جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
 کارشناس روس: روسیه به ایران به عنوان متحد در خاورمیانه نیاز دارد   

یك كارشناس نظامی روس اعلام كرد: روسیه به ایران به عنوان متحد در مسایل خاورمیانه نیاز دارد.

به گزارش ندای اصفهان ، آلکساندر پرنجیف کارشناس مرکز مطالعات سیاسی و اجتماعی دانشگاه پلخانوف روسیه روز دوشنبه به خبرگزاری روسیاسگودنیا گفت: روسیه نیاز به متحد در خاورمیانه به ویژه مبارزه با گروه تروریستی داعش دارد و ایران نیز به تحویل تسلیحات پدافند هوایی روسی نیازمند است.

آلکساندر پرنجیف در مورد سخنان امروز جابری انصاری سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان گفت: این اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حاکی از ان است که روسیه سرانجام شروع به انجام تعهدات خود در قبال ایران کرد. در شرایط کنونی فدراسیون روسیه از توجه به نقطه نظرات سیاستمداران غربی در وهله اول ایالات متحده دست کشیده است.

وی ادامه داد: قبلا روسیه در تصمیم گیری در مساله تحویل تسلیحات اس-۳۰۰ به ایران به دیدگاه غرب توجه داشت. در زمان حاضر چنین نیست که این مایه خرسندی است.

کارشناس نظامی روس گفت: سامانه های موشکی اس-۳۰۰ برای ایران در تامین امنیت ملی این کشور نقش مهم ایفا می کند زیرا در شرایط کنونی بین المللی در اقدامات جنگی به تسلیحات ویژه حملات هوایی (هواپیماها) و حملات موشکی توجه خاص می شود.

وی افزود: این امر در وهله اول به آمریکا، اسراییل و نیروهای مسلح کشورهای عضو ناتو مربوط می شود که به این گونه تسلیحات توجه زیادی دارند.

پرنجیف این احتمال را بعید ندانست که سیاستمداران غربی به تحویل سامانه اس-۳۰۰ به ایران اعتراض کنند و مقامهای اسراییلی (رژیم صهیونیستی) هم ناراحتی خود را از این موضوع اعلام کنند.

کارشناس مرکز مطالعات سیاسی و اجتماعی دانشگاه پلخانوف روسیه گفت: به هر حال روسیه به ایران به عنوان متحد خود در وهله اول در مسائل خاورمیانه نیاز دارد. ایران در مبارزه با داعش در سوریه به روسیه کمک جدی می کند.

وی ادامه داد: ایران اقدامات خوب زیادی برای حل و فصل مناقشه در قره باغ و جلوگیری از اقدامات منفی گوناگون از طرف ترکیه علیه روسیه می کند. نباید نقش جمهوری اسلامی ایران در بازداشتن طالبان و تروریست های دیگر از اقدامات گسترده در افغانستان را نادیده گرفت. نقش ایران برای روسیه بسیار مثبت است.

کارشناس روس گفت: ایران شریک مطمئن در تامین منافع ملی روسیه و در تامین امنیت بین المللی است.

انتهای پیام/
منبع: خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز