پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
انتقاد تهیه‌کننده «کوچه بی‌نام»
 خنداندن مردم با جذابیت‌های جنسی!   

آیا این که یک اثر کمدی با اشاره به مسائل جنسی مخاطب را بخنداند و در تیزر‌های تبلیغاتی خود از آنها استفاده کند راه درست و اخلاقی است؟!

به گزارش ندای اصفهان ، منصور لشکری قوچانی در ارتباط با برخی از گلایه‌هایش در حوزه اکران آثار نورزی اذعان کرد: از ایرادهایی که می توان به ترکیب بندی فیلم‌های در حال نمایش گرفت نوع انتخاب ژانرهایی است که همزمان با هم اکران شده اند تصور کنید در شرایط فعلی دو فیلم کمدی آن هم با تبلیغات خاص و ویژه در حال نمایش هستند. به هر حال با توجه به فضای بازی که در آثار کمدی وجود دارد می توان توقع داشت که مخاطب بیشتری جذب کنند. ایراد من به فضای باز نیست بلکه به شکل و نحوه فضای راحتی است که در این آثار وجود دارد.

وی در ادامه افزود: بنده فقط طرح مسئله می‌کنم آیا واقعا این فضای باز و شرایطی که مخاطب در تبلیغ‌های این فیلم‌ها می‌بیند با فرهنگ ما ومغایرت ندارد؟! صحنه‌هایی وجود دارد که واقعا مخاطب را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد لحظاتی در این اثار به بهانه‌کمدی بودنش شاهد هستیم که نمی‌توان در حوزه اخلاق برای آنها جایگاهی در نظر گرفت. واقعاً مردم با دیدن این صحنه ها که به نوعی عبور از خط قرمز های اخلاقی است به سینما می‌روند آیا این طور جذب مخاطب و تماشاگر صحیح است.

او همچنین گفت: اگر می‌خواهید عکس‌العمل مخاطبان را در هنگام دیدن این آثار ببینید بهتر است همزمان در چند سالن این فیلم‌ها را با آنها ببنید تا شاهد واکنش‌های مردم از تعجب در هنگام عبور از خطوط اخلاقی توسط فیلم را در آنها ببینید.

 

قوچانی با اشاره به این که اکران همزمان دو فیلم کمدی باعث می‌شود سایر فیلم‌ها اسیب ببینند گفت: این که فیلم های کمدی به صورت همزمان در سینماها اکران شوند یک بحث است اما بحث دیگری که می‌توان به آن پرداخت نوع فضای بازی است که برای این آثار در نظر گرفته شده است و عبور از خطوط قرمزی ناهنجاری است که مخاطب را به سینما می‌کشاند.

 

آیا این خطوط قرمز و ممیزی باید تنها برای آثار اجتماعی به صورت جدی لحاظ شود؟! آیا این که یک اثر کمدی با اشاره به مسائل جنسی مخاطب را بخنداند و در تیزر‌های تبلیغاتی خود از آنها استفاده کند راه درست و اخلاقی است؟!

 

این تهیه کننده اظهار کرد: واقعا یکی از ناراحتی هایی که دارم برای فیلمی چون «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا است که می‌توانست فروش بسیار بهتری داشته باشد. چرا باید با انتخاب‌های غلط در زمان اکران برخی فیلم‌های ارزشی و مفید برای مردم را به حاشیه کشاند. امسال درنوروز، فروش بلیت ها رشد خوبی داشتند اما برای آثار کمدی، ایا باید برای بالا رفتن آمار هر کاری کرد؟!

 

تهیه کننده فیلم سینمایی «کوچه بی‌نام» گفت: راهی که در شورای پروانه نمایش به سمت فضای باز در آثار سینمایی پیش گرفته است کار درستی است اما باید اخلاق را نیز در نظر داشت. فضای قالب در سینما تبدیل به فضای غیر فکری شده است و ناراحتی من از این است که چرا نباید فیلم بادیگارد و خشم و هیاهو و حتی ابد و یک روز آنطور که باید بفروشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز