پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۵
رئیس سازمان صهیونیستی؛
 مستی آمریکا در سیزده به‌ در / «اوباما کاملا مغلوب آیت‌الله خامنه‌ای شده است»   

«در این روز، شادمانی و شراب نوشیدن مجاز است؛ تا جایی که نتوانید تفاوت میان انسان بد و انسان خوب را تشخیص دهید...»

به گزارش ندای اصفهان، پایگاه آمریکایی “تی بی او” (TBO) در یادداشتی به قلم “آبراهام کوپر” رئیس سازمان صهیونیستی “سایمون ویزنتال” -از مهمترین سازمانهای صهیونیستی جهان- به انتقاد از عملکرد دولت اوباما در قبال ایران پرداخته است.

 

در ابتدای این یادداشت آمده است: «ما به تازگی عید یهودی “پوریم” را جشن گرفته ایم. این روزی در تقویم یهودی است که در آن شادمانی و شراب نوشیدن مجاز است؛ تا جایی که نتوانید تفاوت میان انسان بد (هامان) و انسان خوب (مردخای) را تشخیص دهید.»
“کوپر” به جشن “پوریم” اشاره می کند که از سنت‌های قدیمی قوم یهود است و در دهه‌های اخیر و پس از تشکیل رژیم جعلی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. این به اصطلاح جشن که همزمان با سیزدهمین روز از سال جدید خورشیدی برگزار می‌شود، در حقیقت جشن و پایکوبی بر خون ده‌ها هزار نفر از مردم ایران است که با توطئه و دسیسه دو یهودی نفوذی در دربار خشایارشاه کشته شدند.

 

از رسوم یهودیان در عید پوریم، افراط در مستی است؛ صهیونیست ها، سرمست از کشتار ایرانیان، تا حد جنون شراب نوشیده و بد مستی یکی از سنت های مرسوم آنان در این روز است. در آموزه های تلمود یهودیان در یکی از بخش ها به صراحت به نوشیدن شراب تا حد سرمستی توصیه شده است: “در روز پوریم هر فرد – یهودی – مکلف است به حدی – شراب – بنوشد که تفاوت میان “نفرین بر هامان” و “درود بر مردخای” را تشخیص ندهد.”

 

هامان، وزیر ایرانی بوده که با توطئه یهودیان نفوذی در دربار ایران کشته می شود و “مردخای” نیز پیشوای دینی یهودیان در عصر خشایارشاه بوده است.

 

در ادامه این یادداشت آمده است: «به نظر می رسد روح جشن پوریم، کاخ سفید را نیز در بر گرفته است. در غیر این صورت، اصلا نمی توان دو اقدام اخیر واشنگتن را توجیه کرد.

 

اول، کیفرخواست بی سابقه وزارت دادگستری آمریکا برای ۷ ایرانی که در حملاتی به وب سایت های کلیدی بورس اوراق بهادار نیویورک و چند شرکت مهم آمریکایی و یک سد در نزدیکی نیویورک، طی مدت دو سال، نقش داشته اند. این کیفر خواست، حملات مذکور را “نظام مند”، “گسترده” و سبب “ویرانی بالقوه” توصیف کرده بود.

 

از سوی دیگر، دولت آمریکا پس از آنکه تمام طول تابستان گذشته را به کنگره وعده داده است که بر اساس توافق هسته ای تنها تحریم های مربوط به مسئله هسته ای از ایران برداشته خواهد شد؛ نه تحریم های مربوط به فعالیت های تروریستی و نقض حقوق بشر، اکنون بر اساس گزارش ها، آماده می شود تا دسترسی به دلار آمریکا را به رژیم ایران هدیه دهد و آخرین سنگر تحریم ها را تخریب نماید.»

رئیس سازمان صهیونیستی سایمون ویزنتال، در ادامه با انتقاد شدید از دولت اوباما می نویسد: «در واقع، اظهارات گذشته مقامات دولت اوباما مبنی بر عدم دستیابی ایران به مبادلات دلاری را باید در سطل زباله ای ریخت که هم اکنون نیز مملو از اظهارات دروغین و وعده های پوچ آن ها در رابطه توافق هسته ای است.

 

ظاهرا ما باید شاهد ثروت بادآورده دیگری برای ایرانی ها باشیم و پس از این دیگر هیچ چیز غیر از گزینه نظامی، برای اعمال فشار بر ایران باقی نخواهد ماند.»

 

در انتهای این یادداشت آمده است: «پرزیدنت اوباما کاملا مغلوب آیت الله خامنه ای شده است و به نظر می رسد ما و متحدانمان در خاورمیانه باید هزینه های سنگین این نابخردی را تا عیدهای پوریم زیادی که در پیش روست، پرداخت نماییم.»

 

البته باید گفت تمامی ادعاهای رسانه های جنگ طلب آمریکایی و مقامات صهیونیست مبنی بر امتیاز دهی گسترده اوباما به ایران و هزینه های سنگینی که از نابخردی اوباما بر آمریکا تحمیل شده در حالی است که به گفته برخی کارشناسان داخلی، پس از توافق هسته ای در واقع تحریم‌ها نه فقط لغو که تعلیق هم نشده‌اند، دارایی‌های بلوکه آزاد نشده، سوئیفت- مبادله بین بانکی – همچنان مسدود است، اجازه بیمه‌های تکمیلی و مکمل بین المللی که از ضروریات تجارت خارجی است، داده نشده است، تحریم مبادله دلاری کماکان پابرجاست، به هیچ شرکت خارجی اجازه سرمایه‌گذاری در ایران داده نشده و بسیاری از آنها اعلام کرده‌اند که از بیم مجازات آمریکا حاضر به سرمایه‌گذاری در ایران نیستند و حتی آمریکا علاوه بر حفظ تحریم‌های قبلی، هر از چندگاه تحریم‌های جدیدتری نیز به بهانه‌های غیرهسته‌ای بر تحریم‌های هسته‌ای می‌افزاید…

 

 

 

جام نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز