دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۵
مدیرکل ارشاد اصفهان
 اصفهان مرکز تئاتر طنز ایران می‌شود/ احیای دوباره طنز در حاشیه زاینده رود   

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته و با هماهنگی مسئولان استان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تئاتر طنز ایران به نام اصفهان ثبت می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی با اشاره به برنامه‌های صورت گرفته برای احیای هنرهای این شهر همچون هنر نمایش اظهار داشت: انجمن نمایش اصفهان پس از رأی‌گیری صورت گرفته، اعضای جدید خود را شناخته و در حال حاضر برنامه‌های مختلفی در دستور کار هنرمندان اصفهان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در آخرین جلسه با اعضای این انجمن، تکلیف شد که تئاتر طنز و تئاتر عروسکی اصفهان امسال به صورت قوی دنبال شود . قرار است معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند و هدف اصلی از این موضوع آن است که تئاتر طنز به نام اصفهان ثبت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان درباره مشکلات کنونی تئاتر استان ادامه داد: به نظر من در حال حاضر مشکل اصلی تئاتر این است که مخاطب تئاتر تنها اهالی تئاتر هستند اما باید کاری کنیم که تئاتر برای مردم ساخته شود و تنها به ساخت نمایش برای اهالی هنر اکتفا نشود.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی ما بهره بردن مردم از این فضا است و باید در این حوزه اقدامات جدی صورت گیرد، بیان کرد: در حال حاضر، استراتژی ما فعال‌تر شدن تئاتر عروسکی و تئاتر خیابانی به شمار می‌رود تا مردم به طور رایگان از آن بهره ببرند.

حجت‌الاسلام ارزانی تصریح کرد: از سوی دیگر به دنبال پیدا کردن شخصیتی چون حاجی فیروز هستیم تا بتوانیم موسیقی، تئاتر و دیگر هنرهای خود را با استفاده از این شخصیت که در فرهنگ بومی ما قرار گرفته، وصل کنیم.

وی افزود: اصفهان در سال‌های گذشته زمینه تئاتر و به خصوص تئاتر طنز، همواره پیشگام بوده و تلاش ما این است که در سه ماهه نخست سال، با حضور مرادخانی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهردار و استاندار اصفهان، تئاتر طنز ایران را به نام اصفهان ثبت کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در این زمینه باید اعتبارات لازم را اختصاص دهیم و سازمان‌های مردم نهاد نیز در کنار انجمن نمایش اصفهان در این حوزه ورود کنند زیرا اگر تئاتر طنز اصفهان بیش از گذشته فعال شود، می‌توانیم فعالیت‌های بسیاری صورت دهیم.

وی اضافه کرد: فعالیت چهره‌هایی چون مرحوم ارحام صدر و دیگر اهالی تئاتر طنز نشان می‌دهد که باید این فعالیت‌ها را به میزان قابل توجهی احیا کنیم و باید کاری کنیم که ورودی همگانی در این راستا شکل گیرد و مخاطبان را درگیر کند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. طنز اصفهان گفت:

    واقعا اصفهان شایستگی این مقام را دارد که مرکز تئاتر طنز شود؛ نمونه بارزش اینکه اسم شهر پایتخته تمدن و فرهنگ است آنوقت هر کس در نقش خود بهترین تئاتر طنز را در راستای این اسم بامسمی ایفا می کند مثلا معمار با مجوز کارشناس اجتماعی، قفس بتونی می سازد، مسجد را همقد منزلهای بیست سی سال پیش طراحی می کند(خوب است در میان برجهای سربه فلک کشیده مسجد نمی سازند و الا با ذره بین باید دنبالش می کشتیم و هی می گفتیم کجایی؟ کجایی؟) مومنین به بهانه جذب افرادخاطی به هر بی حجاب و بد حجابی لبخند که نه قهقه می زنند، گرانفروشی که اصلا وجود ندارد چون به اندازه کافی تقلب هست که نیاز به دزدی و کمفروشی و .. نباشد و…
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز