سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۶
انتخابات مجلس
 جزئیات برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس دهم در ۵۶ حوزه انتخابیه برای ۶۹ کرسی + اسامی و گرایش نامزد‌ها   

مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ استان و در ۵۶ حوزه انتخابیه برای کسب ۶۹ کرسی مجلس ۱۰ اردیبهشت‌ماه امسال برگزار می‌شود

به گزارش ندای اصفهان، نخستین مرحله انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۰۷ حوزه انتخابیه برگزار شد که در نتیجه ۲۲۱ منتخب ملت ایران مشخص شدند.

“۵۸ نامزد اصولگرا، ۴۱ نامزد اصلاح‌طلب، ۴ نامزد اعتدال‌گرا و ۳۵ نامزد مستقل به دور دوم انتخابات راه یافتند”.

براین اساس مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ استان و ۵۶ حوزه انتخابیه برای کسب ۶۹ کرسی مجلس ۱۰ اردیبهشت‌ماه امسال برگزار می‌شود.

در این مرحله کسانی می‌توانند در یک حوزه رأی دهند که در مرحله نخست در همان حوزه‌ انتخابیه رأی داده باشند. همچنین کسانی که در مرحله اول رأی نداده باشند می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

برای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تعرفه جدید چاپ می‌شود و تعرفه‌های مرحله اول به هیچ عنوان برای مرحله دوم قابل استفاده نیست. احکام مرحله دوم از جمله مربوط به تبلیغات همانند مرحله اول خواهد بود یعنی نامزدها یک هفته فرصت تبلیغات خواهند داشت و ۲۴ ساعت قبل از رأی‌گیری این فرصت به پایان می‌رسد.

 

استان آذربایجان شرقی

حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو: انتخابات برای تعیین نفرات سوم، چهارم، پنجم و ششم بین محمد حسین فرهنگی (اصولگرا) زهرا ساعی (اصلاح‌طلب) علیرضا منادی (مستقل) محمد اسماعیل سعیدی (اصولگرا) علی اصغر الموسوی (اصلاح‌طلب) سید محمدرضا میرتاج‌الدینی (اصول‌گرا) شهاب‌الدین بی‌مقدار (اصلاح‌طلب) عباس عباس‌زاده (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر: انتخابات بین حسین‌زاده (اصولگرا) و دواتگری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مرند و جلفا: انتخابات بین شافعی (اصلاح‌طلب) و حسن‌نژاد (اصولگرا) به‌ دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه اهر و هریس: انتخابات بین حسینیان (اصولگرا) و عبداللهی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سراب: انتخابات بین نصیرپور (اصلاح‌طلب)، داوودی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه شبستر: انتخابات بین علیلو (اصولگرا) آقاپور (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان آذربایجان غربی

حوزه انتخابیه ارومیه: انتخابات برای تعیین نفر دوم و سوم بین هادی بهادری (اصلاح‌طلب)، روح‌الله حضرت‌پور (اصول‌گرا)، ‌حاکم ممکان (مستقل) و مجید دودکانلوی میلان (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سلماس: انتخابات بین رسول جلایر (اصولگرا) و شهروز برزگر (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، پلدشت و شوط: انتخابات بین شریف‌پور (اصلاح‌طلب) و اکبرزاده (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه میاندوآب و شاهین‌دژ و تکاب: انتخابات بین عیسی‌زاده (اصولگرا)، هاشمی (اصولگرا) و میرزایی (اصلاح‌طلب) و جهانبخش محبی‌نیا (اصول‌گرا) به دور دوم کشیده شد.

استان اردبیل

حوزه انتخابیه اردبیل، نمین و نیر: انتخابات برای تعیین نفر سوم بین محمد فیضی (اصلاح‌طلب) و سید کاظم موسوی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار: انتخابات بین ایرج بیگدل‌لو (اصولگرا) و شکور پورحسین (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان اصفهان

حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان: انتخابات بین حجت‌الاسلام آقایی‌ (اصولگرا)، سمیه محمودی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سمیرم: انتخابات بین سلیمی (اصولگرا)، جعفری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

استان ایلام

حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، شیروان و چرداول و مهران: انتخابات بین جلال میرزایی (اصلاح‌طلب)، لطیف صادقی (اصولگرا)، سلام امینی (مستقل) و سارا فلاحی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهر و آبدانان: انتخابات بین شادمهر کاظم‌زاده (مستقل) و علی‌محمد احمدی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان تهران

حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه: انتخابات بین سید احمد رسولی‌نژاد (اصولگرا) و قاسم میرزایی نیکو (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه رباط‌کریم و بهارستان: انتخابات بین ابراهیم نکو (اعتدال‌گرا) و حجت الاسلام نوروزی (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد: انتخابات بین حسین گروسی (اعتدال‌گرا) و محمد محمودی شاه‌نشین (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان چهارمحال و بختیاری

حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار: انتخابات بین علی کاظمی (اصلاح‌طلب)، قدرت‌الله حمزه (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه بروجن: انتخابات بین خدیجه ربیعی (مستقل) و علی نادری‌فرد (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان خراسان‌رضوی

حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه و مه‌ولات: انتخابات بین ابوالقاسم خسروی (اصولگرا) و باستانی (اعتدال‌گرا) به دور دوم کشیده شد.

استان خوزستان

حوزه انتخابیه اهواز: انتخابات بین همایون یوسفی (اصلاح‌طلب)، جواد کاظم‌نسب (اصلاح‌طلب)، علی ساری (اصلاح‌طلب)، سید شریف حسینی (مستقل)، شکرخدا موسوی (اصولگرا)، شبیب جویجری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه آبادان: انتخابات برای تعیین نفر سوم بین غلامرضا شرفی (اصولگرا) و محمد مولوی (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ایذه و باغ‌ملک: انتخابات بین سیدهادی طباطبایی (اصولگرا) و هدایت‌الله خادمی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه بهبهان: انتخابات بین محمودرضا ضرغامی (اصلاح‌طلب) و حبیب‌الله کشت‌زر (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا: انتخابات بین علی عسگر ظاهری (مستقل) و علیرضا ورناصری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ماهشهر و امیدیه: انتخابات بین حبیب آغاجری (اصولگرا) و گل‌مرادی(اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان زنجان

حوزه انتخابیه زنجان و طارم: انتخابات بین فریدون احمدی (اصولگرا)، سید افضل موسوی (اصلاح‌طلب)، کریم خان‌محمدی (مستقل) و علی وقف‌چی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره: انتخابات بین محمدرضا خان‌محمدی (اصولگرا) و محمد عزیزی (اصولگرا)‌  به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه خدابنده: انتخابات بین سید البرز حسینی (مستقل) و احمد بیگدلی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان فارس

حوزه انتخابیه شیراز: انتخابات برای تعیین نفر چهارم بین علی اکبری (اصلاح‌طلب) و جعفر قادری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه نورآباد ممسنی: انتخابات بین مرادی (اصولگرا) و گودرزی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه داراب: انتخابات بین عسگری (اصولگرا) و انصاری (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه نیریز و استهبان: انتخابات بین فرهاد طهماسبی (اصولگرا) و اصغر مسعودی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان کردستان

حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران: انتخابات برای تعیین نفر دوم بین سید احسن علوی (اصولگرا) و سالار مرادی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد: انتخابات بین منصور مرادی (مستقل) و امید کریمیان (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان کرمانشاه

حوزه انتخابیه کرمانشاه: انتخابات برای تعیین نفر سوم بین احمد صفری(اصلاح‌طلب) و سید سعید حیدری طیب (اصلاح‌طلب) به‌دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی: انتخابات بین حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا (اصولگرا) و محمد رستگار (اعتدال‌گرا) به‌دور دوم کشیده شد.

استان گلستان

حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا: انتخابات بین عبدالغفور امان‌زاده (مستقل)، نورمحمد تربتی‌نژاد(اصلاح‌طلب)، نبی هزارجریبی (اصلاح‌طلب) و سید علی طاهری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه کردکوی و ترکمن و بندرگز: انتخابات بین رحمت‌الله جلالی (اصولگرا) رامین نورقلی‌پور (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مینودشت و کلاله و مراوه تپه: انتخابات بین نجیب حسینی (مستقل) و شهرام کوسه‌غراوی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان گیلان

حوزه انتخابیه رشت: انتخابات برای تعیین نفر دوم و سوم بین جبار کوچکی‌نژاد (اصولگرا)، سیدعلی آقازاده دافساری (اصولگرا)، سیدولی‌الله عظمتی (اصولگرا) و محمدصادق حسنی جوریابی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه رودبار: انتخابات بین صمد مرعشی (اصولگرا) و منوچهر جمالی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان لرستان

حوزه انتخابیه بروجرد: انتخابات بین علاءالدین بروجردی (اصولگرا)، هادی مقدسی (مستقل) عباس گودرزی (اصولگرا) و فاطمه مقصودی (مستقل) به‌دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره: انتخابات بین محمد بیرانوند (اصلاح‌طلب)، مرتضی محمودوند (مستقل)، محمدرضا ملک‌شاهی راد (اصولگرا) و اعظم محمدنیا (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه دورود و ازنا: انتخابات بین حسین گودرزی (اصولگرا) و مجید کیانپور (مستقل) به‌ دور دوم کشیده شد.

استان مازندران

حوزه انتخابیه قائم‌شهر: انتخابات برای تعیین نفر دوم بین علیپور (اصولگرا) و ادیانی (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه بابل: انتخابات برای تعیین نفر دوم بین حسین نیازآذری (مستقل) و همت‌الله طاهرنژاد (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان مرکزی

حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب: انتخابات برای تعیین نفر دوم بین محمدحسن آصفری(اصولگرا) و سید مهدی مقدسی(اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه: انتخابات بین شهلا میرگلوبیات (اصولگرا) و محمدرضا منصوری (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه شازند: انتخابات بین غفاری (اصولگرا) و ابراهیمی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان هرمزگان

حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک و پارسیان و کیش: انتخابات بین خالد زمزم‌نژاد (اصلاح‌طلب) و احمد جباری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

استان همدان

حوزه انتخابیه رزن: انتخابات بین حسن لطفی (اصلاح‌طلب) و عطا‌ءالله سلطانی صبور (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ملایر: انتخابات برای تعیین نفر دوم بین احمد آزادی‌خواه (اصولگرا) و علیرضا امامی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان یزد

حوزه انتخابیه مهریز، بهاباد، خاتم، ابرکوه و بافق:  بین محمدرضا بابایی (اصولگرا) و صباغیان (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

 

تسنیم/

برچسب‌ها: , , , ,

FacebookTwitterGoogle+TelegramWhatsAppLineYahoo MessengerLinkedInPinterestTumblr

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


میدان نیوز
میدان نیوز
حوزه و روحانیت
حوزه و روحانیت
جوان انقلابی
جوان انقلابی
انقلابی شدن
انقلابی شدن
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق