جمعه ۰۱ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
مدیرکل فنی و حرفه‌ای اصفهان
 نخبگان مهارتی شناسایی می‌شوند/ برگزاری نخستین دوره مدیریت مصرف انرژی‌های نو در اصفهان   

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای اصفهان از برگزاری دوره‌های مهارتی مرتبط با منابع در دسترس در این استان خبر داد و گفت: دوره‌های مدیریت مصرف آب و انرژی‌های نو برای نخستین بار در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ، ابوطالب جلالی با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی و ارتباط با اصل مهارت آموزی و اشتغال اظهار داشت: در اقتصاد مقاومتی یکی از مسائل مورد توجه توانمندسازی افرادی است که قرار است مسئولیت‌های شغلی و اجتماعی را در جامعه قبول کنند، برای پذیرش مسئولیت یا نقش آفرینی در تولید کشور با افزایش بهره‌وری آخرین مهارت‌های مربوط به شغل و مسئولیت افراد باید تکمیل شود.

وی افزود: در سال جاری که از سوی رهبر انقلاب سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است به دنبال این هستیم تا توجه ویژه‌ای به جامعه کارجو داشته باشیم، البته در جامعه ما به اشتباه از این قشر به عنوان بیکار نام برده می‌شود اما معتقد هستیم که باید به این قشر از جامعه توجه جدی‌تری در رابطه با ارتقاء مهارت داشته باشیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با بیان اینکه یکی از معضلات کنونی جامعه ما بهره‌وری کم‌ خروجی نیروی کار و منابع انسانی است، تصریح کرد: به رغم اینکه در برخی حوزه‌ها تکنولوژی و ظرفیت‌های مناسب برای تولید و ثروت طبیعی داریم اما از منابع انسانی که بتوانند کار را در قالبی شایسته و درست انجام دهند و حداکثر بهره‌روی را از آن مواد و مولفه‌های تولید و خدمت داشته باشند، نداریم و یا تعداد آن‌ها اندک است بنابراین دومین مقوله مورد توجه ما شاغلین هستند.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است ظرفیت‌های موجود آموزش فنی و حرفه‌ای پاسخگوی مطالبات و نیازهای جوانان ما در بحث مهارت نباشد، البته تاکنون مشکل چندانی نداشته ایم به این دلیل که این موضوع هنوز در جامعه نهادینه نشده اما اگر به درجه‌ای برسیم که ارتقاء و مهارت‌آموزی جزء خواسته‌های جوانان ما باشد آن زمان با مشکل مواجه می‌شویم.

جلالی با بیان اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای باید نخستین خاستگاه جوانان جویای کار ما باشد تصریح کرد: البته ظرفیت‌های ما محدود است و مجبور هستیم بخشی از امور را به حوزه‌های غیردولتی که در بحث مهارت‌ برنامه‌ها و سیاست‌های مناسبی دارند واگذار کنیم تا خدمات از طریق آن‌ها به جامعه هدف انتقال داده شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با اشاره به برگزاری دوره‌های مهارتی مرتبط با منابع در دسترس اظهار داشت: ما اکنون در استان اصفهان منابعی داریم که محدود است اما با تفکر نامحدود به آن نگاه می‌شود، مانند آب، برای استفاده بهینه از این منابع و مدیریت مصرف به صورت جدی وارد اجرای دوره‌های مهارتی مرتبط شده‌ایم.

افزود: از جمله این دوره‌ها که برای نخستین‌بار در استان اصفهان اجرا می‌شود دوره‌های مهارت‌آموزی منابع آب و انرژی‌های نو هستند که از سوی مهارت آموزان نیز استقبال خوبی به عمل آمده است.

جلالی همچنین از شناسایی نخبگان مهارتی در استان اصفهان خبر داد و گفت: شناسایی نخبگان مهارتی در استان اصفهان تأثیر خود را با حضور در مجامع مختلف از جمله همراهی و همفکری در انتقال مهارت و تجارت، تشکیل تشکل‌های صنفی اشتغال زا و  کارآفرینی به نمایش می‌گذارد که این تأثیرات با نگاه به درون و ظرفیت‌های داخلی ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز