سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
جهانگرد هندی؛
 سفر به دور دنیا با موتور هیبریدی در حمایت از محیط زیست   

جهانگرد هندی که در حمایت از محیط زیست با موتور هیبریدی از هند به انگلیس سفر می‌کند، وارد کاشان شد.

به گزارش ندای اصفهان،نوین رابلی با اشاره به اینکه موتوری که سفر خود را با آن آغاز کرده است، با نور خورشید شارژ می‌شود، اظهار داشت: این موتور آرمیچری است و سوخت آن از طریق برق شهر و نور خورشید تأمین می‌شود.

وی افزود: این موتور هیبریدی ابتدا به‌صورت یک موتور معمولی گازوئیلی بود که طی ۳ سال به موتور هیبریدی تبدیل‌ شده است، همچنین هدف از ساخت این موتور هیبریدی جلوگیری از آلودگی محیط زیست است.

نوین رابلی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مردم در هند از نوعی ماشین هیبریدی استفاده می‌کنند، گفت: استفاده از موتور هیبریدی با توجه به تأثیری که در  جلوگیری از آلودگی هوا دارد در هندوستان رایج شده است، هدف من از سفر با این وسیله نقلیه گسترش استفاده از آن در حمایت از هوای پاک و جلوگیری از آلودگی در شهرها و کشورهایی است که از مسئله آلودگی هوا رنج می‌برند.

این جهانگرد هندی حدود یک ماه است که سفر خود را از حیدرآباد هندوستان آغاز کرده و قرار است در ادامه مسیر خود از شهرهای بندرعباس، شیراز، قم، تهران و تبریز دیدن کرد و با سفر به مرز بازرگان راهی ترکیه سپس بلغارستان، صربستان، مجارستان، اتریش، آلمان، لندن و انگلستان شود.

وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود مردم کاشان را مهمان‌نواز و خون گرم دانست و افزود: کاشان شهری زیبا است که از آثار تاریخی زیادی برخوردار است تصمیم من این است که در طول حضورم در کاشان از این آثار تاریخی دیدن کنم.

این جهانگرد ۳۳ ساله هندی دانش‌آموخته مهندسی برق خودرو دانشگاه صنعتی جواهر لعل نِهرو حیدرآباد هندوستان است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق