جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور:

دولت برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام پول ندارد/ واگذاری ۲ هزار پروژه نیمه تمام به بخش خصوصی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان این که امکان تامین مالی ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای ۲ هزار طرح‌های عمرانی توسط دولت وجود ندارد، گفت: این طرح‌ها به مردم واگذار می‌شود و دولت اجازه چسبندگی به این طرح‌ها را ندارد.

به گزارش ندای اصفهان ، محمدرضا نوبخت دیروز در دومین روز همایش تقسیم کار ملی و منطقه‌ای برای افزایش تولید ملی در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اظهار کرد: امکان تامین مالی 400 هزار میلیارد تومان برای تکمیل 2 هزار طرح‌ عمرانی توسط دولت وجود ندارد و همچنین تحقق این امر نیز جزء سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیست و اجازه چنین چسبندگی به دولت داده نمی‌شود.

وی افزود: یکی از سرفصل‌های مورد توجه در این همایش موضوع تکمیل و شناسایی واحدهای تولیدی توسط استانداران است تا برای واگذاری‌های یاد شده آماده شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ادامه داد: ما موظف هستیم که برای فعال کردن واحدها در سطح استان‌ها از شما حمایت کنیم که برای تحقق آن نیازمند به همکاری‌ متقابل داریم.

نوبخت تصریح کرد: 2.5 الی 3 سال دولت با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب زحمت مدام کشیده‌ است که شرایط و فرصت مناسب برای اقتصاد کشور با حذف زنجیره‌های ظالمانه تحریم ایجاد کند و امسال باید فعالیت‌های ما سرعت بیشتری بگیرد.

وی گفت: این فرصت فراهم شده که بدون چشم‌داشت به تامین مالی طرح‌ها آنها را در استان‌ها واگذار کنیم که توسط خود مردم به بهره‌برداری برسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در پایان صحبت‌های خود گفت: در این ارتباط قول مساعد به استانداران داده شده است که اختیارات بیشتری در واگذاری طرح‌ها به آنها داده شود تا امور با سرعت بیشتری انجام شود و با مسئولان مربوطه در این ارتباط همکاری مستمر خواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع : مهر

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715