چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
محمد باقر نوبخت از نظر جدید دولت درباره الگوی پیشرفت اسلامی رونمائی کرد؛
 در کتاب نظام اقتصادی روحانی تمام اقتصاد مقاومتی و الگوی اسلامی-ایرانی را می یابید+ فیلم   

اظهار نظر جدید سخنگوی دولت مبنی بر وجود الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در کتاب نظام اقتصادی حسن روحانی در حالی مطرح شده است که تا قبل از این محمد باقر نوبخت و سایر مسئولین دولتی از تبیین الگوی پیشرفت اسلامی در لایحه پنج صفحه ای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت دفاع می کردند.

به گزارش ندای اصفهان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در گفتگوی ویژه خبری دیشب (مورخ ۹-۱-۱۳۹۵) درباره اقتصاد مقاومتی و الگوی پیشرفت اسلامی اظهار داشت:

التفات دارید که اجرای اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های آن در یک یا دو سال میسر نمی‌شود. اصلاً از این پس اقتصاد ما باید با این مبانی نظری -که با مبانی نظری دولت هماهنگی دارد- صورت گیرد. من عزیزانمان را به کتاب امنیت ملی و نظام اقتصادیِ جمهوری اسلامی -که آقای دکتر روحانی آن را در سال ۱۳۸۷ یا ۱۳۸۸ تقریر فرمودند و پس از آن نیز حدود ۸ بار تجدید چاپ شد- ارجاع می‌دهم؛ شما در این کتاب، تمام اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های آن و مدل الگوی اسلامی-ایرانی‌ای که مورد نظر ما بود را می‌یابید؛ یعنی اینها برای ما بحث جدیدی نبوده است. بنابراین ضمن اینکه ما برنامه ششم را آماده کرده‌ایم باید مقداری از آن را نیز برای سال ۹۵ در نظر بگیریم. کمااینکه در سال ۹۳ و ۹۴ نیز ضمن برنامه‌ریزی، اقدام نمودیم.

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه نوشت: اظهار نظر جدید سخنگوی دولت مبنی بر  وجود الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در کتاب نظام اقتصادی حسن روحانی در حالی مطرح شده است که تا قبل از این محمد باقر نوبخت و سایر مسئولین دولتی از تبیین الگوی پیشرفت اسلامی در لایحه پنج صفحه ای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت دفاع می کردند.

لازم به ذکر است که در طول سال ۱۳۹۴ کارشناسان الگوی پیشرفت اسلامی اشکالات فراوانی را به لایحه دولت در زمینه الگوی پیشرفت وارد کرده بودند و این اظهار نظر جدید درباره الگوی پیشرفت اسلامی به نوعی عقب نشینی دولت از تعاریف قبلی درباره این موضوع مهم  محسوب می شود؛  حال با توجه به ادعای جدید دولت باید این سؤال را مطرح کرد که: آیا تعریف حسن روحانی درباره الگوی پیشرفت اسلامی در کتاب امنیت ملی و نظام اقتصادی ایران با مفاهیم و اصول انقلاب اسلامی سازگار است؛یا اینکه تعاریف این کتاب نیز مصداقی دیگر از بیماری یکسان انگاری توسعه غربی و پیشرفت اسلامی محسوب می شود؟!
فیلم این اظهار نظر جدید سخنگوی دولت درباره الگوی پیشرفت را از اینجا ببینید و یا صوت آن را از اینجا بشنوید.
انتهای پیام/
منبع: پایگاه خبری ۵۹۸

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز