شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۵

به همت انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)

کتاب «زمانه ما و نهج‌البلاغه» منتشر شد

کتاب «زمانه ما و نهج‌البلاغه» به قلم فرزاد جهان‌بین از سوی انتشارات سدید منتشر شد.

به گزارش ندای اصفهان ، کتاب «زمانه ما و نهج‌البلاغه»، اثر فرزاد جهان‌بین در 142 صفحه در قطع پالتویی منتشر شد. این اثر به تحلیل مسائل سیاسی و فرهنگی روز از منظر نهج‌البلاغه می‌پردازد.

این کتاب با عنوان فرعی «برداشت‌هایی از نهج‌البلاغه پیرامون مسائل روز»، شامل بحث پیرامون توافق و ترافق، خودی و غیرخودی، قدرت درون‌زا، نفوذ، فتنه، آزادی بیان، تحزب و … است که توسط انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) و به اهتمام مؤسسه علمی- فرهنگی سدید منتشر شد.
مقام معظم رهبری در باب ضرورت مطالعه نهج‌البلاغه می‌فرمایند: «امروز آشکارترین و روشن‌ترین حقایق اسلامی، به وسیله بخشی از مدعیان اسلام در کشورهای اسلامی نادیده گرفته می‌شود. امروز همان روزی است که شعارها یکسان است، اما جهت‌گیری‌ها به شدت مغایر یکدیگر است. امروز شرایطی مشابه شرایط حکومت دوران امیرالمؤمنین(ع) است. پس روزگار، روز نهج‌البلاغه است. امروز می‌شود از دیدگاه دقیق و نافذ امیرالمؤمنین(ع) به واقعیت‌های جهان و جامعه نگاه کرد و بسیاری از حقایق را دید و شناخت و علاج دردها را پیدا کرد. همین است که به نظر ما، امروز بیش از همیشه به نهج‌البلاغه محتاج‌تریم. (بیانات در چهارمین کنگرۀ بین‌المللی نهج‌‌البلاغه( 26/01/1363)»
در بخشی از مقدمه مؤلف آمده است: «جامعه ما هر روزه شاهد فراز و نشیب‌های بسیاری است و بسان تمام جوامع پویا و زنده با چالش‌های نو‌به‌نو‌ای روبروست. تحلیل این مسائل از یک پایگاه علمی مطمئن و حجت‌آور از جمله دغدغه‌هایی است که وجود دارد. در این میان، نهج‌البلاغه هم به خاطر این که نازله روح امیرمؤمنان(ع) است و هم به خاطر این‌که از سوی شخصی بیان شده است که قریب به 5 سال بر یکی از پهناورترین ممالک دنیا حکومت رانده است می‌تواند نقش بسزایی در شکل‌گیری این نظام فکری مطمئن ایجاد کند. فرصتی که هیئت شهدای گمنام در اختیار من قرار داد تا به صورت هفتگی، مسائل روز را از دریچۀ نهج‌البلاغه با عنوان نکات مناسبتی طرح کنم موجب شد که مروری جدید به این کتاب شریف داشته باشم.»
چاپ اول این کتاب در 142 صفحه و به قیمت 7 هزار تومان در بهار 95 منتشر شده است. برای تهیه این کتاب به سایت مؤسسۀ علمی- فرهنگی سدید مراجعه یا با شماره‌های 02166486084، 02166486120 و 09109805055 تماس حاصل کنید.

انتهای پیام/

منبع : دانا

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715