یکشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۶
بازرس اتحادیه صنایع‌دستی اصفهان
 «رکود» در بازار صنایع‌دستی اصفهان/کاهش ۴۰ درصدی فروش صنایع‌دستی در ایام نوروز   

بازرس اتحادیه صنایع‌دستی اصفهان گفت: فروش صنایع‌دستی در طول ایام نوروز امسال به نسبت زمان مشابه سال گذشته کاهش ۴۰ درصدی داشت.

به گزارش ندای اصفهان ، احمد روزدار پیرامون آمار فروش محصولات صنایع‌دستی اصفهان در طول ایام نوروز اظهار داشت: به‌طور تقریبی ۵۰۰ مغازه و فروشگاه صنایع‌دستی در میدان امام اصفهان وجود دارد که درآمدهای متغیری را در طول ایام نوروز داشتند اما درآمد آن‌ها به‌طور میانگین روزانه ۲ تا ۳ میلیون تومان بود.

وی افزود: این در حالی است که سال گذشته میانگین فروش هر مغازه صنایع‌دستی در میدان امام ۵ میلیون تومان بود که به دلیل رکود حاکم بر بازار صنایع‌دستی اصفهان شاهد کاهش ۴۰ درصدی فروش این صنایع در ۶ ماهه دوم سال گذشته و ایام نوروز بودیم.

بازرس اتحادیه صنایع‌دستی اصفهان با اشاره به تخلف‌های صورت گرفته توسط فروشگاه‌های صنایع‌دستی در ایام نوروز بیان کرد: اکثر مغازه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی در میدان امام قدیمی و سنتی هستند و کمتر شاهد بروز تخلف در بین این فروشندگان هستیم اما افرادی که مغازه‌ها را برای ۲۰ یا ۳۰ روز اجازه کردند به خاطر کسب اجاره‌بها و سود به تخلفاتی نظیر فروش اجناس غیر ایرانی و تقلبی پرداختند.

وی تصریح کرد: در طول ایام نوروز ۳۲ مغازه به دلیل فروش صنایع‌دستی تقلبی و اجناس خارجی پلمپ شد.

روزدار گفت: تابلوهای قلم‌زنی، دیوارکوب، میناکاری، قلمکاری، ترمه، ملیله‌دوزی و سفال به ترتیب بیشتری فروش را در ایام نوروز داشتند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق