جمعه ۰۳ آذر ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:
 عده‌ای به دنبال دور زدن مجلس و نمایندگان ملت هستند   

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به برخی از سخنان نسبت به عدم نیاز به تصویب برجام توسط مجلس گفت: عده‌ای به خیال واهی خود در پی دور زدن مجلس و نمایندگان ملت هستند.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی امروز در گفت‌وگو با فارس، در واکنش به برخی از اظهار نظرها و مواضع گرفته شده در روزهای اخیر مبنی بر اینکه «برجام یک موافقت‌نامه بین‌المللی نیست و نیازی به تصویب مجلس ندارد» از سوی سخنگوی دولت و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در آخرین فرمایش خود پیرامون برجام هسته‌ای بر طی شدن مسیر قانونی تایید و یا رد برجام هسته‌ای تاکید کردند.

وی بیان کرد: مسیر قانونی تائید و یا رد برجام هسته‌ای دو راه بیشتر نیست یکی مجلس شورای اسلامی و دیگر شورای عالی امنیت ملی است اما طبق اصول قانون اساسی ابتدا باید در مجلس مطرح شود و سپس نقطه نظرات نمایندگان ملت به شورای عالی امنیت ملی منعکس شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متاسفانه باید صریح بیان کنیم که در حال حاضر جریانی در کشور در حال وقوع است که قصد و هدف آن دور زدن مجلس و نظر نمایندگان مجلس است و به خیال خود در پی آن هستند که مسیر تایید و تصویب برجام هسته‌ای را از طریق شورای امنیت ملی سریع‌تر انجام دهند.

وی با بیان اینکه مجلس نسبت به برخی از بندها و بخش‌هایی از برجام هسته‌ای نظر منفی دارند، گفت: نمایندگان ملت از باب وظیفه روی نقاط منفی برجام هسته‌ای بحث دارند و از این بابت حتما باید در مجلس برجام هسته‌ای دقیق بررسی و مطرح شود که این امر می‌تواند به صورت یک لایحه از جانب دولت و یا یک طرح با ۱۵ امضای نمایندگان در مجلس بیان شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بیان مواضع و سخنانی از سوی دولت‌مردان چون سخنگوی دولت مبنی بر اینکه برجام یک موافقت‌نامه بین‌المللی نیست و نیازی به تصویب مجلس ندارد، نشان از دور زدن مجلس و منحرف کردن مسیر قانونی تصویب برجام هسته‌ای است.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    چقدر کارهای بعضیا در دولت شبیه […] است
    خدایا منافقین را رسوا بگردان
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق