دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور:
 دولت برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام پول ندارد/ واگذاری ۲ هزار پروژه نیمه تمام به بخش خصوصی   

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان این که امکان تامین مالی ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای ۲ هزار طرح‌های عمرانی توسط دولت وجود ندارد، گفت: این طرح‌ها به مردم واگذار می‌شود و دولت اجازه چسبندگی به این طرح‌ها را ندارد.

به گزارش ندای اصفهان ، محمدرضا نوبخت دیروز در دومین روز همایش تقسیم کار ملی و منطقه‌ای برای افزایش تولید ملی در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اظهار کرد: امکان تامین مالی ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل ۲ هزار طرح‌ عمرانی توسط دولت وجود ندارد و همچنین تحقق این امر نیز جزء سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیست و اجازه چنین چسبندگی به دولت داده نمی‌شود.

وی افزود: یکی از سرفصل‌های مورد توجه در این همایش موضوع تکمیل و شناسایی واحدهای تولیدی توسط استانداران است تا برای واگذاری‌های یاد شده آماده شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ادامه داد: ما موظف هستیم که برای فعال کردن واحدها در سطح استان‌ها از شما حمایت کنیم که برای تحقق آن نیازمند به همکاری‌ متقابل داریم.

نوبخت تصریح کرد: ۲٫۵ الی ۳ سال دولت با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب زحمت مدام کشیده‌ است که شرایط و فرصت مناسب برای اقتصاد کشور با حذف زنجیره‌های ظالمانه تحریم ایجاد کند و امسال باید فعالیت‌های ما سرعت بیشتری بگیرد.

وی گفت: این فرصت فراهم شده که بدون چشم‌داشت به تامین مالی طرح‌ها آنها را در استان‌ها واگذار کنیم که توسط خود مردم به بهره‌برداری برسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در پایان صحبت‌های خود گفت: در این ارتباط قول مساعد به استانداران داده شده است که اختیارات بیشتری در واگذاری طرح‌ها به آنها داده شود تا امور با سرعت بیشتری انجام شود و با مسئولان مربوطه در این ارتباط همکاری مستمر خواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع : مهر

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق