و برون‌شهری افزود: در حوزه راهور استان اصفهان ۳ فوتی درون‌شهری داشته‌ایم که ۷۰ درصد کاهش یافته است و در راه‌های استان نیز با کاهش تصادفات مواجه بوده‌ایم که ۲۲ مورد تصادف منجر به فوت داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان درباره حوزه سایبری استان اصفهان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۸۵ درصد افزایش رصدی در فضای سایبری داشته‌ایم که این مسئله صرفاً پیشگیرانه است که رقمی بالای ۱۷۰ هزار جرم را دارد و موضوع کرایه خانه ساعتی در میان جرائم ما قرار دارد و در رصدهای خود داشته‌ایم و به مقامات قضائی ارجاع داده‌ایم اما مسئله مهم این است که تکرار جرم در فضای مجازی بسیار بوده است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره نظارت بر جرائم در اماکن تصریح کرد: هیچ نقطه‌ای در استان محدودیت در اماکن نداشته‌ایم و سال گذشته ۳ مورد در سیتی سنتر داشته‌ایم که قرار شد رفع شود و امسال نظارت و برخورد با فروشگاه‌های بزرگ افزایش می‌یابد و تیم ویژه‌ای در این راستا قرار داده شد.

سردار آقاخانی درباره جزئیات درگیری نائین بیان کرد: شبکه عظیم مواد مخدر از سمت شرق کشور فعالیت می‌کردند که پلیس مواد مخدر مدتی بود بر این شبکه نظاره داشتند و در بدو ورود به جاده در فلکه ورودی نائین برای اینکه حادثه‌ای مانند گلپایگان رخ ندهد وارد عملیات می‌شوند و ۳ دستگاه‌ خودرو فرار می‌کنند و ۲ نفر از مجرمین زخمی می‌شود و تنها نفری که فرار کرده بود را عصر همان روز در کمین دوم ما افتاده و دستگیر می‌شوند.

وی گفت: همزمان با آن سومین دسته از آن باند نیز به دام کمین سوم پلیس افتاد و در یک عملیاتی موفق این باند مواد مخدر منهدم شدند و به دلیل حساسیت موضوع پرونده در مرکز استان در حال پیگیری است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان درباره مجوز به قهوه خانه‌ها اظهار داشت: بهداشت حق صدور مجوز ندارد و باید از نظر بهداشتی در قهوه خانه‌ها نظارت شود و در استفاده از قلیان در پارک‌ها نیز به شدت بر این مسئله برخورد داشته‌ایم و در مبارزه با این مسئله هیچ کم و کاستی نمی‌گذاریم.

وی درباره الگوی مصرف مواد مخدر در استان افزود: تریاک اولویت نخست در مواد مخدر بوده و الگو هنوز به سمت مواد مخدر صنعتی نرفته است.

سردار آقاخانی درباره شرکت‌های هرمی خاطرنشان کرد: ۶ شرکت با مجوز بازاریابی شبکه‌ای داریم که از پلیس و صنعت، معدن و تجارت مجوز اخذ کرده‌اند و اگر شرکتی در این راستا فعالیت هرمی داشته باشد با آن برخورد و مجوز آن باطل می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز