چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
صحن علنی شورای ‌شهر اصفهان؛
 نارضایتی مردم از افزایش نرخ بلیط اتوبوس شهری/اصفهان آماده حضور در جمع “جهان شهرهای اسلامی”   

نارضایتی مردم از افزایش نرخ بلیط اتوبوس شهری و ایجاد خسارت برای یک ساختمان تجاری در جلسه علنی دیروز شورای ‌شهر اصفهان تصویب شد.

به گزارش ندای اصفهان ، رضا امینی‌‌ رئیس شورای ‌‌شهر اصفهان در جلسه علنی دیروز این شورا با اشاره به ظرفیت اصفهان برای تبدیل‌شدن به یک «جهان شهر» اظهار داشت: در حقیقت، جهان شهرها، مراکز ثقل رویدادهای جهانی و شکل بخشیدن به روابط و مناسبات سیاسی، اقتصادی، تجاری، فرهنگی و اجتماعی در دهکده‌ جهانی به‌شمار می‌‌روند که اصفهان در حال حاضر در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته‌ و می‌تواند در جمع جهان شهرهای دنیای اسلام قرار گیرد.

رئیس شورای ‌شهر اصفهان افزود: اصفهان مؤلفه‌های جهان شهر شدن را دارا است و مراکز عمده تجارت، نوآوری، وجود خلاقیت در بخش‌های مختلف و تقویت روابط سیاسی اصفهان را به یکی از شهرهای مستعد برای جهان شهر شدن تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: البته لازم است تا تقویت ناوگان حمل و نقل هوایی و ایجاد نقاط جاذب گردشگری دیگر مورد توجه قرار گیرد البته تکمیل نمایشگاه بین‌المللی اصفهان و رونمایی و به‌ثمر نشستن ابتکارات مدیریت شهری می‌تواند اصفهان را هر‌چه زودتر در شمار جهان شهرهای جهان اسلامی قرار دهد.

امینی با تقدیر از تشکیل نخستین جلسه شورای اجرایی قرارگاه اقتصاد مقاومتی در شهرداری اصفهان گفت: با جلوگیری از ریخت و پاش‌های زائد در نظام اداری شهرداری، کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری می‌توان شاهد پیشرفت در شهر بود، بهره‌وری رویکرد اصلی برنامه «اصفهان ۱۴۰۰» است، اگر بهره‌وری جزء شعارهای شهرداری اصفهان قرار گیرد می‌توان با‌ استفاده از ظرفیت‌های مستعد اصفهان، این شهر را در مسیر رشد و توسعه قرار داد و گام مهمی در تحقق بخشیدن به منویات رهبر انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی برداشت.

وی با تأکید بر لزوم کاهش هزینه‌های شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد استفاده صحیح از منابع انسانی یکی از راه‌های کاهش هزینه‌ها است، اگر سرمایه متخصص نیروی انسانی توسط مدیران توانمند به‌کار گرفته شود شاهد افزایش کیفیت خدمات شهرداری و ایجاد رضایتمندی بیشتر هستیم.

لزوم کاهش تصدی‌گری دولتی‌ها و افزایش مشارکت مردم

رئیس کمیسیون امور اقتصادی و گردشگری شورای ‌شهر اصفهان در نطق میان دستور اظهار داشت: بدون شک یکی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به مشارکت مردم و کاهش تصدی‌گری دولت است و افزایش مشارکت مردم در بخش اقتصاد نیازمند اصلاح ساختار در سطح کلان است.

کریم داوودی افزود: برای مثال نهاد شورای شهر یکی از عناصر مشارکتی است که در زمان اداره شهر از سوی شورای شهر کارهای بسیار خوبی انجام شده است، از سوی دیگر امروزه بیشتر شهرهای جهان بدون ارتباط اجرایی با حکومت مرکزی اداره می‌شوند و حکومت مرکزی سیاست‌گذار کلان است.

وی گفت: در شهر اصفهان برنامه‌های زیادی برای اجرا وجود دارد اما در هنگام اجرایی‌شدن آن با انبوهی از محدودیت‌های قانونی مواجه می‌شویم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ظرفیت شهر اصفهان در بخش گردشگری گفت: ما در توسعه شاخص‌های زیرساختی گردشگری رشد اساسی نداشتیم و یا در بخش طرح تفصیلی شهر و حفظ حریم شهر با مشکلاتی مواجه هستیم و انتظار می‌رود نمایندگان مجلس با مطالعه دلایل موفقیت برخی از شهرها و تشکیلات اداری حاکم بر آن‌ها بتوانند تحول چشمگیری را در ساختار ادای ایجاد کنند.

وی با تقویت تعامل در مدیریت شهری را راهکار موقت برطرف شدن مشکلات اداری دانست و بیان کرد: تعامل با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و تشکیل شورای برنامه‌ریزی توسعه زیرساخت‌های گردشگری، تعامل با اداره کل راه و شهرسازی استان در راستای اجرای برنامه‌های مشترک برای احیاء بافت فرسوده، برنامه‌ریزی و تعامل با معاونت عمرانی استانداری برای پیشگیری از توسعه خلاف سازی، تعامل با فرماندهی ارشد ارتش برای ایجاد هماهنگی در ساخت‌وسازهای زمین‌های داخل پادگان بر اساس طرح تفصیلی و برنامه‌ریزی برای ایجاد رصدخانه اصفهان توسط شهرداری با استفاده از اطلاعات برنامه‌ای تمامی سازمان‌ها و ادارات برای صد همه فعالیت‌ها و احداث تصفیه‌خانه با کیفیت مطلوب از جمله اقداماتی است که به عنوان راهکار میان‌مدت برای برطرف شدن برخی از مشکلات پیشنهاد می‌شود.

اقتصاد مقاومتی سرلوحه مدیریت شهری قرار گیرد

عضو دیگر شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق میان دستور با اشاره به نام‌گذاری سال جدید اظهار داشت: تا زمانی که کشور به توان داخلی خود متکی نباشد موفق نمی‌شود در هر صورت تکیه بر دانش فنی و قدرت دفاعی کشور سبب شد تا حقوق ملت ایران پس از سال‌ها مذاکره به رسمت شناخته شود.

رسول جهانگیری افزود: در بخش اقتصادی نیز می‌توان با تکیه بر اقتصاد داخلی، اقتصاد را از ابزار دست دشمنان برای فشار بر کشور خارج کنیم، مدیریت شهری باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهد و به مدیریت هزینه‌ها، جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، مدیریت مصرف آب، مدیریت مصرف سوخت، ایجاد فضای مناسب کسب و کار و جلوگیری از نابودی بعضی از مشاغل را توجه داشته باشد.

نارضایتی مردم از افزایش ۷۰ درصدی بلیط اتوبوس شهری

به گزارش تسنیم افزایش اعتراضات مردمی به افزایش نرخ بلیط اتوبوس‌ها تا میزان ۷۰ درصد، افزایش تخلفات موتورسیکلت‌سواران و لزوم فرهنگ‌سازی و اعمال قانون، تأکید بر عملکرد قانونمند در مصرف منابع، اجرای بخشنامه وزارت کشور درباره منطقی‌کردن سازمان شهرداری و جلوگیری از توسعه این سازمان، کاهش هزینه‌ها، لزوم بازرسی و استاندارد شدن پارکینگ‌های سطح شهر و لزوم ارتقاء فرهنگ شهرنشینی از جمله تذکرات ارائه شده در جلسه امروز شورای اسلامی شهر اصفهان است.

همچنین تصویب اهداء معادل ۳۰ درصد از عوارض ارزش افزوده بر تراکم به خیریه مهدیه، عدم تصویب انعقاد قرار مجدد کارگزاری مدیریت فنی و اجرایی پروژه شهر رؤیاها به شرکت شادی آفرین و عدم تصویب خرید ۵۱ هزار سهم از شرکت شادی آفرین توسط شهرداری اصفهان از جمله موضوعاتی است که در جلسه امروز شورای اسلامی شهر اصفهان به بحث گذاشته شد.

یکی دیگر از لوایحی که امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان مطرح شد لایحه پرداخت ۶۰ میلیارد ریال خسارت به شرکت توسعه و عمران امید و تمدید پروانه این شرکت به مدت ۳ سال بود، ساختمان این شرکت به دلیل عبور مترو از زیر زمین شرکت توسعه و عمران امید و حذف چند واحد تجاری و پارکینگ‌ها و ایجاد مشکل در ورودی این مجموعه دلیل این پرداخت خسارت است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در این رابطه گفت: ستاد پیگیری فرمان امام ‌در اصفهان، زمینی در چهارباغ بالا داشت، قرار شد نصف زمین به شهرداری واگذار شود و شهرداری برای نصف دیگر آن مجوز صادر کند که مجوز تجاری برای این زمین صادر شد اما آغاز اجرای این پروژه با موضوع انحراف مسیر مترو همزمان شد.

کریم داوودی به عنوان موافق لایحه افزود: انحراف پروژه مترو سبب شد تا ادامه اجرای پروژه مجتمع تجاری متوقف شود و این توقف سبب شد تا مالک این پروژه شکایت کند اما حالا پس از توافقات انجام شد که به نظر من توافقی خوبی است این مبلغ برای خسارت توافق شده است.

رضا امینی رئیس شورای شهر اصفهان در این باره گفت: شهرداری اصفهان محکومیت قطعی دارد و اجرای احکام ۲۸ میلیاردی بر روی میز شهرداری است اما این مبلغ با توافق با شاکی به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال تبدیل شده است.

در نهایت این لایحه با ۱۹رأی موافق تصویب شد، از سوی دیگر این لایحه با سئوالات متعدد اعضاء شورای شهر اصفهان همراه بود و این سؤالات مکرر سبب شد تا رئیس شورا از شهرداری بخواهد تا مستندات لایحه‌ها به صورت کامل ارائه شود.

رضا امینی در ۲ جلسه اخیر این شورا در تذکراتی از اعضاء شورا خواست از سیستم مقابل خود برای پرسش و یا ثبت مخالفت و یا موافقت خود در مورد لوایح استفاده کنند تا بتوان از فرصت موجود بهتر استفاده کرد، همچنین رئیس شورای شهر اصفهان در جلسه گذشته این شورا نسبت به ماهیت سؤالات مطرح شده از سوی اعضاء اعتراض کرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

  1. فاطمه گفت:

    مردم اصفهان زیر فشار گرانی بلیط اتوبوس ها اما غرور و حیای اصفهانی جماعت مانع اعتراض می شود. چرا اینقدر ظلم می کنید مگر چه قشری سوار اتوبس می شود یه مشت بیچاره و بی وسیله خدا […] که مردم را اینقدر تحت فشار گذاشته اید.
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز