دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
 فصل مشترک روحانی و احمدی نژاد از نگاه زیباکلام   

این سؤال در افکار عمومی ایجاد شده است که حسن روحانی همچنان برخلاف شعارهای خرداد ۱۳۹۲ به رفتارهای پوپولیستی در سال آخر ریاست جمهوری ادامه می‌دهد و روحانی در رقابت با احمدی‌نژاد چه نمره‌ای در رفتارهای پوپولیستی کسب می‌کند؟

به گزارش ندای اصفهان ، حجت‌الاسلام حسن روحانی هر روز بیشتر به محمود احمدی‌نژاد شبیه می‌شود و نمی‌خواهد «شباهت» خود را با رییس‌جمهور سابق کتمان کند، حتی اگر برخی از یاران سیاسی‌اش از این شباهت‌ها «گلایه‌مند» شوند. ناظران سیاسی رفتارهای «پوپولیستی» را فصل مشترک حسن روحانی و محمود احمدی‌نژاد تلقی می‌کنند.
صادق زیباکلام در گفت‌وگوی نوروزی خود با سالنامه آرمان امروز با گلایه از رفتارهای حجت الاسلام روحانی چرایی عدم نزدیکی سیاسی خود به دولت یازدهم را بیان کرد و در همین راستا اظهار داشت: «در همان دوران ماهعسل آقای روحانی رفتند به نخستین سفر استانیشان به اهواز؛ سوار یک ماشین روباز شدند و ملت هم بدنبالشان میدویدند. حالم از آن صحنه بد شد. همان شب یک یادداشت نوشتم و گفتم آقای روحانی این کارهای پوپولیستی چیه میکنید؟ خوب اگر این کارها خوب بود آقای احمدی‌نژاد از این کارها میکرد دیگه چرا به شما رأی دادیم.»[۱]

پس از عدم حضور روحانی در جلسات مجمع تشخیص مصلحت به سبک اعتراضی احمدی‌نژاد؛ فعالان سیاسی اصلاحات برخلاف زیباکلام پیشنهاد رفتارهای احمدی‌نژادی به روحانی می‌دهند؛ این افراد حضور خواستار حجت‌الاسلام روحانی در بین مردم شدند این در حالی است که آنان رفتار احمدی‌نژاد را پوپولیستی و مردم فریب می‌نامیدند؛ روزنامه اصلاح‌طلب قانون در همین راستا نوشت: «لطفاً در سفرهای استانی به سراغ روستاهای محروم بروید. رودررو با مردم گفت‌وگو کنید و اجازه بدهید حضور مسئولان طراز اول کشور را در میان خودشان حس کنند. کشور را از تهران می‌توان اداره کرد، اما قلب مردم در میان دیوارهای خشت و گلی می‌تپد. باور کنید که آن‌ها جز توجه و ارزش‌گذاری هیچ‌چیز از رئیس‌جمهورشان نمی‌خواهند.»[۲]

5

حال این سؤال در افکار عمومی ایجاد می‌شود که حسن روحانی همچنان برخلاف شعارهای خرداد ۱۳۹۲ به رفتارهای پوپولیستی در سال آخر ریاست جمهوری ادامه می‌دهد؟ و این شباهت رفتاری با محمود احمدی‌نژاد به کجا می‌رسد؟

[۱] – سالنامه نوروزی آرمان امروز، گفت وگو با صادق زیباکلام، صفحه ۲۳
[۲] – روزنامه قانون، ۱۷ اسفند ۱۳۹۴
انتهای پیام/
منبع: مشرق

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز