سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
مدیر کانون خبرگان کشاورزی اصفهان عنوان کرد
 آسیب به بخشی از محصولات با بازگشایی دیرهنگام رودخانه زاینده رود/ صرفه‌جویی همه بخش‌ها برای تامین آب کشت پائیزه   

مدیر کانون خبرگان کشاورزی اصفهان گفت: مقرر شده تمامی بخش‌ها با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصارف خود زمینه را برای تامین آب کشت پائیزه کشاورزان فراهم کنند تا در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد.

به گزارش ندای اصفهان، اسفندیار امینی امروز  با اشاره به بازگشایی زاینده‌رود اظهار کرد: قرار شد آب رودخانه به مدت ۱۸ روز جهت استفاده کشاورزان برای انجام کشت بهاره در اختیار آنان قرار گیرد.

وی ادامه داد: بعد از ۱۸ روز در صورتی که محصولات کشاورزان از آب بیفتد، در جلسه‌ای در ارتباط با کاهش حجم آب رودخانه تصمیم‌گیری خواهد شد.

مدیر کانون خبرگان کشاورزی اصفهان اضافه کرد: متاسفانه تا همین زمان نیز محصولات کشاورزان دچار آسیب شده‌اند، زیرا پیش‌بینی ما این بود آب ۱۰ فروردین در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی تا آب وارد مزارع شود و تمامی اراضی را در برگیرد حدود ۲۰ روز زمان می‌برد و در این شرایط زمین‌هایی که در روزهای آخر آبیاری می‌شوند آسیب می‌بینند زیرا آب دیرتر از زمان لازم به آنها می‌رسد.

امینی در ارتباط با کشت پائیزه کشاورزان نیز گفت: مقرر شده تمامی بخش‌ها با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصارف خود زمینه را برای تامین آب کشت پاییزه کشاورزان فراهم کنند تا در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد.

وی تاکید کرد: با تامین آب برای کشت بهاره کشاورزان، پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۰ هزار هکتار از اراضی شرق اصفهان زیر کشت گندم و جو برود.

دبیر صنف کشاورزی استان اصفهان عنوان کرد: انتظار کشاورزان این است که به حقوق آن‌ها احترام گذاشته شده و نمایندگانی از آن‌ها در جلسات تصمیم‌گیری در مورد زاینده‌رود حضور پررنگ و تاثیرگذاری داشته باشند.

فارس/

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز