جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴

كارشناس روس: روسیه به ایران به عنوان متحد در خاورمیانه نیاز دارد

یك كارشناس نظامی روس اعلام كرد: روسیه به ایران به عنوان متحد در مسایل خاورمیانه نیاز دارد.

به گزارش ندای اصفهان ، آلكساندر پرنجیف كارشناس مركز مطالعات سیاسی و اجتماعی دانشگاه پلخانوف روسیه روز دوشنبه به خبرگزاری روسیاسگودنیا گفت: روسیه نیاز به متحد در خاورمیانه به ویژه مبارزه با گروه تروریستی داعش دارد و ایران نیز به تحویل تسلیحات پدافند هوایی روسی نیازمند است.

آلكساندر پرنجیف در مورد سخنان امروز جابری انصاری سخنگوی وزارت امورخارجه كشورمان گفت: این اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حاكی از ان است كه روسیه سرانجام شروع به انجام تعهدات خود در قبال ایران كرد. در شرایط كنونی فدراسیون روسیه از توجه به نقطه نظرات سیاستمداران غربی در وهله اول ایالات متحده دست كشیده است.

وی ادامه داد: قبلا روسیه در تصمیم گیری در مساله تحویل تسلیحات اس-300 به ایران به دیدگاه غرب توجه داشت. در زمان حاضر چنین نیست كه این مایه خرسندی است.

كارشناس نظامی روس گفت: سامانه های موشكی اس-300 برای ایران در تامین امنیت ملی این كشور نقش مهم ایفا می كند زیرا در شرایط كنونی بین المللی در اقدامات جنگی به تسلیحات ویژه حملات هوایی (هواپیماها) و حملات موشكی توجه خاص می شود.

وی افزود: این امر در وهله اول به آمریكا، اسراییل و نیروهای مسلح كشورهای عضو ناتو مربوط می شود كه به این گونه تسلیحات توجه زیادی دارند.

پرنجیف این احتمال را بعید ندانست كه سیاستمداران غربی به تحویل سامانه اس-300 به ایران اعتراض كنند و مقامهای اسراییلی (رژیم صهیونیستی) هم ناراحتی خود را از این موضوع اعلام كنند.

كارشناس مركز مطالعات سیاسی و اجتماعی دانشگاه پلخانوف روسیه گفت: به هر حال روسیه به ایران به عنوان متحد خود در وهله اول در مسائل خاورمیانه نیاز دارد. ایران در مبارزه با داعش در سوریه به روسیه كمك جدی می كند.

وی ادامه داد: ایران اقدامات خوب زیادی برای حل و فصل مناقشه در قره باغ و جلوگیری از اقدامات منفی گوناگون از طرف تركیه علیه روسیه می كند. نباید نقش جمهوری اسلامی ایران در بازداشتن طالبان و تروریست های دیگر از اقدامات گسترده در افغانستان را نادیده گرفت. نقش ایران برای روسیه بسیار مثبت است.

كارشناس روس گفت: ایران شریك مطمئن در تامین منافع ملی روسیه و در تامین امنیت بین المللی است.

انتهای پیام/
منبع: خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715