جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۴
دبیرکل جمعیت ایثارگران استان اصفهان:
 دولت با تمام توان اقتصاد مقاومتی را عملی کند   

دبیرکل جمعیت ایثارگران استان اصفهان گفت: دولت با تمام توان اقتصاد مقاومتی را عملی کند.

به گزارش ندای اصفهان،  مجتبی کرباسی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به‌ عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، اظهار کرد: در کشور ما سیاست‌گذارهای سطوح عالی، سال‌هاست که مبحث اقتصاد را موضوع اول و پایه تمام تغییرات و تحولات کشور می‌دانند.

وی ادامه داد: نظریه‌پردازها از زوایای مختلف در مورد ساختار اقتصاد و اقتصاد مقاومتی صحبت کرده و آن را تبیین کرده‌اند و همه به الزام اقتصاد مقاومتی باور دارند.

*عمل همه‌جانبه به اقتصاد مقاومتی در رفت‌وآمد دولت‌ها مغفول مانده است

دبیرکل جمعیت ایثارگران استان اصفهان با اشاره به اینکه چیزی که در گذر رفت‌وآمد دولت‌ها مغفول مانده، عمل همه‌جانبه به این نیاز جدی جامعه یعنی اقتصاد مقاومتی است، تأکید کرد: گاهی دولت‌ها از سر توجه خاصی که در زمانی به یک موضوع می‌کردند، به بعدی از این اقتصاد پرداختند، اما این نگاه‌ها همه‌جانبه نبوده و گاهی نیز موضوعی مدنظر قرار می‌گرفته سپس فراموش‌شده است.

کرباسی ادامه داد: زمانی یکی از دولت مصمم شد در زمینه گندم کشور را خودکفا کند، اما بعد از مدتی آن را فراموش کرد و باز کشور به واردات گندم روی آورد و زمانی روی بحث برنج و فولاد این تصمیم را داشتند که دوباره فراموش شد.

وی عنوان کرد: نگاه مقطعی، مشکلات کشور ما را حل نمی‌کند و باید نگاه پایدار و دائمی به بحث اقتصاد مقاومتی داشته باشیم؛ این‌طور نباشد در یک دولت مسکن، بحث اصلی قرار گیرد و دولت بعد آن را نادیده بگیرد و فقط معایب آن را در جامعه بیان کند.

*دولت با تمام توان اقتصاد مقاومتی را عملی کند

دبیرکل جمعیت ایثارگران استان اصفهان تصریح کرد: دولت‌ها باید به‌صورت مستمر و پایدار در بحث اقتصاد مقاومتی عمل کنند و صحبت مقام معظم رهبری روی «عمل و اقدام» و بیان آن در مورد اقتصاد مقاومتی، جای توجه به این موضوع را دارد، انتظار نمی‌رود مسئولان با برگزاری سمینار و نشست موضوع اقتصاد مقاومتی را روی زبان نگه‌دارند.

کرباسی افزود: انتظار می‌رود دولت به‌ صورت قرارگاهی تمام توان خود را در جهت اقتصاد مقاومتی بسیج کند و حتی خود را فدای اجرای اقتصاد مقاومتی کند و به‌جای دنبال کردن راهکارها و سیاست‌های شعاری برای بقا و رأی آوری خود، همه همت خود را روی این بگذارد که اقتصاد کشور بر روی ریل اقتصاد مقاومتی به جریان بیفتد.

وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین و ماندگارترین کاری که دولت فعلی و دولت‌های بعد می‌توانند انجام دهند روی اجرایی کردن سیاست اقتصاد مقاومتی هست، اظهار داشت: اگر دولت‌های دیگر به روی کار بیایند باید با همان توان و شدت قبل به ادامه کار در اقتصاد مقاومتی بپردازند.

دبیر کل جمعیت ایثارگران استان اصفهان اضافه کرد: با شکل‌گیری این روند می‌توانیم مطمئن باشیم که ظرف یک دهه آینده از دنیا مستقل خواهیم بود و هراسی از تحریم نخواهیم داشت که ممکن است مشکلاتی را در کشور ایجاد کند.

کرباسی در ادامه به نقش احزاب در تحقق شعار سال و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی اشاره و تبیین کرد: احزاب باید خواسته‌های خود را به این سمت ببرند که مسئولان اجرایی به عمل روی بیاورند و اگر مطالبه عمل‌گرایی نباشد مردم را از شعار زدگی و تکرار حرف‌هایی که به نفع مردم نیست، خسته خواهیم کرد.

وی در پایان با بیان این موضوع که هر کسی که قلبش برای ایران و اسلام می‌تپد حتماً اقتصاد مقاومتی را علاج مشکلات کشور می‌داند، خاطرنشان کرد: کسانی هم که به دنبال منافع مادی خود هستند اگر به بحث اقتصاد مقاومتی فکر کنند و با آن همراهی کنند به مطلوب خود خواهد رسید و اگر کسی از روی غفلت به خارج کشور چشم داشته باشد و به دنبال حل مشکلات کشور براساس الگوهای غربی باشد، به کشور لطمه خواهد زد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز