شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۵
همزمان با آغاز ثبت نام اعتکاف ایام البیض:
 شبکه اجتماعی معتکفین اصفهان راه اندازی شد   

دبیرستاد اعتکاف استان اصفهان ضمن اشاره به حضوربیش از ۱۰۰ هزار نفر از جوانان در مراسم اعتکاف سال گذشته در استان اصفهان ،در آستانه ثبت نام اعتکاف رجبیه، از راه اندازی شبکه اجتماعی معتکفین خبر داد

به گزارش ندای اصفهان ، حجت الاسلام حسن بابایی امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف رجبیه سال ۹۵ در روزهای دوم، سوم و چهارم اردیبهشت ماه در استان اصفهان بیان داشت: در استان اصفهان مراسم های مختلف اعتکاف انجام می گیرد که استقبال مردم از این مراسم های بسیار قابل توجه است.

دبیرستاد اعتکاف استان اصفهان گفت: در سال ۱۳۹۴ تعداد ۱۰۲هزار و ۳۰ نفر در استان اصفهان درمراسم های مختلف اعتکاف حضور پیدا کردند که سهم برادران در این بین بیش از ۳۳ هزار و  سهم خواهران بالغ بر ۶۸ هزار نفر بوده است.

وی برگزاری مراسم های اعتکاف در استان را همراه با برگزاری برنامه های مختلف دانست و اظهار داشت: در مراسم های اعتکاف برنامه های مختلفی از جمله چاپ و توزیع جزوه و بروشور، برگزاری کارگاه آموزشی، تشکیل حلقه های معرفت، تصحیح قرائت حمد و سوره، سخنرانی، برگزاری مسابقه مختلف و مرتبط صورت گرفت که باعث ترغیب معتفین و برگزاری با شکوه تر این مراسم ها گردید.

حجت الاسلام بابایی بزرگترین نقطه قوت اعتکاف را نفس عمل مراسم معنوی اعتکاف و بهترین فرصت برای خودسازی و فعالیت فرهنگی مذهبی دانسته و بیان کرد: نیاز است تا دبیرخانه دائمی ستاد اعتکاف در ادارات تبلیغات اسلامی تشکیل شود. این عمل باعث برنامه ریزی صحیح تر و حساب شده تر و برگزاری مراسم های با شکوه تر و جذب بیشتر علاقمند و خدمات رسانی بهتر خواهد شد.

وی همچنین از راه اندازی شبکه اجتماعی معتکفین خبر داد و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی، به عنوان یکی از متولیان برگزاری مراسم عبادی معنوی اعتکاف در سرتاسر کشور، به منظور اطلاع‌رسانی، تعامل و به اشتراک‌گذاری خاطرات، افکار و تجارب فردی و اجتماعی معتکفین، هم‌زمان با برگزاری مراسم اعتکاف شبکه اجتماعی معتکفین را راه‌اندازی نموده است.

دبیرستاد اعتکاف استان اصفهان ادامه داد: این وب‌گاه اجتماعی،  بستری است امن، سالم وقدرتمند ویژه کاربرانی که دست‌کم یک‌بار، لذت حضور در فضای روحبخش اعتکاف را چشیده و علاقمندند دوستی‌ها و روابط شکل‌گرفته خود با دیگر افراد شرکت‌کننده در مراسم اعتکاف را در فضای مجازی تداوم و استمرار ببخشند.

وی افزود: در این شبکه اجتماعی، کاربران(معتکفین)، می‌توانند به راحتی با دوستان خود گپ بزنند، دیگران را در عقاید و باورهای خود سهیم کنند، عکس‌ها و ویدیوها را پست کنند، به صورت دو به دو و برخط با هم در تماس باشند، اطلاعات، اخبار، تجارب و خاطرات خود از لحظه‌های ناب نیایش و … را به اشتراک بگذارند.

انتهای پیام/

منبع : مباحث

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز