پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۶
 طرح جدید معرفی ۵۰ کتاب در سال جاری اجرا می‌شود   

رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان گفت: طرح جدید معرفی ۵۰ کتاب در سال جاری با معرفی ماهانه چهار کتاب متناسب با مناسبت هر ماه اجرا می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ، بهروز صادقی دیروز عنوان کرد: طرح جدید معرفی ۵۰ کتاب در سال از سوی نهاد کتابخانه‌های استان اصفهان در سال ۹۵ اجرا می‌شود.

وی افزود: در این طرح ابتدای هر ماه چهار عنوان کتاب بر اساس مناسبت‌ها و رویدادها آن ماه مشخص می‌شود؛ این کتاب‌ها از انتشارات و چاپ‌های جدید اواخر سال ۹۴ و سال ۹۵ معرفی می‌شوند و در حوزه سبک زندگی اسلامی شامل ازدواج، تربیت فرزند، اخلاق اجتماعی و سلامت هستند.

رئیس نهاد کتابخانه‌های استان اصفهان اضافه کرد: از دیگر اولویت‌های معرفی کتاب‌ها در هر ماه می‌توان به مناسبت‌های ملی مذهبی و حوزه کودک و نوجوان اشاره کرد، این بخش شامل کتاب‌های داستانی، علمی و دینی هستند.

وی خاطر نشان کرد: کتاب‌های «پنج‌شنبه فیروزه‌ای» از سارا عرفانی، «خدا می‌خواست زنده بمانی» از فاطمه غفاری، ترجمه‌ شده «المراقبات» از میرزا جواد ملکی تبریزی و «مطلع مهر» از امیرحسین بانکی‌پور برای فروردین‌ ماه انتخاب‌ شده است.

صادقی تصریح کرد: طرح‌های ویژه مسابقات کتاب‌خوانی و نقاشی کتاب در حوزه کودک، طرح معرفی کتاب با حضور نویسنده کتاب‌ها، برگزاری جلسه‌های نقد کتاب، معرفی کتاب‌ها در رسانه‌های استان و رونمایی از کتاب‌های جدید از جمله برنامه‌های دیگری است که هر ماه برگزار می‌شود.

وی در خصوص نشست کتاب‌خوان و جلسه اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌ شده، عنوان کرد: از اول شهریورماه تا پایان سال ۹۴، ۴۰ نشست کتاب‌خوان برگزار شد که در هرکدام از این جلسات ۱۰ کتاب با حضور اقشار مختلف جامعه معرفی شد.

رئیس نهاد کتابخانه‌های استان اصفهان در پایان اضافه کرد: طرح ایستگاه مطالعه در سال ۹۵ با «شعار بیشتر بدانید و بخوانید» در ایستگاه‌های مطالعه اجرا می‌شود؛ این طرح در قالب کارت‌هایی است که در هر کارت‌ یک کتاب در موضوع مشخصی معرفی و در پشت کارت آدرس کتابخانه‌های عمومی استان و سه کتاب در رابطه با همان موضوع به‌طور مختصر معرفی‌شده، اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز