یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
نفوذی در میان ماست؛
 سخنان صریح حجت الاسلام علی رهبر در معرفی چهره نفوذ/ احمد شیرزاد را محدود کنید   

یک موقع ایشان سرش را زیر می اندازد و درسش را می دهد و با هیچ کجا کاری ندارد، اگر اینطوری است ما جنگ و بحث نداریم و کار علمی اش را بکند. ولی اگر بخواهد انجمن راه بیاندازد و اندیشه اش را ترویج کند، این بچه هایی که به من مراجعه کردند و استادانی که به من مراجعه کردند برایشان قابل تحمل نیست!

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، برخی از عناصری که در مجلس ششم با سخنان عجیب و غریب آب در آسیاب دشمن ریختند این روزها با تاکتیک آلزایمر سیاسی حضور چشمگیری در رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب پیدا کرده و به ترسیم نگرش و نوع عملکرد مجلس آینده می‌پردازند.

احمد شیرزاد یکی از این عناصر است که در مجلس ششم کارنامه جالب توجهی در عناد ورزی با انرژی هسته‌ای کشورمان و ایجاد بهانه به دشمن برای فشار بر مردم ایران دارد تا جایی که رئیس مجلس وقت که دست بر قضا با وی در یک جریان حضور دارد، نسبت به چنین سخنانی اعتراض می‌کند و آنرا مشابه سخنان رادیو اسرائیل و ضدانقلاب برمی‌شمارد.

متن زیر سخنان صریح حجت الاسلام علی رهبر در مصلی دانشگاه صنعتی اصفهان است که در راستای هشدار رهبری در مراقبت از نفوذ دشمن، خواستار جلوگیری از فعالیت های سیاسی این فرد در دانشگاه صنعتی و محدود کردن ایشان به فضای علمی رشته فنی خودشان است.

حجت الاسلام علی رهبر

بسم الله الرحمن الرحیم… بنده از سال ۷۲ دانشگاه بودم، هم در زمان ریاست دکتر سقائیان نژاد اصولگرا، مدیر مرکز معارف بودم و هم سال ۷۶ که آقای خاتمی رئیس جمهور شد و آقای معین وزیر علوم بود بنده ۸ سال همان دوران مدیر مرکز معارف بودم. همیشه در طول این سالها سعی کردم اگر افراط اتفاق می افتد (تعبیر آقا قشنگ است، تندرو و کندرو را کنار بگذارید، اینها متعلق به یک تفکر خاصی است) اگر افراط و تفریط بوده از آبروی خودم گرو گذاشتم، در همین مسجد وقتی که آقای دکتر علی آهون منش [ریاست دانشگاه در دوران اصلاحات] مورد تندترین اعتراض ها قرار می گرفت من خودم رفتم پشت تریبون و گفتم آقای دکتر اینگونه است، بچه ها این گونه است، هنوز تندترین بچه های آن زمان را که می بینم به شکل دوستی حالت گذشته و هنوز با آقای دکتر آهون منش و هیئت رئیسه آن زمان دوست هستیم. نماز که در بیت الحسین می خوانم اینطور نیست که فقط معتقدین به اصولگرایی بیایند اقتدا کنند، بلکه همه می دانند که اصلاح طلبان هم می آیند و اصولگرایان هم می آیند و ما همیشه با افراطیون مشکل داشتیم. این را در ذهن شریف داشته باشید.

این صحبتی که من اینجا می کنم هم بچه ها فوق العاده به من مراجعه کردند و هم در دفترم با قرآن کریم تفأل زدم گفتم خدایا نظرت چیست من این صحبت ها را بکنم، فرمود که یک حرکت بسیار خوب و خداپسندانه است و  این کار را بکن. این هم مطلب دوم.

رهبر انقلاب در آستانه انتخابات که بحث مشارکت حداکثری بسیار مهم بود و بحث وحدت مهم بود، آمدند بحث نفوذ را مطرح کردند و فرمودند ما دو نوع نفوذ داریم…

مولوی داستانی دارد که یک نفر الاغش را دم خانقاه بست و رفت مشغول رقص و سماع خانقاهی شد. یکی هم یواشکی گفت حمار اینها را ببرید بفروشید پولش را بیاورید تا یک سوری راه بیندازیم. شعارشان هم این شد (این داستان را مولوی می گوید و عذر می خواهم تعبیر مولوی است) اینها می تابیدند و سرشان را این طرف و آن طرف می کردند می گفتند: «خر برفت و خر برفت و خر برفت»، خود این هم که خرش رفته بود و فروخته شده بود می گفت خر برف و خر برفت و خر برفت، وقتی آمد دید که خودش نمی دانسته دارد چه می گوید!

رهبر انقلاب فرمودند «بعضی ها نفوذی اند اما نمی دانند»، یعنی چه؟ یعنی پول نمی گیرند از انگلیس، پول نمی گیرند از آمریکا و اسرائیل ولی حرفهایی که می زنند جگر اسرائیل حال می آید. فلذا آقای کروبی که اینقدر تند بود رو کرد به این آقایی که در دانشگاه ما و در یکی از دانشکده ها است، علنی گفت آقای فلانی برگرد ببینم (عین یک مبصر) و گفت این حرفهایی که تو داری می زنی رادیو اسرائیل هم که همین حرفها را می زند!

رهبر انقلاب فرمودند «در مجلس ششم یک فردی گفت ما به دنیا ۱۰ سال دروغ گفتیم»! یعنی جگر انگلیس، آمریکا و اسرائیل و عربستان همه را حال آورد، این نفوذی است ولو خودش نمی داند. این را رهبر انقلاب در آستانه انتخابات گفتند که این قدر وحدت ضروری بود.

خدمتتان عرض کنم بنده همان موقع ماجرا را از تلویزیون دیدم، همان موقع که پخش می شد اعتراض آقای کروبی و… اخیرا هم تلویزیون گذاشت. چرا من این حرف را می زنم؟ دو انگیزه می تواند باشد؛ یک انگیزه اینکه آقا این طرز فکری که این نفوذی دارد و الآن هم مجلس ششم که خروج از حاکمیت را مطرح کرد (یعنی ضد دموکراسی و ضد ولایت فقیه) بحث خروج از حاکمیت را محکم مطرح کردند، ایشان اخیرا در همان دانشکده شان گفته که «مجلس پرافتخار ششم»، یعنی هنوز همان تفکر نفوذی را ایشان دارد.

حالا دو تا حالت هست؛ یک موقع این بزرگوار سرش را زیر می اندازد و درسش را می دهد و با هیچ کجا کاری ندارد، اگر اینطوری است ما جنگ و بحث نداریم و کار علمی اش را بکند. ولی اگر بخواهد انجمن را شارژ کند و انجمن مدرسان فلان راه بیاندازد و اندیشه اش را ترویج کند، این بچه هایی که به من مراجعه کردند و استادانی که به من مراجعه کردند برایشان قابل تحمل نیست!

بنده سالی یک شب منزل آقای دکتر محمود مدرس هاشمی منبر می روم، یعنی ایشان را به عنوان یک چهره متدین، سید با اخلاق می شناسم و من همین شب شهادت در منزل ایشان منبر می روم، از شخص ایشان هم می خواهم، از هیئت رئیسه هم نمی خواهم، از شخص ایشان تقاضای برادرانه دارم به خاطر این فشارهایی که بچه ها به من آوردند و خود من هم این خواسته را دارم که ایشان را محدود کنند، برود در دانشکده خودش تدریس کند و خط  دهی نکند که اگر بخواهد [این افکار را] خط دهی کند با منویات ولی فقیه در تضاد است و خود شما هم راضی نیستید به این موضوع.

من با تک تک عزیزان جداجدا دوستم، با آقای برنجکوب جدا دوستم ولی بحث ارزشها که می آید من نه همسر سرم می شود نه برادر سرم می شود و نه… برادر من در خبرگان ثبت نام کردند ولی نرفتند آزمون بدهند (با آنکه خیلی شایسته هم بودند) اما تا خبرگان گفت هرکس نیامده آزمون بدهد به معنی انصراف است، در فضای مجازی گفتم درود بر شورای نگهبان و دلم برای آیت الله جنتی تنگ شده بود، چون ایشان یک آدمی است بزرگوار که روزه گرفت تا بچه اش دستگیر شود و اعدام شد و یعنی ایشان متوسل شد به خداوند، یک فرزندشان هم شهید شد و یک بچه دیگر هم وزیر است و چهارمی هم در یک منطقه بسیار ساده اصفهان دارد نجاری می کند و منافعی در کار نیست.

من وقتی بحث این چیزها می شود هیچ چیز سرم نمی شود جز خدا، رسول، ولی فقیه. و صلی الله علی سیدنا محمد و علی آله الطیبین الطاهرین.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. سلامی گفت:

  افرین به این روحانی شجاع وبصیر
  0  0
 2. دانشجوی سابق گفت:

  احسنت بر حاج آقا رهبر، استاد اخلاق بی نظیرمون.دل تنگ کلاسای مرکز معارف و جلسات مسجدم ک شما صحبت میکردید.هنوز صدا دعاهای عرفه ای ک ۴سال خوندید و صحبتای قبل از کربلای کنگره عرش و مراسم اعتکاف تو گوشم هست و البته محتواای همه اونها.اجرتون با سیدالشهدا
  0  0
 3. ساغری گفت:

  ماشاءالله به این بیان زیبا و روشن
  ان شاء الله آقای شیرزاد هم سر عقل بیاید و کاری نکند که مردم اصفهان بابت خطاهای وی در مجلس آشکارا طلبکارش شوند.
  0  0
 4. ناشناس گفت:

  ههههههه.این حاج آقا ب راحتی توی جوسازی و پرونده سازی برای یکی از اعضای هیات علمی دانشکده کشاورزی اغفال شد و وقتی هم ایشان را به خطایشان آگاه کردم به قول عزیزی منافع خودش رو گرفت و ب راحتی از حکم ناحق برای ریختن آبروی یک مومن رو امضا کرد.
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز