جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
رئیس ستاد احیای زکات استان اصفهان:
 مردم استان اصفهان ۹۰ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند   

رئیس ستاد احیای زکات استان اصفهان گفت: سال گذشته ۹۰ میلیارد ریال زکات پرداختی از سوی کشاورزان استان اصفهان جمع آوری شد.

به گزارش ندای اصفهان ، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین رنجبر ظهر دیروز در جلسه شورای زکات شهرستان کاشان با اشاره به رونق پرداخت زکات به رغم حذف تشویق در این بحث از سوی دولت اظهار داشت: سال گذشته کمتر از ۱۰ درصد زکات جمع‌آوری شده به طرح های عمرانی اختصاص یافت و مابقی نیز بین فقرا تقسیم شد.

وی با اشاره به تمایل مردم برای پرداخت زکات گفت: با وجود خشکسالی‌های اخیر رویکرد کمک به فقرا در کشور و استان اصفهان نسبت به گذشته رونق گرفته است و مردم این سنت حسنه را به صورت ویژه دنبال می‌کنند.

رئیس شورای زکات شهرستان کاشان نیز در این جلسه افزود: در سال گذشته ۹ میلیارد و ۲۴۹ میلیون ریال زکات از سوی مردم و کشاورزان این شهرستان جمع آوری شد که در زمینه‌های مصرفی مورد استفاده قرار گرفته است.

سهراب‌زاده افزود: کاشان از ۵۱ روستا برخوردار است که از این میان ۴۰ روستا و ۶ شهر از اقلام زکات برخوردار هستند که در راستای ترویج این سنت حسنه میان کشاورزان و زراعت کاران نیاز است اقدامات بیشتر انجام شود.

وی با اشاره به اجرای طرح شجره طیبه در شهرستان کاشان و مناطق همجوار اظهار داشت: محصول ۴۸۰ درخت و ۵۸۰ بوته گل محمدی در سال گذشته در راستای اجرای طرح شجره طیبه در این شهرستان اهدا شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


راهی که از سر گرفتیم!
راهی که از سر گرفتیم!
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق