سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
امیدوار کردن دشمن بیرونی؛
 اشتباه بزرگ هاشمی رفسنجانی/ غفلت یا خیانت؟   

در روزگاری که انگری بردزها سفیر صلح معرفی می شوند تعجب نکنید آقایی ناآگاهانه یا خائنانه توئیت کند: دنیای فردا دنیای گفتمان است نه موشک ها....!!

ندای اصفهان- روح الله فرازمند (طلبه حوزه علمیه اصفهان)

مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با جمعی از مداحان اهل بیت علیهم السلام واکنش صریح و تندی را نسبت به اظهارات هاشمی رفسنجانی که گفته بود «جهان آینده جهان گفتگوست نه موشک» از خود نشان دادند. شاید این سوال برای بعضی پیش آمده باشد که ملاک رهبری برای واکنش نشان دادن در قبال افراد و محتوای اظهارات چیست؟ یعنی ایشان اولا در قبال چه افرادی و ثانیا در قبال چه اظهاراتی موضع گیری های صریح و علنی می نمایند؟

۱- یک اصل قرآنی وجود دارد که مبین این نکته است: دشمن بیرونی زمانی می تواند به شما ضربه بزند که دشمن درونی شما با او هماهنگ شود. خداوند در آیه سوم سوره مائده می فرماید:

«الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذینَ کَفَرُوا مِنْ دینِکُمْ فَلا تَخْشَوْهُمْ وَ اخْشَوْنِ»

مرحوم شهید مطهری در کتاب پانزده گفتار در گفتار «نفاق» در ضمن بحث زیبایی از معنای «ترس از خداوند» به توضیح این اصل قرآنی می پردازند. بلاشک دشمن بیرونی تا زمانی که قابلیت و زمینه های ضربه زدن را در داخل نیابد دست به هیچ اقدامی نخواهد زد چون می داند که نتیجه بخش نیست. لذا نکته بسیار مهم و حیاتی در حرکت انقلابی، فهم و تطبیقِ این اصل با شرایط زمان و زمانه است. آمریکا تا زمانی که یک نقطه قابل اتکای داخلی برای پیشبرد اهداف خویش نیابد دست به هیچ اقدام عملیاتی نخواهد زد. در سال ۸۹ که آمریکا تحریم های ظالمانه و وحشیانه خود را بر علیه مردم ایران وضع نمود هیچ تهدید جدی از ناحیه برنامه هسته ای ایران احساس نمی کرد اما صرفا با این محاسبه که این تحریم ها می تواند به جریان فتنه ۸۸ که همان شریک داخلی اوست، کمک کند تا دوباره به قدرت برگردد، طی قطعنامه ۱۹۲۹ تحریم ها را تشدید نمود.

۲– مقام معظم رهبری در دی ماه سال ۸۹ در دیدار با مردم گیلان به این اصل مهم و حیاتی اشاره می نمایند:

«ملت عزیز ایران باید آنچنان حرکت کند و آنچنان قله هایی را فتح کند که دشمنان از دست یافتن بر سرنوشت این ملت به کلی مایوس شوند. باید دشمن را مایوس کنید. وقتی دشمن مایوس شد یک ملت از شر او خلاص خواهد شد. گناه بزرگی که برخی از دست اندرکاران فتنه ها در کشور انجام می دهند، امیدوار کردن دشمن است. دشمن را امیدوار می کنند که می تواند منفذی در بین مردم، در بین عوامل گوناگون، در بین مسئولان نظام باز کند»

۳– با توضیحات یاد شده حالا می توان گناه بزرگ هاشمی رفسنجانی را تشخیص داد. گناه بزرگ هاشمی به تعبیر رهبر معظم انقلاب «امیدوار کردن دشمن بیرونی» است. تقارن این اظهارات هاشمی را با جنجال های موشکی غربیها نباید اتفاقی دانست. و البته این به معنای جاسوس بودن هاشمی نیست و البته نیازی هم به جاسوسی نیست چرا که نتیجه غفلت و خیانت یکی است. متاسفانه ماجرا از جایی غم انگیزتر می شود که بدانیم این سیگنال به غرب ارسال شده است و او حالا به خوبی می داند که یکی از رجال شاخص نظام که به هر دلیل در میان مردم و مسئولین واجد یک مقبولیت نسبی است نظری مخالف حاکمیت جمهوری اسلامی دارد و این اظهار نظر از جانب شخصی مانند هاشمی دشمن را متقاعد می کند که می تواند مساله موشکی را تا ایجاد یک شکاف عمیق اجتماعی دنبال نماید.

هاشمی رفسنجانی

راز تاکید مقام معظم رهبری بر عدم غفلت از دسیسه های دشمن بخصوص از جانب خواص همین نکته است. طبعا وقتی مسایلی مطرح شود که به امنیت ملی ما خدشه وارد می کند موضع گیری ها هم صریح تر خواهد شد. با توجه به آنچه گفته شد این نتیجه برای ملت ایران قطعی است که عامل اصلی فشارها و تحریم ها نه حرکت انقلابی مردم و مسئولان که مواضع غیر انقلابی کسانی است که با ارسال پالس های مختلف به دشمن خارجی آنها را به ضربه زدن بیش از پیش امیدوار می کنند. و لذا بازخوانی مجدد در شناخت هر چه بیشتر این جریان مکمل داخلی برای غرب ضرورتی دو چندان در این مقطع فعلی است.

***

در روزگاری که انگری بردزها سفیر صلح معرفی  می شوند تعجب نکنید آقایی ناآگاهانه یا خائنانه توئیت کند:

دنیای فردا دنیای گفتمان است نه موشک ها….!!

هاشمی رفسنجانی

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. م گفت:

    عشق امریکا بعضی مسئولین را کور و کر کرده است
    چطوری باید اونا را شنوا و بینا کرد؟
    1    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز