یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
رئیس ستاد احیای زکات استان اصفهان:
 مردم استان اصفهان ۹۰ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند   

رئیس ستاد احیای زکات استان اصفهان گفت: سال گذشته ۹۰ میلیارد ریال زکات پرداختی از سوی کشاورزان استان اصفهان جمع آوری شد.

به گزارش ندای اصفهان ، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین رنجبر ظهر دیروز در جلسه شورای زکات شهرستان کاشان با اشاره به رونق پرداخت زکات به رغم حذف تشویق در این بحث از سوی دولت اظهار داشت: سال گذشته کمتر از ۱۰ درصد زکات جمع‌آوری شده به طرح های عمرانی اختصاص یافت و مابقی نیز بین فقرا تقسیم شد.

وی با اشاره به تمایل مردم برای پرداخت زکات گفت: با وجود خشکسالی‌های اخیر رویکرد کمک به فقرا در کشور و استان اصفهان نسبت به گذشته رونق گرفته است و مردم این سنت حسنه را به صورت ویژه دنبال می‌کنند.

رئیس شورای زکات شهرستان کاشان نیز در این جلسه افزود: در سال گذشته ۹ میلیارد و ۲۴۹ میلیون ریال زکات از سوی مردم و کشاورزان این شهرستان جمع آوری شد که در زمینه‌های مصرفی مورد استفاده قرار گرفته است.

سهراب‌زاده افزود: کاشان از ۵۱ روستا برخوردار است که از این میان ۴۰ روستا و ۶ شهر از اقلام زکات برخوردار هستند که در راستای ترویج این سنت حسنه میان کشاورزان و زراعت کاران نیاز است اقدامات بیشتر انجام شود.

وی با اشاره به اجرای طرح شجره طیبه در شهرستان کاشان و مناطق همجوار اظهار داشت: محصول ۴۸۰ درخت و ۵۸۰ بوته گل محمدی در سال گذشته در راستای اجرای طرح شجره طیبه در این شهرستان اهدا شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق