پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲

عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری

عارف اگر ریاست مجلس را واگذار کند باید پاسخ‌گو باشد

حجت‌الاسلام قیومی گفت: اگر آقای عارف به هر دلیلی کار را به فرد دیگری واگذار کرد، باید پاسخ‌گو باشد و مردم نیز باید در مورد علت سؤال کنند.

به گزارش ندای اصفهان ،حجت‌الاسلام حسین قیومی عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری درباره ریاست مجلس آینده شورای اسلامی، گفت: اینکه ریاست مجلس دهم از میان آقایان عارف و لاریجانی به چه‌کسی برسد، بستگی به این دارد که مجلس تشکیل شود و شرایط و موقعیت زمانی را در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: اگر آقای عارف به هر دلیلی کار را به فرد دیگری واگذار کرد باید پاسخ‌گو باشد و مردم نیز باید در مورد علت سؤال کنند.

عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری درباره پیش‌بینی خود از ریاست مجلس دهم، افزود: براساس عقل‌گرایی منتظر هستیم تا نمایندگان دور دوم انتخابات نیز مشخص شوند و شرایط را در نظر بگیریم؛ گاهی می‌بینیم که شرایط به‌گونه‌ای است که آقای لاریجانی بهتر می‌تواند عمل کند؛ به‌طور مثال فرض کنید امروز که از مجلس ششم گذشتیم به این فکر می‌افتادیم که آن زمان اگر کسی به‌غیر از آن افراد بود بهتر یا بدتر می‌شد.

حجت‌الاسلام قیومی گفت: اینکه چه‌کسی می‌تواند در جایگاه ریاست مجلس بهتر رایزنی و چانه‌زنی داشته باشد، در آن مقطع زمان مشخص می‌شود و نمی‌توان اکنون پیش‌بینی کرد که چه‌کسی رئیس مجلس می‌شود. ما نیز باید در آن شرایط (بعد از تشکیل مجلس) ببینیم که ما از کدام فرد می‌توانیم مسئولیت بخواهیم و او نیز بتواند با چانه‌زنی مسائل را حل و فصل کند، چرا که هرچه جلوتر می‌رویم، مشکلات‌مان بیشتر خود را نشان می‌دهد.

وی درباره نظر حزب مردم‌سالاری درباره ریاست مجلس دهم یادآور شد: در دفتر سیاسی حزب مردم‌سالاری ما به این نتیجه رسیدیم که باید به مقطع زمانی بعد از تشکیل مجلس دهم برسیم و شرایط زمانی و نیاز اجتماعی‌مان را ببینیم که چه‌کسی می‌تواند آن نیاز را برآورده کند و براساس عقلانیت به آن برسیم، چرا که الآن کسی نمی‌تواند چیزی بگوید که مقبول باشد.

انتهای‌ پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715