چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۸
 بانوی تیرانداز اصفهان از آرزوهایش برای المپیک می‌گوید   

تیرانداز المپیکی اصفهان گفت: دعوت شدن به تیم ملی تیراندازی یک پله بود و کسب سهمیه هم پله‌ای دیگر که خوشبختانه به هر دو پله رسیدم و حالا به فکر پله سومی یعنی حضور موفق در المپیک هستم.

به گزارش ندای اصفهان، سال ۹۴ با یک اتفاق ویژه برای ورزش اصفهان همراه بود و گلنوش سبقت‌الهی موفق شد نخستین بانوی ورزش نصف جهان لقب بگیرد که موفق به کسب سهمیه المپیکی شده است.

در رقابت‌های قهرمانی آسیا که آخرین مرحله از انتخابی کسب سهمیه المپیک در رشته تیراندازی محسوب می‌شد، سبقت‌الهی توانست در تپانچه ۱۰ متر سهمیه المپیک را کسب کند.

سبقت‌الهی که از دو سال قبل به اردوی تیم ملی تیراندازی دعوت‌شده است، سابقه حضور در مسابقات جهانی و آسیایی را دارد اما کسب سهمیه المپیکی کار بزرگ و تاریخ‌ساز وی تلقی می‌شود.

ورزش اصفهان تاکنون در بخش بانوان سهمیه المپیکی دریافت نکرد بود، ضمن اینکه در رشته تپانچه نیز تاکنون سابقه نداشته که ورزشکاری از کشورمان جواز حضور در بزرگ‌ترین فستیوال ورزشی دنیا را به دست بیاورد اما سبقت‌الهی موفق شد هردوی این اتفاقات را به نام خود رقم بزند.

* باتجربه کم ملی، سهمیه گرفتم

بانوی تیرانداز اصفهانی بابیان اینکه از زمانی که تیراندازی را آغاز کردم هدفم راه‌یابی به المپیک بود، تصریح کرد: در یک سال اخیر که به تیم ملی دعوت شدم تمام فکرم رفتن به المپیک بود و خوشحالم که به این هدف دست پیدا کردم.

گلنوش سبقت‌الهی تصریح کرد: تیم ملی تیراندازی در ۵ مسابقه کسب سهمیه شرکت کرد که من تنها در دو رویداد حضور داشتم و توانستم سهمیه بگیرم و در واقع تجربه ملی‌ام، حتی از ملی پوشان نوجوان هم کمتر بود.

وی افزود: مسابقات جهانی آذربایجان نخستین اعزام برون‌مرزی من محسوب می‌شد که در این رقابت‌ها خانم‌ها احمدی و خدمتی سهمیه گرفتند و سهمیه گرفتن من و سه نفر دیگر هم به مسابقات هند موکول شد و توانستم در این مسابقات، با کسب سهمیه المپیک، به هدفی که برای خودم ترسیم کرده بودم، دست پیدا کنم.

*خاطره از المپیک لندن و افتخارآفرینی الهه احمدی‌

این بانوی تیرانداز اصفهانی از خاطره المپیک لندن تعریف می‌کند که جرقه حضور حرفه‌ای در این رشته را در وی روشن کرد.

سبقت‌الهی دراین‌باره تأکید کرد: در المپیک لندن، الهه احمدی نتیجه خوبی کسب کرد و در رده ششمی این مسابقات ایستاد، زمانی که خبرنگاران با وی مصاحبه می‌کردند، با خودم می‌گفتم که من چهار سال دیگر باید در المپیک حضورداشته باشم و خبرنگاران به سراغ من بیایند.

وی یادآور شد: البته در آن زمان من به‌ تازگی آموزش تیراندازی را آغاز کرده بودم اما دست تقدیر طوری چرخید که من هم بتوانم سهمیه المپیک بگیرم.

*تلاش برای رقابت با حریفان در المپیک

رقابت‌های المپیک ریو تا چند ماه دیگر آغاز می‌شود و سبقت‌الهی باید برای رقابت با حریفان آماده شود.

وی دراین‌باره نیز تأکید می‌کند: با توجه به اینکه تجربه حضور در المپیک را نداشته‌ام، طبیعی است که تا حدودی استرس داشته باشم اما می‌خواهم نتیجه زحماتم را بگیرم.

این ورزشکار اصفهانی بیان داشت: المپیک برای من همه‌چیز نیست و موارد مهم‌تری در زندگی وجود دارند؛ البته برای کسب نتیجه در المپیک هم تلاشم را انجام خواهم داد.

منبع:فارس

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز