سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۸
 ۲۶ فروردین تکلیف حج تمتع در عربستان مشخص می‌شود   

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس دعوت نامه عربستان، ۲۶ فروردین جلسه مشترک ایران و عربستان به منظور پیگیری حج تمتع تشکیل می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین وضعیت اعزام زائران به تمتع اظهار داشت: با توجه به دعوت نامه ای که عربستان اخیرا برای سازمان حج و زیارت ارسال کرده است، ۲۶ فروردین جلسه مشترک ایران و عربستان به منظور پیگیری حج تمتع در این کشور با سه ماه تاخیر تشکیل می شود.

وی در ادامه افزود: در این جلسه قطعا مطالبات اولیه تضمین امنیت زائران، دیه شهدای منا و حادثه سقوط جرثقیل و محاکمه دو پلیس خاطی سعودی پیگیری خواهد شد.
اوحدی اضافه کرد: بر اساس اعلام کشور عربستان روادید هیئت ایرانی در دوبی صادر می شود و بر همین اساس ما نیز نماینده ای را به همراه گذرنامه های هیئت ایرانی به دوبی اعزام کرده ایم اما تا کنون هیچ گونه صدور روادید برای ما انجام نشده است.
رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد: مسئولان وزارت خارجه عربستان قبلا اعلام کردند که حج را از روابط سیاسی جدا می دانند و علی رغم لغو روابط سیاسی آمادگی پذیرایی از زائران ایرانی را دارند اما در عمل ناهماهنگی های زیادی را مشاهده می کنیم که نمونه بارز آن بسته شدن دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان است در حالی که تنها وظیفه این دفتر فراهم کردن تمهیدات لازم برای حضور زائران بوده است بنابراین ما همچنان منتظریم که ناهماهنگی ها بین گفتار، رفتار و البته بی نظمی های بین دستگاه های سعودی برطرف شود و هیئت ایرانی برای مذاکره عازم عربستان شوند.
انتهای پیام/
منبع : خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق