یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۷
مدیرعامل تاکسیرانی اصفهان
 افزایش ۲۰ درصدی کرایه تاکسی در اصفهان/ تلاش برای یکسان‌سازی نرخ کرایه تاکسی   

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اصفهان با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی در شهر اصفهان گفت: افزایش نرخ کرایه تاکسی بر روی ۷۱۰۰ تاکسی که مجهز به سامانه هوشمند هستند؛ در حال انجام است.

به گزارش ندای اصفهان ، حسین جعفری  با اشاره به اجرایی شدن افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی در اصفهان اظهار داشت: مصوبات لازم درباره افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی از سوی شورای شهر و فرمانداری اصفهان صورت گرفته شده و اجرای آن بر روی سامانه هوشمند تاکسی‌ها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ۷۱۰۰ تاکسی از مجموع ۱۰۳۰۰ تاکسی شهر اصفهان به سامانه هوشمند تاکسی مجهز هستند، افزود: نرخ کرایه تاکسی توسط سامانه هوشمند تاکسی در شهر اصفهان براساس مسافت و زمان محاسبه می‌شود و نرخ ورودی تاکسی در مسیرها ۵۹۰ تومان است و در تاکسی‌های دربستی ۵۴۰۰ تومان که پس از پشت سرگذاشتن ۲کیلومتر، به‌ازای هر صد متر ۵۴ تومان به مبلغ ۵۴۰۰ تومان اضافه می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اصفهان درباره مجهزشدن سایر تاکسی‌ها به سامانه هوشمند تاکسی بیان کرد: مالکان تاکسی‌هایی که برای تبدیل به احسن شدن خودروی خود ثبت‌نام کرده‌اند پس از  تحویل تاکسی، برای نصب سامانه هوشمند تاکسی اقدام می‌کنند، همچنین تعدادی خودرو اسقاطی وجود دارد که پس از دریافت نظر ستاد مصرف سوخت درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود و در صورت نهایی شدن اسقاط آن دیگر نیازی به نصب سامانه هوشمند تاکسی نیست.

وی با اشاره به اقدامات این سازمان برای ترغیب مردم و تاکسیرانان به استفاده از سامانه هوشمند تاکسی تصریح کرد: در سال گذشته ۵ درصد تخفیف در کرایه برای شهروندان و ۵ درصد تشویق در دریافت کرایه برای رانندگان در نظر گرفته شده بود که هزینه آن توسط شهرداری پرداخت شد و این برنامه در سال جاری با برنامه‌ریزی و تخصیص بودجه انجام می‌شود، همچنین موضوع تبلیغات بر روی سامانه هوشمند تاکسی و تبلیغات سقف و بدنه در حال بررسی است تا بتوان از این شیوه برای ایجاد درآمد برای رانندگان و نیز ترغیب شهروندان به استفاده از سامانه هوشمند تاکسی استفاده کرد.

جعفری درباره خاموش بودن دستگاه‌های سامانه هوشمند در برخی از تاکسی‌ها گفت: ممکن است برخی از تخلف‌ها توسط برخی از رانندگان صورت پذیرد بنابراین شهروندان درصورت مشاهده چنین تخلفاتی می‌توانند با سامانه گویای ۳۵۶۸۸۱۰۰  تماس بگیرند.

وی افزود: سامانه هوشمند تاکسی بر روی تاکسی‌های فرودگاه و ترمینال‌ها نصب شده و نصب آن روی تاکسی تلفنی‌ها در حال پیگیری است و ما در حال مکاتبه با شرکت‌های حمل و نقل جهت یکسان‌سازی نرخ کرایه در شهر اصفهان هستیم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز