سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۸
سی‌ان‌ان؛
 هشدار دولت اوباما درباره برجام/ جمهوری‌خواهان دردسرساز شدند   

«دولت آمریکا درباره پیامدهای وخیم کنار گذاشته شدن توافق هسته‌ای ایران هشدار داد ...»

به گزارش ندای اصفهان، تاکید کاندیداهای جمهوری خواه مبنی بر پاره کردن برجام درصورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری موجب نگرانی مقامات دولت اوباما شده است.

به نوشته سی ان ان (CNN) کارشکنی های جمهوری خواهان از هم اکنون اجرای برجام را با مشکل روبرو ساخته و آینده این توافق را نیز در هاله ای از ابهام فرو برده است.

در گزارشی که زیر عنوان “آمریکا درباره پیامدهای وخیم کنار گذاشته شدن توافق هسته ای ایران هشدار داد” در سی ان ان منتشر شده، نگرانی مقامات دولت کنونی این کشور از تهدیدهای جمهوری خواهان منعکس شده است.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: دولت اوباما روز سه شنبه هشدار داد، اگر دولت بعدی آمریکا توافق هسته ای با ایران را دور انداخته و با کنار گذاشتن این توافق به مفاد آن بی اعتنایی کند، پیامدهای وخیمی را به دنبال خواهد داشت.

سی ان ان افزود: توافق به دست آمده برای محدودسازی برنامه هسته ای ایران در قبال کاهش تحریم ها به کیسه بوکسی مورد علاقه برای نامزدهای جمهوری خواه در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تبدیل شده است.

این رسانه آمریکایی ادامه داد: تد کروز، سناتور اهل تگزاس و یکی از کاندیداهای جمهوری خواهان برای تصاحب کاخ سفید تهدید کرده در اولین روز تشکیل دولتش این توافق را پاره خواهد کرد.

براساس این گزارش، در جلسه استماع کنگره، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به انتقاد از رویکرد جمهوری خواهان پرداخت. این اقدام تلاشی از سوی دولت اوباما بوده تا اجرای توافق هسته ای را که به سختی به دست آمده، در مسیر خود نگه دارد و نگذارد کارشکنی های جمهوری خواهان موجب توقف برجام شود.

“توماس شانون” معاون وزیر خارجه آمریکا به کمیته روابط خارجی سنا گفت: اگر رئیس جمهور بعدی آمریکا پای خود را از توافق هسته ای عقب بکشد، این یک اقدام فاجعه بار خواهد بود.

وی افزود: هرگونه تلاشی برای کنار کشیدن از توافق هسته ای، جعبه ای شوم را در منطقه خاورمیانه می گشاید که بستن دوباره آن کار مشکلی خواهد بود.

 جام نیوز

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز