جمعه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
 موفقیت محققان اصفهانی در ارتقاء ابرخازن ها   

محققان دانشگاه صنعتی اصفهان در انجام طرحی آزمایشگاهی با استفاده ازفناوری نانو موفق به افزایش ظرفیت ذخیره‌ انرژی و عمر ابرخازن ‌ها شدند.

به گزارش ندای اصفهان ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو علی ‌اصغر انصافی یکی از محققان این طرح از استفاده نتایج این تحقیقات درحوزه‌هایی همچون حمل‌ونقل، هوافضا و پزشکی خبر داد.

وی افزود:درحال حاضرنیروگاه‌های سوخت فسیلی بخش عمده‌ انرژی موردنیاز شهرها را تولید می‌کنند که عامل اصلی نشرگازهای گلخانه‌ای وآلودگی‌های زیست محیطی هستند.

انصافی تصریح کرد:با فناوری‌های فعلی هیچ یک ازمنابع تجدید پذیر انرژی به لحاظ اقتصادی توانایی جانشینی سوخت‌های فسیلی را ندارند اما استفاده از وسایل ذخیره‌ انرژی از جمله ابرخازن‌ها می‌تواند تا حدود زیادی استفاده از منابع طبیعی تأمین انرژی را توسعه دهد.

این محقق چگالی بالای انرژی و توان مناسب را به‌عنوان ۲ مزیت مهم ابرخازن‌ها معرفی کرد و گفت: روش مورد استفاده در این پژوهش برای تولید الکترود به کار برده شده در ابرخازن‌ها، آسان، سریع، کم‌هزینه و سازگار با محیط زیست است.

نتایج به‌دست‌آمده از آزمون‌های الکتروشیمیایی حاکی از آن است که مقدار ظرفیت الکترود تولید شده ۶۷۴ فاراد بر گرم در چگالی جریان ۱ آمپر بر گرم بوده است، این الکترود پس از ۵۰۰ دوره‌ شارژ و تخلیه، حدود ۸۰ درصد ظرفیت اولیه‌ خود را حفظ کرده که نشان‌دهنده پایداری خوب این ترکیب است.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ایرانی بخرید
ایرانی بخرید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق