چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۷
جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای به زاهدی و پورمختار:
 خاطیان و مسببان ظلم به دانشجویان بورسیه را به قوه قضائیه معرفی کنید   

دانشجویان بورسیه در نامه‌ای به روسای کمیسیون‌های آموزش و اصل نود قانون اساسی خواستار معرفی خاطیان و مسببان ظلم به دانشجویان بورسیه به قوه قضائیه برای پاسخگویی در برابر دادگاه صالحه نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند.

به گزارش ندای اصفهان، جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای به زاهدی و پورمختار روسای کمیسیون‌های آموزش و اصل نود قانون اساسی خواستار معرفی خاطیان و مسببان ظلم به دانشجویان بورسیه به قوه قضائیه برای پاسخگویی در برابر دادگاه صالحه نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند.

در ابتدای این نامه دانشجویان ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال اقدام و عمل به رؤسای کمیسیون‌های آموزش و اصل نود قانون اساسی، آوردند: در ابتدای سال لازم دیدیم که مستقیما نکاتی را برای ماه‌های پایانی ماموریت مجلس نهم به عرض برسانیم. همان گونه که می دانید یکی از پرونده های مهم سال ۱۳۹۴، در نهادهای نظارتی و قضایی نظام که با اعلام نظر صریح و تاریخی مقام عظمای ولایت  امام خامنه ای مواجه شد، ماجرای ظالمانه و غیرقانونی بورسیه ها بود.

در ادامه این نامه آمده است: کمیسیون های اصل نود و آموزش مجلس شورای اسلامی با اعلام حکم نهایی خود، دولت را ملزم به برگرداندن تمام حقوق قانونی دانشجویان مظلوم کردند. اما متاسفانه مسئولان دولتی و وزارت علوم با سرکشی و استنکاف در بازگرداندن حقوق قانونی دانشجویان اهمال نمودند و با ادعای کذب و گزارش غلط وخلاف واقع اعلام کردند که مشکل دانشجویان بورسیه حل شده است.

دانشجویان بورسیه در ادامه نامه خود آوردند: حال سوال پا برجای ما هنوز این خواهد بود که چه مشکلی حل شده است؟ اصلا تعریف مشکل از دیدگاه مسئولین چیست؟ آیا عدم نیاز خوردن دانشجویان دارای جایابی لغو شده است و دانشجویان دارای حکم بورس به حق حقوق قانونی خود رسیده اند؟ آیا مشکل دانشجویان فاقد جایابی که به علت دستورات پنهانی وزارت علوم از جایابی محروم شده اند، حل شده است و جایابی شده اند؟ آیا مقرری دانشجویان بورسیه که طبق سند تعهد از اشتغال همزمان با تحصیل محروم شده اند برقرار شده است؟ آیا کسی به خاطر این همه ظلم و شکنجه روحی از دانشجویان مظلوم عذرخواهی و دلجویی کرده است؟

این نامه می‌افزاید: هدف ستاد جنگ مستقر در وزارت علوم حذف تفکر انقلابی در محیط دانشگاه‌هاست و برای رسیدن به مقصود نهایی خود از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند و در این میان دانشجویان مظلوم اسیر نیت پلید بانیان غلط ترین کاره‌ها قرارگرفته اند و همواره تحت فشارهای روحی و روانی هستند.

دانشجویان بورسیه خطاب به نمایندگان مجلس در نامه خود آوردند: فرصت خدمت در دنیا و آخرت مورد سوال قرار خواهد گرفت و باید برای احقاق حق مظلومان از آن استفاده کرد. این روزهای پایانی ماموریت روزهای درخشانی خواهد بود اگر با تاسی به قانون و فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله) قانون شکنان و ظالمان به جوانان بی گناه بورسیه را طبق قانون، به جرم سرکشی و استنکاف در برابر احکام قاطع کمیسیون اصل نود، به قوه قضائیه معرفی کنید. بحمد الله قوه قضائیه همیشه در راه اجرای عدالت و مجازات ظالمان و نیز اجرای فرامین مقام عظمای ولایت محکم و ثابت قدم بوده است و مطمئنا از این اقدام استقبال خواهد کرد.

این دانشجویان در پایان نامه خود خطاب به نمایندگان مجلس آوردند: مجددا از شما عزیزان در خواست داریم نسبت به معرفی عاجل خاطیان و مسببان ظلم به دانشجویان بورسیه به قوه قضائیه برای پاسخگویی در برابر دادگاه صالحه نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام کرده و دعای خیر هزاران نفر از  خانواده های دردکشیده آنان را ذخیره آخرت خود کنید.

فارس/

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز