دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۸
توماس شالون:
 روسیه به تعهدش درباره مسئله “انتقال فناوری ساخت موشک بالستیک” به ایران پایبند است   

وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد قطعنامه شورای امنیت صادرات جنگنده‌های سوخوی- ۳۰ و تانک‌های تی- ۹۰ به ایران را منع نمی‌کند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از روزنامه “النشره”؛ ساعاتی پس از اعلام استفاده از حق وتو توسط امریکا در شورای امنیت برای ممانعت از مجهز شدن ایران به “سوخو-۳۰″، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد قطعنامه شورای امنیت صادرات جنگنده‌های سوخوی- ۳۰ و تانک‌های تی- ۹۰ به ایران را منع نمی‌کند.

به نوشته روزنامه لبنانی النشره؛ بیانیه وزارت خارجه روسیه که از تعجب مقامات مسکو درباره استفاده حق وتو آمریکا حکایت دارد، واکنش مسئولان کاخ سفید را به دنبال داشته است.

در این رابطه “توماس شانون” معاون سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «روسیه به تعهدات خود درباره مسئله “انتقال فناوری ساخت موشک بالستیک به ایران” پایبند است که بنا بر این تعهدات، مسکو ملتزم شده هیچگاه این فناوری را به ایران منتقل نکند.»

معاون سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا امروز تاکید داشت که صادرات جنگنده‌های سوخوی- ۳۰ و تانک‌های تی- ۹۰ به ایران بر خلاف قانون بین المللی است که این اظهارات با بیانیه روسیه مواجه شد.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق