چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
سخنگوي شوراي اسلامي شهر اصفهان:
 تخفیف ۱۰ درصدی عوارض ساختمانی به متقاضیان دریافت پروانه ساختمان   

سخنگوي شوراي اسلامي شهر اصفهان اعلام كرد:با تصويب يك فوريت لايحه تخفيف عوارض ساختماني توسط شوراي اسلامي شهر، ۱۰ درصد تخفيف بيشتر براي رونق ساختماني و كمك به شهروندان در فاصله زماني اعياد عيد سعيد فطر تا عيد غدير خم به متقاضيان دريافت پروانه ساختمان تعلق مي‌گيرد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل  ایمنا، ندا واشیانی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به برگزاری نود و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در روز گذشته  گفت: در جلسه روز گذشته سه نطق و پنج تذکر از سوی اعضای شورای شهر قرائت شد.
وی با اشاره به اینکه در جلسه روز گذشته اعضای شورای شهر به انجام مواردی در سطح شهر تأکید کردند، اضافه کرد: در این جلسه تأکید شد که مدیریت شهری باید به مشکلات اجتماعی توجه وی‍ژه داشته باشد و تمام دستگاه‌‌های اجرایی برای از بین بردن علل و عوامل جرائمی که در سطح شهر به وقوع می‌پیوندد، تلاش کنند و راهکار‌های لازم را در راستای رسیدگی به این وضعیت ارائه بدهند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه همچنین در این جلسه تأکید شد که تغییرات در شهرداری مهم است و هدف از تغییرات ایجاد شده در شهرداری بحث تغییر در رویکرد‌ها بوده و نه تغییر در افراد، تصریح کرد: شورای شهر از شهرداری انتظار دارد که مدیریت جهادی داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه همچنین در حزه عمرانی با وجود تلاش‌های صورت گرفته باید به پروژه‌های محلی توجه شود و کیفیت پروژه‌ها مورد توجه قرار بگیرد، ادامه داد: توجه به پروژه‌های محلی در سطح شهر ضرورت دارد و باید تلاش شود تا پروژه‌ها هر چه سریع‌تر مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.
واشیانی‌پور با اشاره به اینکه در جلسه روز گذشته از برگزیدگان حائز رتبه‌های برتر کنکور سراسری ۹۴ و برگزیدگان المپیاد‌های جهانی توسط اعضای شورای شهر تجلیل شد، تاکید کرد: با با توجه به اینکه علم و دانش از جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ ما و فرهنگ دینی برخوردار است، یکی از رویکرد‌های شورای شهر در دوره چهارم بحث تشویق و ترغیب دانش‌آموزان به مباحث علمی است.
وی با بیان اینکه در روز گذشته لایحه یک فوریت در شورای شهر مورد تصویب قرار گرفت، افزود: این لایحه یکی از مهم‌ترین لوایح بوده و این لایحه به منظور کمک به شهروندان، ایجاد رونق ساختمانی و تسریع‌بخشی به پروژه‌های عمرانی معادل ۱۰ درصد تخفیف از مبلغ ارزش افزوده بر تراکم را علاوه بر تخفیفات قبلی در فاصله زمانی اعیاد عید سعید فطر تا عید غدیر خم به متقاضیان دریافت پروانه ساختمان می باشد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه لایحه دو‌فوریتی به منظور گسترش امور رفاهی و تشرف به مشهد مقدس در ارتباط با نیرو‌های شهرداری در مورد اجاره یک هتل آپارتمان به مبلغ سالیانه ۵۰۴ میلیون تومان به تصویب شورای شهر رسید، گفت: باغ خزندگان در ناژوان در حال احداث است تا این مجموعه نسبت به سالن موجود تجهیز‌تر شود.
وی با اشاره به اینکه این پروژه یک باغ خزندگان واقعی است، اظهار کرد: لایحه یک فوریت تجهیز باغ خزندگان در آکواریوم ناژ‍وان به مبلغ ۲۴ میلیارد ریال مصوب شد که در بوجه سال جاری نیز این مبلغ در نظر گرفته شود.
واشیانی‌پور با تاکید بر اینکه همچنین در جلسه علنی روز گذشته ۹ بند نیز مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: هشت بن مربوط به آزاد‌سازی املاک و تجاری بوده است.
وی تصریح کرد: یک بند نیز مربوط به تفریغ بودجه سال ۱۳۹۲ بود که با پیشنهاد اعضای شورای شهر قرار شد که شهرداری ظرف مدت یک ماه اشکالات و ابهام را برطرف کند و راهکار‌های مربوطه را نیز در این زمینه به شورای شهر ارائه بدهد.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز