شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۷
درس ادیب زمزمه محبت است؛
 گوشه هایی از زندگی نامه پاسدار شهید مجید افیونی زاده   

اگرچه اشتیاق او در خدمت به امام بزرگوار قابل توصیف نبود ولی تشخیصش بر این بود که حضورش در جبهه بیشتر مورد نیاز است تا با متجاوزین به حریم اسلام و میهن اسلامی نبرد کند. مجید در نوبت اول به جبهه دارخوئین رفت...

ندای اصفهان- زهرا آصالح (پژوهشگر)

نام پدر: جعفر

تاریخ تولد: ۲/۹/۱۳۳۶

وضعیت تاهل: مجرد

تاریخ شهادت: ۱۶/۹/۱۳۶۰

سن: ۲۴ سال

عملیات: طریق القدس

محل شهادت: بستان

محل دفن: گلستان شهدا اصفهان

تحصیلات: دیپلم ریاضی فیزیک

شغل: پاسدار

تعداد اعضای خانواده: پدر و مادر و ۵ فرزند (۳ دختر و ۲ پسر)

افیونی زاده9 copy

پاسدار شهید مجید افیونی زاده در سال ۱۳۳۶ در خانواده ای مذهبی در اصفهان به دنیا آمد. در طی دوران تحصیل از بهترین و باهوش ترین شاگردان کلاس بود. مجید تا کلاس ششم را در دبستان نشاط مشغول تحصیل بود و پس از آن به مدرسه هراتی راه یافت و در رشته ریاضی فیزیک تحصیلاتش را در این مدرسه با موفقیت به پایان رساند.

مجید از همان دوران ابتدایی با مادیات و تجمل پرستی بیگانه و به خوشی های زودگذر دنیایی بی توجه بود. او همیشه به فکر فردای آخرتش بود و هر قدمی را تنها در همان جهت بر می داشت.

این شهید مبارز در اواخر دوران تحصیلش به علت مطالبی که در کتابهای آموزشی گنجانده شده بود (مطالب طاغوتی، جلوه دادن شاه معدوم به عنوان پادشاه عادل و توجیه کردن ستمگری های آن رژیم با کلماتی پوچ) از درس رویگردان شد و به صف مبارزین علیه شاه پیوست.

در اوایل اوج گرفتن انقلاب مجید با توجه به خط زیبایی که داشت در نوشتن اعلامیه ها و شعارهایی بر ضد رژیم پهلوی برادران مذهبی را یاری می کرد. وی در سال ۱۳۵۷ در تحصنی که در منزل حضرت آیت الله خادمی بود شرکت کرد و نقش موثری داشت.

این شهید بزرگوار ضمن شرکت در تظاهرات علیه رژیم پهلوی، با روحانیون و کسانی که نهضت اسلامی را در اصفهان رهبری می کردند همکاری داشت.

مجید افیونی زاده پس از فرار شاه، به عنوان انتظامات برای استقبال از امام به تهران رفت و به عنوان یکی از اعضای کمیته استقبال از امام فعالیت نمود و از این دیدار بسیار خشنود بود.

شهید مجید افیونی زاده copy

با تشکیل کمیته های انقلاب جهت حفظ نظم در کشور، به عضویت این کمیته در اصفهان در آمد و پس از انحلال کمیته ها با تشکیل سپاه پاسداران به عضویت این نهاد انقلابی در اصفهان پیوست و در یکی از پادگان ها دوره های آموزشی نظامی، سیاسی و عقیدتی را طی نمود و پس از پشت سر گذاشتن این دوران به اتفاق چند تن از برادران سپاهی مفتخر به حفاظت از بیت امام شد و در تهران مسئولیت خطیر حفاظت از اقامتگاه امید مستضعفان جهان و قلب پر خروش امت اسلام را به مدت یک سال به عهده داشت.

شهید پرافتخار در طول یک هفته چندین بار امام را می دید و دست ایشان را می بوسید و پیام های روحانیون سرشناس و مبارز را به امام می رساند.

او در تمام اموری که می خواست انجام دهد از امام بزرگوار استفتاء می گرفت (در اموری که مربوط به غرامات عراقیان می شد، نحوه برخورد با اسرا و تسلیم شدگان و مسائلی مانند کسب روزی حلال و …)

افیونی زاده2 copy

افیونی زاده3 copy

او اگر چه سالها عشق شهادت را در سر می پروراند و وصیت نامه اش را هم در سال ۱۳۵۶ یعنی قبل از انقلاب نوشته بود ولی هرچه امام را بیشتر می دید تشنه تر می شد و این عشق در او به اوج می رسید و در یادداشت های به جا مانده اش عاجزانه از درگاه حق تعالی شهادت و پیوستن به لقاء الله را درخواست می نمود.

اگرچه اشتیاق او در خدمت به امام بزرگوار قابل توصیف نبود ولی تشخیصش بر این بود که حضورش در جبهه بیشتر مورد نیاز است تا با متجاوزین به حریم اسلام و میهن اسلامی نبرد کند.

مجید در نوبت اول به جبهه دارخوئین رفت که پس از شکسته شدن محاصره آبادان، به علت اصابت ترکش خمپاره به پایش مجروح شده و به بیمارستانی در شهر مقدس مشهد انتقال یافت و پس از درمان به اصفهان برگشت. او بعد از یک بهبودی نسبی دوباره به جبهه سوسنگرد و سپس به بستان رفت و در عملیات پیروزمندانه “طریق القدس” بستان که امام آن را “فتح الفتوح” خواندند، در روز شانزدهم آذرماه سال ۱۳۶۰ بر اثر ترکش گلوله توپ بر سرش به آرزوی دیرینه اش دست یافت و به درجه شهادت نائل گشت.

روحش شاد و یادش گرامی

افیونی زاده6 copy

افیونی زاده7 copy

افیونی زاده8 copy

افیونی زاده4 copy

 خاطره ای از شهید مجید افیونی زاده در آستانه عملیات ثامن الائمه

“نصر من الله و فتح القریب”

ساعت یک ربع از دوازده گذشته است و دقایقی دیگر حمله ای بزرگ به سوی دشمن متجاوز آغاز خواهد شد. حمله ای که آنگونه که شنیده می شود بسیار وسیع و بنیان برانداز است. خوشا به حال کسانی که در این دقایق آماده حمله هستند و نیز آن کسانی که دست قدرتمند الهی نامه تقدیر در کتاب سرنوشت، شهادت را برایشان ثبت کرده است.

چه اجسام پاکی که اکنون در میان ما هستند و ارواح مطهرشان به سوی جنت المأوی پر خواهد کشید و از این دنیای دون رخت خواهند بست.

این چند کلمه را در سنگر نوشتم و حیفم آمد که از کنار این حادثه عظیم که در شرف وقوع است ذکری نکرده باشم.

والسلام ۵/۷/۱۳۶۰

افیونی زاده5 copy

وصیت نامه شهید مجید افیونی زاده

 بسم االله الرحمن الرحیم

سبحان الله والحمدلله و لا اله الا الله و الله اکبر

السلام علیک یا ابا عبدالله و علی الارواح التی حلت به فنائک. علیک منی جمیعا سلام الله ابدا ما بقیت و بقی اللیل و النهار. السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین علیه السلام و لا جعله الله آخر العهد منی لزیارتکم. اللهم ارزقنی قتلا فی سبیلک، تحت رایت نبیک مع اولیائک

دوستان عزیز و برادران گرامی اگر خداوند خواست یکی از بندگان گنهکارش را به وسیله شهادت بیامرزد تعجب نکنید و از رحمت او نا امید نباشید. آیات مبارک “لا تنفظوا من رحمت الله” و “و لا تیأسوا من روح الله” مبین این رحمت واسعه است که گنهکاران را به سوی خود می خواند و نا امید از رحمتش را کافر می داند.

دلم خواست که در جنگ بدون واسطه با جنایتکاران بزرگ گیتی بالاخص آمریکا، شورو ، اسرائیل و… شرکت جویم و زمین را از لوث وجودشان پاک گردانم و آرزوی بزرگم این است که فریب خوردگان و آلت دست های سراسر گیتی به نعمت آگاهی و اسلام از گرو سلاطین ظلم و جور و کفر پراکنده گردند تا آتش افروزان اصلی یعنی به تعبیر قرآن ائمهالکفر را به شمشیر عدالت گردن بزنیم. گرچه اسلام آنطور که شایسته است هنوز اجرا نشده و به قول امام عزیز این نسیمی است از اسلام، لکن عظمت اسلام را از وحشت ابرقدرت های جنایتکار می توان اندکی درک کرد.

خداوندا گرچه شهادت را دوست دارم لکن به ریختن خون کافران آمریکایی و ملحدان روسی و غاصبان اسرائیلی نیز بسی مشتاق.

پدر گرامی و اقوام عزیز و دوستان محترم، خداوند شما را به صبر امر کرده، سخن خدا را فراموش نکنید.

ای نوجوانان قدر بدانید این ایام را که هر گونه امکانات برای تعالی شما فراهم است و واقعا من افسوس می خورم که کاش در این دبستان ها و دبیرستان های امروز که روح اسلام در آن دمیده شده و فساد از آنجا منهزم گشته درس می خواندم.

آری امروز است که طفلی گریزپای از مکتب (مدرسه) جمعه به مکتب می آید چون درس ادیب زمزمه محبت است.

به سخنان امام به دقت بسیار گوش کنید و فرامین او را به کار ببندید.

روحانیونی را که هم اکنون در صحنه هستند، هرکدام که از اسلام تخطی نکرده اند حمایت نمایید ولی با کمال شهامت اشکالات را نیز بگویید. اگر اشکالات گفته نشود به طریق اولی رفع هم نمی گردد. اشکال کننده ای که دلیل دارد بهتر از تأیید کننده بی دلیل است.

در خاتمه از همه دوستان عزیز و آشنایان طلب عفو می نمایم و از آنها امید دعای خیر و طلب استغفار دارم.

والسلام خیر ختام

۱۰/۸/۱۳۶۰ (۴ محرم الحرام ۱۴۰۲)

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    السلام علی الشهداء و الصدیقین

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز