یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۶
 اقتصاد مقاومتی و چالش‌های اجتماعی اولویت‌های مجلس دهم است   

منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی و چالش‌های اجتماعی اولویت‌های مجلس دهم است.

به گزارش ندای اصفهان، محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی درباره ضرورت تحقق شعار امسال که با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است، اظهار داشت: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که جزو دغدغه‌های مقام معظم رهبری بود در اواخر سال ۹۲ تصویب شد و کار خوبی در مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفت و بعد با اصلاحاتی که ایشان اعمال کردند سیاست‌ها ابلاغ شد.

وی ادامه داد: واضح بود که جهت‌گیری‌های اقتصادی کشور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که از یک طرف اقتصاد را مقاوم سازی می‌کند و از طرف دیگر نگاه به داخل و بحث معیشت جزو اولویت‌های سیاست‌های کلی است. حقیقتاً کشور ما پتانسیل بالایی دارد و می‌تواند به‌اتکای امکانات انسانی و فیزیکی داخل کشور رشد ۸ درصد، اشتغال بالا، معیشت مردم و کاهش فقر را دنبال کند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در سال گذشته، گفت: دولت با تشکیل این ستاد اقداماتی را آغاز کرده است و ما نیز در شعار انتخاباتی خود به موضوع رشد اقتصادی رسیدیم.

عارف با بیان “برنامه انتخاباتی ما ۱۲۶ محور دارد” یادآور شد: در بخش اقتصادی برنامه انتخاباتی ما، نخستین محور اصلاحات ساختاری و دومین اولویت اقتصاد مقاومتی بود، بنابراین اقتصاد مقاومتی جزو اولویت‌های ما محسوب می‌شود و خوشبختانه با تأکید مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال با عنوان “اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل” امید دارم اولویت برنامه ششم که شاید اولین خروجی مجلس دهم باشد، تأکید بر اقتصاد مقاومتی باشد.

وی اولویت بعدی مجلس دهم را موضوع چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: در کنار اولویت اقتصادی در دو سال آینده باید اولویت چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی را در دستور کار قرار دهیم و مجلس آینده باید اولویت دوم خود را آسیب‌های اجتماعی قرار دهد.

منتخب مردم تهران در مجلس دهم تأکید کرد: براساس سند چشم‌انداز ما باید جایگاه اول در منطقه را داشته باشیم؛ ولی متأسفانه در دو برنامه چهارم و پنجم عملاً کاری صورت نگرفت و ما باید کار ۲۰ساله را تقریباً در ۱۰ سال انجام دهیم. تصور می‌کنم در فضای جدید و جهت‌گیری‌هایی که مجلس و دولت خواهند داشت، امیدواریم که در سال ۱۴۰۴ به اهداف کمّی سند چشم‌انداز برسیم.

وی در پایان از تشکیل جلسه کمیسیون اقتصاد مقاومتی در زیرمجموعه خود خبر داد و خاطرنشان کرد: نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی با حضور کارشناسان اقتصادی و اساتید دانشگاه در ذیل مجموعه بنده روز گذشته تشکیل شد.

 

تسنیم/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز