سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۰
امام جمعه اصفهان:
 بانک‌های اصفهان در راستای اقتصاد مقاومتی از صنایع حمایت کنند   

امام جمعه اصفهان گفت: سود سپرده در بانک باید کمتر از سود صنایع و امر تولید باشد تا سرمایه‌گذاری در بخش تولید‌ توسعه یابد‌، در واقع بانک‌ها باید به اقتصاد مقاومتی کمک کنند نه اینکه مانعی در برابر آن باشند.

به گزارش ندای اصفهان ، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با مدیرعامل معاونان و مدیران شرکت ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: امروز صنایع کشور نیاز به حمایت دارند و در واقع یکی از مشکلات اصلی این است که صنایع و تولید‌کنندگان از فعالیت خود سود نمی‌برند و با مشکلاتی همچون تورم‌، سود بانکی و مواردی از این دست مواجه هستند.

وی افزود: سود سپرده در بانک باید کمتر از سود صنایع و امر تولید باشد تا سرمایه‌گذاری در بخش تولید توسعه یابد‌، در واقع بانک‌ها باید به اقتصاد مقاومتی کمک کنند نه اینکه مانعی در برابر آن باشند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اهمیت طرح‌های توسعه‌ای ذوب‌آهن بیان کرد: امید است این شرکت طرح‌های توسعه خود را با سرعت بیشتری انجام دهد تا در صنعت کشور جایگاه مهم و والایی کسب کرده و در راستای اقتصاد مقاومتی که راه پیشرفت و توسعه کشور است، موفق باشد.

از اهداف اصلی ذوب‌آهن رسیدن به صادارت یک میلیون تنی است

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در این دیدار با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این شرکت در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته‌‌ در امسال، دست‌یابی به تولید ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن را مدنظر داریم که در تاریخ این شرکت بی‌سابقه است‌.

احمد صادقی افزود: یکی دیگر از اهداف اصلی امسال ذوب‌آهن رسیدن به صادارت یک میلیون تنی است در حالیکه در سال گذشته ۷۹۰ هزار تن صادارت داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: کاهش هزینه‌ها، کاهش قیمت تمام‌شده‌، مدرن‌سازی بخش‌های مختلف خط تولید‌ و افزایش تنوع محصولات از دیگر اقدامات ذوب‌آهن در سال گذشته بوده است که در سال ۹۵ با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : به نقل از دفتر امام جمعه اصفهان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق