پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
دبیر ستاد امر به‌ معروف استان اصفهان مطرح کرد
 مشارکت ۱۰۰۰ نفر در طرح تذکر لسانی در نوروز/ توزیع ۲۰۰ هزار بسته فرهنگی در اصفهان   

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: بیش از یک‌هزار نفر نیروی مردمی در طرح تذکر لسانی به کمک ستاد احیای امر به‌ معروف آمدند.

به گزارش ندای اصفهان، حمد عبداللهی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به ابلاغ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اظهار کرد: یکی از بهترین و جامع‌ترین قانون‌هایی که طی این سال‌ها در مجلس شورای اسلامی تصویب‌ شده است، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر است.

وی با بیان این که با وجود این قانون هم تا تحقق نظر امام راحل که اعتقاد داشتند وزارتخانه‌ای برای احیا امربه‌معروف و نهی از منکر تشکیل شود فاصله زیادی داریم، افزود: البته باید توجه داشت قانون، هرچند بی‌عیب و نقص باشد به‌ خودی‌خود به ترویج امربه‌معروف کمک نمی‌کند بلکه این مجریان قانون هستند که به منویات قانون‌گذار تحقق می‌بخشند.

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف استان اصفهان اضافه کرد: ماده ۱۹ و ۲۰ قانون مذکور اعضای ستاد را مشخص کرده است که همگی از مسئولان رده‌ بالای نظام هستند و توان مبارزه با فساد و هم‌چنین احیای امربه‌معروف را دارند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا گزارشی از موارد قضایی بوده که از قانون حمایت آمران به معروف استفاده شود، ابراز کرد: تا به امروز مورد خاصی که نیاز به حمایت قضایی داشته باشد گزارش نشده و هیچ درگیری و شکایتی در رابطه با استفاده از این قانون گزارش نشده است.

عبداللهی‌نژاد با اشاره به طرح‌ها و فعالیت‌های نوروزی ستاد احیای امربه‌معروف گفت: ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان در راستای ترویج فریضتین مقدس امربه‌معروف و نهی از منکر در ایام نوروز اقدام به اجرای طرح تذکر لسانی در نقاط مختلف شهرستان اصفهان و سایر شهرستان‌های مسافر خیز استان کرد.

وی تصریح کرد: برگزاری جلسات متعدد با پلیس امنیت اخلاقی و دستگاه‌های مرتبط شهرداری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به‌ منظور برقراری تعامل هرچه بیشتر، اجرای طرح دو نوبت صبح و بعدازظهر در ۱۶ نقطه از نقاط آسیب‌پذیر شهرستان اصفهان، به‌کارگیری بیش از یک هزار نفر از نیروهای مردمی تحت قالب تذکر لسانی و توزیع بیش از ۲۰۰ هزار بسته فرهنگی در بین مسافران و گردشگران با موضوعات، عفاف، حجاب و معروفات از جمله اقدامات ستاد امربه‌معروف در نوروز ۹۵ بوده است.

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف استان اصفهان در پایان گفت: ویژه‌برنامه‌های ستاد برای سال ۹۵ تمرکز بر بخش‌های فرهنگی و پژوهشی با محوریت مساجد و هیئت‌های مذهبی استان اصفهان است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز